+ Yeni Konu aç
Sayfa 282 Toplam 284 Sayfadan BirinciBirinci ... 182232253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284 SonuncuSonuncu
Toplam 2,811 adet sonuçtan sayfa başı 2,820 ile 2839 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 317401 kez görüntülendi 2838 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 317401 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 317401 kez incelendi.

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Çok sık aranızda olamadığım için affınıza sığınıyorum. Ufak tefek işlerim kaldı, zannediyorum 1 aya kadar bitirmiş olurum. Buralarda yokken başıma gelenleri, yaptıklarımı ve yapacaklarımı anlatayım biraz. Dertleşmek gibi olsun
    Yaklaşık 3 yıla yakındır yamaç paraşütüyle uçuyorum. Sertifikalı belgeli deneyimli bir pilot oldum. Müziğin dışındaki hobim, ileride belki işim bile olabilir. Ayıptır söylemesi iyi para var bu işte eğitmen sertifikası almama da çok az kaldı.
    2016 yılının başında bir rahatsızlık geçirdim. Daha doğrusu bu rahatsızlık hep varmış kalıtımsalmış ama ben farkında değilmişim. İki bacağımda da diz altında kılcal damar tıkanıklığı varmış ve tam olarak açılması mümkün değil. 6 ayda bir anjiyoya girip balon şişirme yöntemiyle tıkalı damarlar bir süre genişletilebiliyor. Sonra hemen geri tıkanıyor. Maksat ayaklara biraz kan gitsin Bu anjiyo tedavisi teknoloji daha fazla gelişmediği sürece böyle devam edecek. Ömür boyu kullanmam gereken ilaçlar da var. Ayaklarımda kan dolaşımı yetersiz olduğu için sol ayak başparmağımı bir yaralanma sonucunda kaybettim. Yara iyileşmedi ve kesmek zorunda kaldılar. Askerlikten muaf oldum. Periferik Arter venöz yetmezliği TSK'nın yönergesinde askerliğe elverişli olmayan hastalıklar arasındaymış.
    Tüm bunlar olurken tedavilerim maddi açıdan zorladığı için sigortalı bir işe girmek zorunda kaldım. Bi kitabevinde çalışıyorum. Son 2 yılım böyle geçerken müzikten bu kadar uzak kalmak beni psikolojik olarakta etkilemeye başladı.
    Eski stüdyomu yıktım. Zaten olmamıştı. Küçücük yerde üst frekanslar çok çınlıyordu.
    Öncelikle gidip 40 tane 5x5 keleste aldım. 150 yoğunluklu 5 cm kalınlığında taş yünü aldım. Bunları duvara uyguladım. Daha sonra üzerine alçıpan döşedim. Şu sıralar her akşam işten gelince alçı sıvası yapmaya çalışıyorum. Tüm bunları kendim yaptım çünkü bir kaç kişi bana yapamazsın dedi. Bana yapamazsın denmemesi lazım. (Gaza gelmek ya da kendimi ispat etmek ya da ne bileyim işte demesinler öyle niye yapamayayım ki)
    Sıva bitince alçı zımparası, astar boyası, badana boyası var. Sonra yine taş yünü kullanarak bastrap vs yapacağım. Pencere önüne bi pencere daha, kapı içine bi kapı daha gelince bitmiş olacak. Yani umarım..
    Sonrası da ekipman. O aşamada zaten başınızı çok ağrıtacağım çünkü 3 yıldır çok uzak kaldım ve bildiklerimi de unuttum. Ayrıca yeni bir sürü şey çıkmıştır.
    Neyse hoşgeldim :P
    Hoşgeldin hocam.

