+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 287208 kez görüntülendi 2803 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 287208 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 287208 kez incelendi.

İlk darbeyi yediğim zaman çocuktum daha .
    Anne annem o günkü Hürriyet gazetesini saklamıştı. Bir anlam verememiştim ama
    bu işte bir yanlışlık vardı, hissetmiştim.

Sonrakinde büyümüş delikanlı olmuştum.
    Bir dağ köyünde öğretmendim.
    Radyo günleriydi.
    Bir yanlışlık olduğunu olduğunu biliyordum ya çocukluğumdan.
    Darbecilerin köy kahvesini basıp ahaliye yat kalk yaptırdıklarında da pek şaşırmamıştım o yüzden.

O yüzden bu darbe kalkışması biraz hafif geldi bana. Panik olmadım en azından.

Darbe nereden ve nasıl gelirse gelsin hayır diyorum.
    Kendi öz çocuklarını öldürme pahasına değişecekse ülkem, değişmesin, kalsın diyorum.

Umarım bu son olur...

Cho®dSolo, Erkan Çanakçı, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, okidoz Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Günlerdir kafam kazan gibi, çok doldum hemde bomboş hissediyorum, öyle karıştı ki kafam. O kadar aaraştırıyorum ama araştırdıkça karışıyorum daha fazla, korkarım gidişat daha vahim şeyleri gösteriyor, umarım olmaz ama diğer taraftan da ortalık temizlenecekse, güzel günler için kirli şeyler gerekiyorsa da olacak olan olsun diyorum. Bu o kadar çok taraflı bir komplo ki bir çok şey mümkün. Sizleri bilmem ama içim kan ağlıyor şanlı TSK' nın itibarsızlaştırılmasına, bir de çıkmış bugün eski GKB. Necdet Özel diyorki " TSK adına özür borçluyuz Türk milletine" , hesapta biz ayıklayamamışız bunları aramızdan diye ama bir kaç darbecinin yaptığını bütün TSK' ya maal ediyor ve küçük düşürüyorsun.
    Hakkımızda hayırlısı olsun, tüm pisliklerin şer odaklarının temizlenmesi niyetiyle...

Cho®dSolo, Erkan Çanakçı, nacib Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım;
    Ben iyiyim, yeni görev yerim olan Şırnak tayım...
    Şu iyi bilinsin ki; Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve mensubu olduğum Jandarma Genel Komutanlığının bu girişimle hiç bir bağlantısı yoktur. Devletimizin, Şanlı Ordumuzun ve Şanlı Türk Milletinin adını lekelemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Görevimizin başında Yüce TÜRK milletinin emrindeyiz!!!
    Kendi Gazi Meclisine,kendi kurumlarına , askerine, vatandaşına, polisine silah kullanan şerefsizlerin mayası bozuktur, bizden değildir!!!
    Derhal bu yaptıklarının hesabını vereceklerdir...!
    Maalesef Ergenekon,Balyoz vb tertipleri yaparak TSK mızı itibarsızlaştıran, içimize sızan bu hain köpekler şimdi de bizleri halkımızla karşı karşıya getirdi...
    Evet ortada bir darbe girişimi var...
    Ama o darbe girişimi herşeyden önce TSK nin kendisine yapılmıştır..!
    Görevimizin başındayız,rahat olun.
    Bu itlere meydanı bırakmayız...!!

(Sent from my iPhone using Tapatalk)
    Sevgili Kardeşim @Cho®dSolo Bahadır,

Öncelikle yeni görevinde sana başarılara diliyorum. Allah'ım seni korusun ve her daim muzaffer eylesin.

Benim en büyük endişem şu : Türk ordusu son yıllarda zaten ciddi bir erozyona uğramıştı. Bu son olay da bunun üzerine geldi ve tüy dikti.

Bu ülke için en son düşünülecek şey ; bana göre , ordusunun erozyon ve itibar kaybına uğramasıdır. Çünkü bir ülkenin en değerli varlığı ; unutulmasın ki ordusudur. Bulunduğumuz coğrafyada güçsüz ve itibarsız bir ordu ile uzun vadede ülke olarak hayatiyetini sürdürmek bana göre çok zor bir iş.

Ancak yine unutulmasın ki ; bu cumhuriyeti bu ordu kurdu ve onun desteği ile geleceğe taşınacaktır. TSK bizim en önemli varlığımızdır. Sizler de o varlığın en önemli unsurları.

Hepinize esenlik ve tekrar başarılar diliyorum.

