+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 317666 kez görüntülendi 2845 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 317666 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 317666 kez incelendi.

Ben biraz önce MXL990 başlığına ; Thomann ve Türkiye'deki distribütörler konusunda bir takım görüşlerimi yazdım. Ancak orada belirtmediğim bir husus var.

Diyelim ki Thomann'dan ürün aldın ve zamanla cihazda senin kullanımından veya fabrikasyon kaynaklı bir teknik sıkıntı çıktı. Bu arada Türkiye'deki distribütör firma da , ürün kendisinden alınmadığı için , herhangi bir teknik destek vermiyor. ( Ki bu durumun official olarak bir çok örneği bulunmakta. Bu yüzden kimse distribütör firmayı da eleştiremez. Çünkü üretici firma bu konuda bir prensip koymuştur. Herkes teknik desteği satın aldığı firmadan sağlayacaktır şeklinde.) Bu durumda ürünü satın alan ne
    yapacak ?

Mecburen ürünü Thomann'a yollamak durumunda kalacak. İşte zurnanın zırt dediği yer burası.

Bir kere bakalım Thomann'da bu prosedür ne kadar sağlıklı işleyecek ? Bu konuda net bilgisi olan var mı ?

Diğer yandan ; bu ürünü yurt dışına olması gereken gümrük prosedürü dışında yolladığın takdirde ve ürün tamir edilip geri geldiğinde , yeni bir ürün alıyormuşsun gibi ödeyeceğin gümrük vergileri ve diğer masraflar ne olacak ?

Diyelim ki ; olması gereken gümrük prosedürü ile cihazı Thomann'a göndermeye kalkıştın. Bu işlem için gümrüklerde harcayacağın zaman , çaba ve masraf ; acaba sana " Lanet olsun bu işe , ben gerekirse bu iş için ikinci kez gümrükte vergi veririm " mi dedirtecek ?

Akıllı olmak lazım.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben biraz önce MXL990 başlığına ; Thomann ve Türkiye'deki distribütörler konusunda bir takım görüşlerimi yazdım. Ancak orada belirtmediğim bir husus var.

Diyelim ki Thomann'dan ürün aldın ve zamanla cihazda senin kullanımından veya fabrikasyon kaynaklı bir teknik sıkıntı çıktı. Bu arada Türkiye'deki distribütör firma da , ürün kendisinden alınmadığı için , herhangi bir teknik destek vermiyor. ( Ki bu durumun official olarak bir çok örneği bulunmakta. Bu yüzden kimse distribütör firmayı da eleştiremez. Çünkü üretici firma bu konuda bir prensip koymuştur. Herkes teknik desteği satın aldığı firmadan sağlayacaktır şeklinde.) Bu durumda ürünü satın alan ne
    yapacak ?

Mecburen ürünü Thomann'a yollamak durumunda kalacak. İşte zurnanın zırt dediği yer burası.

Bir kere bakalım Thomann'da bu prosedür ne kadar sağlıklı işleyecek ? Bu konuda net bilgisi olan var mı ?

Diğer yandan ; bu ürünü yurt dışına olması gereken gümrük prosedürü dışında yolladığın takdirde ve ürün tamir edilip geri geldiğinde , yeni bir ürün alıyormuşsun gibi ödeyeceğin gümrük vergileri ve diğer masraflar ne olacak ?

Diyelim ki ; olması gereken gümrük prosedürü ile cihazı Thomann'a göndermeye kalkıştın. Bu işlem için gümrüklerde harcayacağın zaman , çaba ve masraf ; acaba sana " Lanet olsun bu işe , ben gerekirse bu iş için ikinci kez gümrükte vergi veririm " mi dedirtecek ?

Akıllı olmak lazım.
    Yazinizi okudum Mehmet Hocam. Cok detayli bir yazi olmus. Ellerinize saglik.

Benim anlayamadigim konu, eger ki herkes teknik destegini satin aldigi firmadan saglayacak ise, herhangi bir arizada urun fabrikasina kadar geri gidecek demek olmuyor mu? Yani ben BL den aldim, BL yurtdisinda X firmasindan aldi, X firmasi ana merkezden aldi. Ben BL'ye, BL X firmasina, X firmasi da ana merkeze. Sonra bir de bunun donusu var. O urun bu sekilde geri gelir mi Allah bilir..

Ben sahsen su ana kadar garanti isi ile hic ugrasmadim. Bir urunu kutusundan cikardigim anda saglam ise o urunu yillarca kullanirim. Cok cok pahali cihazlara da yonelemedigim icin cok da onemsemedim acikcasi garanti olayini. Ama atiyorum 10.000$'lik bir urun aliyorsaniz da bunun garanti sartlari elbette ki cok onemli. Ama bu sekilde ise de cok anlamsiz ve sacma bir prosedur. Para ile rezil olmak dedikleri bu olsa gerek.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim anlayamadigim konu, eger ki herkes teknik destegini satin aldigi firmadan saglayacak ise, herhangi bir arizada urun fabrikasina kadar geri gidecek demek olmuyor mu? Yani ben BL den aldim, BL yurtdisinda X firmasindan aldi, X firmasi ana merkezden aldi. Ben BL'ye, BL X firmasina, X firmasi da ana merkeze. Sonra bir de bunun donusu var. O urun bu sekilde geri gelir mi Allah bilir..