Öncelikle büyük geçmiş olsun, herşeyin başı sağlık tabi ki. Tedavisi olmaması can sıkıcı tabi, ama hayat devam ediyor. Müzik bu konuda çok büyük destekçin olacak, buna eminim. O yüzden isabetli bir karar vermişsin. Tekrar görüşmek üzere
    Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, Vbaran Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Merhaba. Çok sık aranızda olamadığım için affınıza sığınıyorum. Ufak tefek işlerim kaldı, zannediyorum 1 aya kadar bitirmiş olurum. Buralarda yokken başıma gelenleri, yaptıklarımı ve yapacaklarımı anlatayım biraz. Dertleşmek gibi olsun
    Yaklaşık 3 yıla yakındır yamaç paraşütüyle uçuyorum. Sertifikalı belgeli deneyimli bir pilot oldum. Müziğin dışındaki hobim, ileride belki işim bile olabilir. Ayıptır söylemesi iyi para var bu işte eğitmen sertifikası almama da çok az kaldı.
    2016 yılının başında bir rahatsızlık geçirdim. Daha doğrusu bu rahatsızlık hep varmış kalıtımsalmış ama ben farkında değilmişim. İki bacağımda da diz altında kılcal damar tıkanıklığı varmış ve tam olarak açılması mümkün değil. 6 ayda bir anjiyoya girip balon şişirme yöntemiyle tıkalı damarlar bir süre genişletilebiliyor. Sonra hemen geri tıkanıyor. Maksat ayaklara biraz kan gitsin Bu anjiyo tedavisi teknoloji daha fazla gelişmediği sürece böyle devam edecek. Ömür boyu kullanmam gereken ilaçlar da var. Ayaklarımda kan dolaşımı yetersiz olduğu için sol ayak başparmağımı bir yaralanma sonucunda kaybettim. Yara iyileşmedi ve kesmek zorunda kaldılar. Askerlikten muaf oldum. Periferik Arter venöz yetmezliği TSK'nın yönergesinde askerliğe elverişli olmayan hastalıklar arasındaymış.
    Tüm bunlar olurken tedavilerim maddi açıdan zorladığı için sigortalı bir işe girmek zorunda kaldım. Bi kitabevinde çalışıyorum. Son 2 yılım böyle geçerken müzikten bu kadar uzak kalmak beni psikolojik olarakta etkilemeye başladı.
    Eski stüdyomu yıktım. Zaten olmamıştı. Küçücük yerde üst frekanslar çok çınlıyordu.
    Öncelikle gidip 40 tane 5x5 keleste aldım. 150 yoğunluklu 5 cm kalınlığında taş yünü aldım. Bunları duvara uyguladım. Daha sonra üzerine alçıpan döşedim. Şu sıralar her akşam işten gelince alçı sıvası yapmaya çalışıyorum. Tüm bunları kendim yaptım çünkü bir kaç kişi bana yapamazsın dedi. Bana yapamazsın denmemesi lazım. (Gaza gelmek ya da kendimi ispat etmek ya da ne bileyim işte demesinler öyle niye yapamayayım ki)
    Sıva bitince alçı zımparası, astar boyası, badana boyası var. Sonra yine taş yünü kullanarak bastrap vs yapacağım. Pencere önüne bi pencere daha, kapı içine bi kapı daha gelince bitmiş olacak. Yani umarım..
    Sonrası da ekipman. O aşamada zaten başınızı çok ağrıtacağım çünkü 3 yıldır çok uzak kaldım ve bildiklerimi de unuttum. Ayrıca yeni bir sürü şey çıkmıştır.
    Hoşgeldin Hocam, geçmiş olsun...

Ch.

EsbaB, Vbaran Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Vbaran hocam hoşgeldiniz, çok geçmiş olsun.
    Cihaz sorunları ve eksiklikleri can yakıyor ama sağlık daha fazla hissedilen bir can yakıcı unsur.

Her iki açıdan da sorunlarınızın hakkından gelmenizi temenni ederim.

Benim çok şükür ağır bir sağlık problemim olmasa da burun kemiği ve bel fıtığı ve böbrek taşı muharebeleri mevcut, ama belki abartılı gelecek size, müzik ile uğraşamamak daha çok canımı yakıyor

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu, Vbaran Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Geçmiş olsun Volkan kardeşim. Geçenlerde "ce" deyip kaçtın zaten. Sonra seninle telefonla görüşmemiz de bir türlü gerçekleşemedi.