Cho®dSolo, Erkan Çanakçı, EsbaB, gitarist1975, gunayahmet, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Hep beraber çok zor bir dönem içindeyiz. Ancak hiç bir zaman , aralarına planlı bir şekilde hainler sızmış olsalar da, bu millet ordusuna güvenmekte ve inanmaktadır.. En kısa zamanda ordumuzun sızmış olan bu şerefsizleri temizleyerek, bu yaralarını sararak görevini canı bahasına yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum..
    Askerimizin belki de tarihinde hiç olmadığı kadar milletinin desteğine ihtiyacı bulunmakta, Ergenekon, Balyoz gibi yaşanmış çok çirkin komplolarda ordusunun yanında gerektiği şekilde olamayan bu milletin ordusuna acilen itibarını geri verme borcu vardır..
    Bu ülkeye düşman olanlar tarih boyunca ilk önce orduya ve temsil ettikleri değerlere saldırmışlardır, bu sefer de aynı şey yaşanmıştır..
    Tüm ordu mensuplarına bizler evlerimizde ailelerimiz ile birlikte rahatça oturup yaşarken, canları bahasına Vatan korumasında gösterdikleri gayretler için minnettarım ve tüm dualarım onlarla birlikte..

Cho®dSolo, Erkan Çanakçı, EsbaB, gunayahmet, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Gececiler Kahvehanesi...

Sevgili abilerim, kardeşlerim...
    Durum çok vahim...
    Öyle şeyler duyuyoruz ki şoklara giriyoruz...
    Yakinen tanıdığımız, Yanyana oturduğumuz, devre arkadaşlarımızın yaptıklarını duyuyoruz...
    Olacak iş değil gerçekten...!!!
    Allah belalarını versin bu şerefsizlerin...!

Sent from my iPhone using Tapatalk

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Cho®dSolo tarafından (20 Temmuz 2016 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Sizin durumunuz daha kötü. Ben hergün yeni videolar izliyorum. Bu akşam gördüklerim sonrasında donup kaldım. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Birisini öldürmek çok kolay, ölmek çok kolay. Öldüğün ana kadar yaşaman çok zordu ama.
    Hayallerin? Sevdiklerin? Yarım kalan şeyler, hiç söylemediklerin, ulaşamadıkların...
    Yaşamak zor. Ama ölmek kolay.
    Yaşamanın da yok olmanın da birilerinin parmak ucunda olması ne korkunç. Sadece ülkemizde olanlar için değil, tüm dünya için böyle bu.

Cho®dSolo, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Son bir yıldır yaşanan olumsuz olaylar direkt olarak turizm sektörünü vurdu. Turizm sektörü ( ve de iç piyasa ) bu gelişmelerden etkilendiği için , müzik enstrümanı piyasası da bu işlerden nasibini aldı.

İşte bunun tipik bir örneği : Yakın zamana kadar burunlarından kıl aldırmayan Antalya'lı müzik mağazaları ; Antalya'daki bir çok tesisin krizde olması nedeniyle , ellerindeki Motif XF stokları şiştiği için 6000.-TL'den 9 taksitle satışlara başlamışlar. Eminim ki ; bu klavyelerin gerçek sahipleri , bu cihazları 4500-5000.-TL'den peşin olarak satmağa razıdırlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...26924005/detay

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Yaklaşık 6-7 aydır üniversite hazırlığı yüzünden forumda doğru düzgün aktif olamadım ama forumda bu aralar çok sessiz anladığım kadarıyla. Şuan İstanbul Bilgi Üniversitesi - Müzik bölümünü kazandım. Yakında da Yıldız Teknik Üniversitesi - Duysal (Ses) Sanatları Tasarımı bölümüne gireceğim. Yaz ayı boyunca daha fazla aktif olacağım artık.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, Sativus Şu üyeler, Kerem Çelik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Ses Mühendisi / Eğitmen / ibrahimkeremcelik@gmail.com

Alıntı Kerem Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 6-7 aydır üniversite hazırlığı yüzünden forumda doğru düzgün aktif olamadım ama forumda bu aralar çok sessiz anladığım kadarıyla. Şuan İstanbul Bilgi Üniversitesi - Müzik bölümünü kazandım. Yakında da Yıldız Teknik Üniversitesi - Duysal (Ses) Sanatları Tasarımı bölümüne gireceğim. Yaz ayı boyunca daha fazla aktif olacağım artık.
    Tebrikler Kerem.

Kerem Çelik Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Tebrik eder başarılar dilerim.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerem Çelik Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...