+ Yeni Konu aç
Sayfa 274 Toplam 281 Sayfadan BirinciBirinci ... 174224245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281 SonuncuSonuncu
Toplam 2,731 adet sonuçtan sayfa başı 2,740 ile 2804 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 287153 kez görüntülendi 2803 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 287153 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 287153 kez incelendi.

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler herkese. Yeni konu açmak istemediğim için, burayı çorba yapmaya devam edeyim dedim
    Kuzenimin bir kaydını düzenledim elimden geldiğince. Bu kayıtla birlikte birkaç soru sormak istiyorum.

https://clyp.it/s3dkvolh

Hazır altyapı kullanıldığı için sadece vokallere işlem uygulayabildim. İstediğim ses yüksekliğini yakaladığımda master out'un +3db'lerde gezdiğini gördüm. Anlık çıkışlar da değil ama, out sürekli +3db ve üzerinde. Bilgisayarım üzerinden ve mp3'ümle dinlediğimde hiçbir sıkıntı yokken, telefondan kulaklık ile dinlediğimde kaydın bazı yerlerinde bozulmalar duyuluyor. Sizde de duyuluyor mu bu?

Amatör bir kayıt, amatör bir düzenleme, haberiniz olsun. Maksat hareket olsun, bir iki laf dönsün..
    Sevgili @Sativus ,

Alt yapı ile vokal arasında ses dengesi açısından bence uyumsuzluk var. Alt yapı kulağa adeta çivi gibi çakılıyor. Bu sorunu halletmen gerekli diye düşünüyorum.

Sativus Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili @Sativus ,

Alt yapı ile vokal arasında ses dengesi açısından bence uyumsuzluk var. Alt yapı kulağa adeta çivi gibi çakılıyor. Bu sorunu halletmen gerekli diye düşünüyorum.
    Çivi gibi diyerek bassları kasdediyorsunuz sanırım. Yorum yapmanıza sevindim Mehmet Abi, sağ olun.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler herkese. Yeni konu açmak istemediğim için, burayı çorba yapmaya devam edeyim dedim
    Kuzenimin bir kaydını düzenledim elimden geldiğince. Bu kayıtla birlikte birkaç soru sormak istiyorum.

https://clyp.it/s3dkvolh

Hazır altyapı kullanıldığı için sadece vokallere işlem uygulayabildim. İstediğim ses yüksekliğini yakaladığımda master out'un +3db'lerde gezdiğini gördüm. Anlık çıkışlar da değil ama, out sürekli +3db ve üzerinde. Bilgisayarım üzerinden ve mp3'ümle dinlediğimde hiçbir sıkıntı yokken, telefondan kulaklık ile dinlediğimde kaydın bazı yerlerinde bozulmalar duyuluyor. Sizde de duyuluyor mu bu?

Amatör bir kayıt, amatör bir düzenleme, haberiniz olsun. Maksat hareket olsun, bir iki laf dönsün..
    Genel hatlarıyla güzel olmuş. Beni en çok rahatsız eden iki şey;

1- Hazır alt yapı ve reverb/delay kullanımı biraz sıkıntı bir iş. Reverb bir kaç yerde kendini çok belli ediyor, vokal ve alt yapı çok ayrı yerlere gidiyor. Alt yapıda da aynı genişlik ve oda hissiyatı aranıyor. Sub öğelerin yoğun olduğu bir alt yapıya genel bir reverb uygulamak alt frekansları iyice bulandırabilir.

2- Snare çok sert. Bu yüksek ihtimalli sizden kaynaklı değil, hazır alt yapıların genel sıkıntısı. Benim duyduğum distortion kısımları da snare kaynaklı. Eğer bu snare vuruşlarını bir dengeye sokabilirseniz hem vokal daha rahatlayacak hem de parçadaki gereksiz sertlik bir nebze olsun azalacak.