Müziğe dönmen son derecede isabetli ve iyi olmuş. En azından moral faktörü olarak seni yükseltir.

Yalıtım ve akustik düzenleme işleri sıkıntılı işler. Başımdan geçti oradan biliyorum. Ben bu konulardaki kendi deneyimlerimi Forum'un "Akustik Düzenleme ve Yalıtım " bölümünde iki ayrı başlık altında paylaştım. Sana kolay gelsin.

Ekipman meselesine sıra geldiğinde de yine hep birlikte fikir yürütürüz. Yeter ki sen sağlıklı ve moralli ol.

EsbaB, Vbaran Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Vbaran hocam hoşgeldiniz, çok geçmiş olsun.
    Cihaz sorunları ve eksiklikleri can yakıyor ama sağlık daha fazla hissedilen bir can yakıcı unsur.

Her iki açıdan da sorunlarınızın hakkından gelmenizi temenni ederim.

Benim çok şükür ağır bir sağlık problemim olmasa da burun kemiği ve bel fıtığı ve böbrek taşı muharebeleri mevcut, ama belki abartılı gelecek size, müzik ile uğraşamamak daha çok canımı yakıyor

Abdulcelil'ciğim bu arada yeni yaşında sana mutlu , sağlıklı ve müzikli günler dilerim.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdulcelil'ciğim bu arada yeni yaşında sana mutlu , sağlıklı ve müzikli günler dilerim.
    Çok teşekkür ederim abi, Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

Umarım yeni yaşım artık uğurlu gelir, sabit bir işe girer müziğe dönüş yaparım.

Bu aralar ekonomik yalıtım ve akustik çözümlerine ihtiyacım var, ses kartında da macera ya atılmayı düşünüyorum.

connect audio 4 veya yukarıda bahsettiğiniz discrete 4 bekleyebilirim 4 giriş bana yetecek.

Konu EsbaB tarafından (03 Ocak 2018 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )

İnşallah hayırlısı ile sabit bir iş nasip olur.

Discrete 4 güzel bir cihaz. Basic modelinin Türkiye fiyatının 3500-4000.-TL civarında olacağını tahmin ediyorum. Bu kalitedeki 4 pre-ampli bir ses kartını bu fiyata bulamazsın zaten. Sen Motu'yu ne yaptın ?

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah hayırlısı ile sabit bir iş nasip olur.

Discrete 4 güzel bir cihaz. Basic modelinin Türkiye fiyatının 3500-4000.-TL civarında olacağını tahmin ediyorum. Bu kalitedeki 4 pre-ampli bir ses kartını bu fiyata bulamazsın zaten. Sen Motu'yu ne yaptın ?
    Duruyor abi geçmişte geniş bir karaoke repertuarı için bir kayıt sözü aldığımdan aceleyle o fiyat aralığında en uygun tercih olarak aldım ama belki kişisel bir durum hem sevemedim hem söz tutulmadığı için kayıt falan almadım %90 hep beklemede durdu.

iConnectivityi ConnectAUDIO4

Nasıl abi? BL de muhabbetini etmişsinizdir.

Konu EsbaB tarafından (04 Ocak 2018 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duruyor abi geçmişte geniş bir karaoke repertuarı için bir kayıt sözü aldığımdan aceleyle o fiyat aralığında en uygun tercih olarak aldım ama belki kişisel bir durum hem sevemedim hem söz tutulmadığı için kayıt falan almadım %90 hep beklemede durdu.

iConnectivityi ConnectAUDIO4

Nasıl abi? BL de muhabbetini etmişsinizdir.
    Vallahi Abdulcelil'ciğim öyle fazla muhabbetini edemedim açıkçası. Ancak öğrendiğim kadarıyla kısaca şunu söyleyebilirim : Oldukça enteresan özelliklere sahip ve fiyatının üzerinde kaliteye sahip bir ses kartı. Şu an için söyleyebileceğim sadece bu. Önümüzdeki dönemde daha fazla bilgiye sahip olabilir ve de kartı dinleyebilirsem Forum'da tekrar bilgilendirme yaparım.