+ Yeni Konu aç
Sayfa 283 Toplam 285 Sayfadan BirinciBirinci ... 183233254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285 SonuncuSonuncu
Toplam 2,821 adet sonuçtan sayfa başı 2,830 ile 2849 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 329714 kez görüntülendi 2848 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 329714 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 329714 kez incelendi.

Arkadaşlar bana fiyatı 1000 TL'yi geçmeyen 5 telli bir bass gitar önerebilir misiniz?

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Bugün ben de freelancer'a adımımı attım. 10 dolardan davul solosu yazmaya başladım (fiyat reklam fiyatım olacak. Ben de çok düşük olduğunu biliyorum ). Daha sonraları için melodilere grup altyapısı/piyano eşliği yazma, mix ve en sonunda uygun mikrofonları elde edince çello/gitar solosu çalma vb işler düşünüyorum. İnternet üzerinden iş yapan forum büyüklerimizin naçizane tavsiyelerini bekliyorum Şu anda fiverr'dan profil hazırlıyorum. Siz hangi siteleri kullanıyorsunuz? Malum paypal olmadığı için ödemeler çok sıkıntılı olacak.

Cho®dSolo, EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Gececiler burada mı?

Bugün vokal kaydı alırken başıma gelen bence komik olayı anlatayım da biraz gülün

Bugün güya vokal kaydı alacağım. Laptop'a ses kartını bağladım, ses kartına condenser mikrofonu da bağladım. Phantom Power'ı açtım. Ses kartı üzerinden Direct Monitoring'i aktif ettim. Mikrofona konuştum, ses kulaklığımdan geldi. Buraya kadar güzel, mikrofon çalışıyor.

Cubase'i başlattım, projeyi açtım. Ses kartı ASIO driver seçeneklerini kontrol ettim, herşey şıkır şıkır
    Mono bir audio kanal açtım, giriş olarak ses kartında mikrofon takılı olan girişi seçtim. Artık kayıt almaya hazırım.

Vokal kanalımı "Record Enabled" duruma getirdim ve Transport Panel'den Record tuşuna bastım. 3, 2, 1... On air
    Altyapı ve vokal kulağıma geliyor, çok güzel. Göz ucuyla Cubase ekranını kontrol ettim, baktım vokal kanalım bomboş... O da ne! Hemen kaydı durdurdum, tekrar denedim. Yok, ı ıh olmuyor. Vokal kanalının giriş/çıkışını kontrol ettim, herşey normal. Kanalı sildim, yeniden oluşturdum. Yok abi yok, kayıt alamıyorum

Cubase'i kapatıp tekrar başlattım. Gene olmuyor! Yarım saat kadar boğuştum herhalde ))) Sonra bir ışık çaktı beynimde. Resmen çizgi filmlerdeki o simge oluşur ya kafanın üstünde, onu hissettim.

Kısacası durum şu:

Laptop'ta Cubase çalıştırıyorum ve haliyle zaman zaman projelere aşinalık kazanma amaçlı dinliyorum ofiste öğle arası vs.(dahili ses kartı ile). Ancak laptop'un dahili mikrofonu dışardan her türlü sesi aldığı için Stereo IN'i MUTE yapmışım!!!

Tabi sen gel sonra niye kayıt alamıyorum diye uğraş dur... Neyse ki erken uyandım da, günüm boşa gitmedi.

Herkese iyi geceler!
    Tezcan

averen, Cho®dSolo, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, Tanerongunyzb, Vbaran Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Allah kimseyi sağlığından etmesin, üzücü tarafının yanısıra Alzaimer hastalığıyla mücadele ederken seslendirdiği bestelerle Hayata tutunmaya gayret eden rütbesi ni hatırlayamadığım Askeri Emekli Aksun Yurtseven in haberini izlerken kendisine üzüntümü ifade etmekten, iyiki müzik var n
    ve iyiki az çok iyi kötü müzik ile uğraşıyorum demekten kendimi alamadım.

Herkese hayırlı akşamlar, müzik, sağlık ve huzur dolu günler dilerim.
    Abdulcelil

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı Orkunn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.batimuzikmarket.com

Herkese iyi akşamlar Bu siteyi tavsiye eder misiniz?
    Hocam tavsiye ederim ve bu batı müziğinin yan markası aslında asıl markası olan electromiles var bence güzel bir site fakat burdan bakacagına electromilesten bak 20 30 tl de indirim uyguluyolar kağıda ödeme imkanı mevcut beğenmediğinde bire bir değişim imkanı var

Bi gün izmire gittim batı müzik markete dükkanlarına m-audio ses kartı aldım beğenmedim 10 gün sonra götürdüm paramı geri verdiler başka bi kart aldım öyle yani kapida ödersin en basidi ve çok ilgileniyolar bu arada

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahadır abi @Cho®dSolo rekoru tekrar ele geçirmişsin hayırlı olsun,

En çok mesaj yazma rekoru tekrar sende

Cho®dSolo Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok pis yazarım ben

Ch.
    )

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Volkan kardeşim. Geçenlerde "ce" deyip kaçtın zaten. Sonra seninle telefonla görüşmemiz de bir türlü gerçekleşemedi.

Müziğe dönmen son derecede isabetli ve iyi olmuş. En azından moral faktörü olarak seni yükseltir.

Yalıtım ve akustik düzenleme işleri sıkıntılı işler. Başımdan geçti oradan biliyorum. Ben bu konulardaki kendi deneyimlerimi Forum'un "Akustik Düzenleme ve Yalıtım " bölümünde iki ayrı başlık altında paylaştım. Sana kolay gelsin.

Ekipman meselesine sıra geldiğinde de yine hep birlikte fikir yürütürüz. Yeter ki sen sağlıklı ve moralli ol.
    hocam mesaj kutunuz dolmuş size cevap atamıyorum