Sativus Şu üyeler, Kerem Çelik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Ses Mühendisi / Eğitmen / ibrahimkeremcelik@gmail.com

Alıntı Kerem Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel hatlarıyla güzel olmuş. Beni en çok rahatsız eden iki şey;

1- Hazır alt yapı ve reverb/delay kullanımı biraz sıkıntı bir iş. Reverb bir kaç yerde kendini çok belli ediyor, vokal ve alt yapı çok ayrı yerlere gidiyor. Alt yapıda da aynı genişlik ve oda hissiyatı aranıyor. Sub öğelerin yoğun olduğu bir alt yapıya genel bir reverb uygulamak alt frekansları iyice bulandırabilir.

2- Snare çok sert. Bu yüksek ihtimalli sizden kaynaklı değil, hazır alt yapıların genel sıkıntısı. Benim duyduğum distortion kısımları da snare kaynaklı. Eğer bu snare vuruşlarını bir dengeye sokabilirseniz hem vokal daha rahatlayacak hem de parçadaki gereksiz sertlik bir nebze olsun azalacak.
    Hocam dinleyip yorumladığınız için çok teşekkür ederim. Bu kadar çok geri dönüş alacağımı düşünmemiştim Tüyolar için de teşekkür ederim.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Bugün @ishak göktekin İstanbul'a "trafik hayattır" jingle yarışması finali için geldi. Yarışmada 4.lük elde etti, kendisini tebrik ediyorum.

Bu vesile ile tanışma fırsatı buldum, tanıştığıma memnun oldum. Naif ve güzel bir kardeşimiz, zaten forumdan tanışıyorduk, yüzyüze tanışmak bugüne nasip oldu.

Bir de özçekim yaptık, tüm forum ailesine selamlar...

Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo, EsbaB, gitarist1975, ishak göktekin, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, okidoz, Orkunn, Sativus, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Tebrik ederim.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bugün @<u><a href="http://www.muzikteknolojileri.net/member.php?u=2174" target="_blank">ishak göktekin</a></u> İstanbul'a "trafik hayattır" jingle yarışması finali için geldi. Yarışmada 4.lük elde etti, kendisini tebrik ediyorum.

Bu vesile ile tanışma fırsatı buldum, tanıştığıma memnun oldum. Naif ve güzel bir kardeşimiz, zaten forumdan tanışıyorduk, yüzyüze tanışmak bugüne nasip oldu.

Bir de özçekim yaptık, tüm forum ailesine selamlar...

Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkür ederim abi paylaşımın için ben de çok memnun oldum. Orada bulunmak, seninle tanışmak büyük bir zevkti. Seni anadoludan avrupaya getirdik zahmet verdik teşekkür ederim. Çok memnun oldum.
    Ayrıca yarışmada finalde bulunmak jüri üyeleri ile tanışmak beni ayrıca mutlu etti.
    Yarışma sonuçlandı nasıl olsa ben de bir video asayım yaptığım jingle'ı sizlerle paylaşayım.

Selamlar,
    Saygılar.

Cho®dSolo, gitarist1975, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, okidoz, semender, tezcankoray Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    www.ishakgoktekin.com

@ishak göktekin yüreğine sağlık çok güzel.

Bu arada aklıma gelmişken gelneksel forum buluşması olurmu - olacakmı ne dersiniz? @Cho®dSolo

gitarist1975, ishak göktekin Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Tanıdığım akademisyen zümresinde ki bazı şahsiyetler sadece ismini bildikleri Pure Data, Max/MSP yazılımlarını cv'lerine yazmışlar. Bu kadarda olmaz. Göster bu programla yaptıklarını diyeceksin, hatta onu bile demeyeceksin. Aç bakim bilgisayarında Max/MSP ve Pure Data'yı diyeceksin. Kalır öyle. Çünkü bu yazılımlar bilgisayarında kurulu değil.

Ales'leri benden düşük, yabancı dil puanları düşük. Stüdyo becerileri, ses fiziği, stüdyo elektroniği, synth ve diğer birçok konuda da "benden bile" geriler. Buna rağmen hoca olabiliyorlar.