Ben sahsen su ana kadar garanti isi ile hic ugrasmadim. Bir urunu kutusundan cikardigim anda saglam ise o urunu yillarca kullanirim. Cok cok pahali cihazlara da yonelemedigim icin cok da onemsemedim acikcasi garanti olayini. Ama atiyorum 10.000$'lik bir urun aliyorsaniz da bunun garanti sartlari elbette ki cok onemli. Ama bu sekilde ise de cok anlamsiz ve sacma bir prosedur. Para ile rezil olmak dedikleri bu olsa gerek.

Mehmet hocanın 3 maddesi gerçekten çok kapsamlı bir tespit olmuş.Garanti konusunda sizin dediğinize ek olarak,evet ürünü aldığımız distribütöre ekipmanı gönderiyoruz onlarda fabrikaya gönderiyorlar ve yine ürünü firmanın kendi elemanları tamir ediyor ve ürün sadece distribütör-fabrika daha sonra kullanıcıya ulaşıyor yani 2 kez yer değiştiriyor cihaz.

If you can dream,so,you can do it.

Alıntı maxim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet hocanın 3 maddesi gerçekten çok kapsamlı bir tespit olmuş.Garanti konusunda sizin dediğinize ek olarak,evet ürünü aldığımız distribütöre ekipmanı gönderiyoruz onlarda fabrikaya gönderiyorlar ve yine ürünü firmanın kendi elemanları tamir ediyor ve ürün sadece distribütör-fabrika daha sonra kullanıcıya ulaşıyor yani 2 kez yer değiştiriyor cihaz.
    Bu durumda da geri donus yolunda tekrardan bozulma riski doguyordur sanirim O kadar git gel yapmak elektronik bir cihaz icin hos bir durum degil sonucta. Sukurler olsun su ana kadar garantilik bir isim olmadi. Allah kimseyi de dusurmesin diyorum artik.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Alıntı vengi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gececiler @MoNoTeist @Vbaran yatın gayri gözlerinize yazıktır
    Olmaz. dükkanın anahtarları bu gece ben de sabah @Xtansion hocama vereceğim o açacak

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mustafa'cığım olayı şöyle düşün. Diyelim ki ürünü Türkiye'deki distribütörden aldın ve zaman içinde bir sorun çıktı. Türkiye'deki distribütör , öncelikle kendi teknik servis desteği ile bu sorunu çözmek durumunda. Eğer kendi çözemiyor ise , cihazı yurt dışındaki üreticiye gönderip bu meseleyi halletmek zorunda. Müşteri açısından bu konuda bir sıkıntı yok. Sadece eğer garanti süresi içerisinde isen ve kullanımdan kaynaklı bir problem var ise veya garanti süresi dışında isen yapılan tamir masrafını ödersin ve iş biter.

Esas problem ; Türkiye dışından alınmış ürünlerde. Adam gidiyor, örneğin Amerika'dan veya Thomann'dan ürünü alıyor. Sonra cihazla ilgili bir sorun çıktığında Türkiye'deki distribütörün kapısını çalıyor. Problem de bu aşamada çıkıyor zaten.

Bu noktada uluslararası garanti diye bir kavram söz konusu oluyor. Bu kavrama göre ; satış noktası neresi olursa olsun , aynı marka altındaki bütün distribütörler , ürüne koşulsuz teknik servis vermek zorunda. Ancak ben bu kavramın özellikle audio sektöründe çok fazla bir anlam ifade ettiğine ve geçerli olduğuna inanmıyorum. Tahmin ettiğim ve bildiğim kadarıyla bir çok marka ; distribütörlerinin kendilerinden alınmamış mallar konusunda meseleye taraf olmalarını istemiyor ve konunun kendilerine intikal ettirilmesini talep ediyor. Yani temelde yine malının arkasında duruyor.

Bu yaklaşım bence mikro-ekonomik açıdan doğru bir düşünce. Çünkü şöyle düşünmek lazım : Sen bir ülkedeki firmaya distribütörlük veriyorsun. Bu firma markaya ve ürünlerine bir sürü ciddi yatırım yapıyor ve makul bir fiyat stratejisi izliyor. Bu noktada; üretici şirketin o ülkedeki distribütör firmayı bir şekilde koruması lazım. Aksi takdirde bunun anlamı ; çok uzun olmayan bir vadede kendi bacağına kurşun sıkmak olur.

Bu adamın şarkılarına, müzikal kalitesine bayılıyorum..Mükemmel akustik performanslar...Zaten hiç ***fim yoktu, canım sıkkın..Birde bunları dinleyince iyice dağıldım..Kötü zamanlar..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips