+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 345029 kez görüntülendi 2862 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 345029 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 345029 kez incelendi.

Aynen abi birkaç gündür bari kahvehaneden bir selam vereyim diyordum bir türlü kısmet olmuyordu.

Gündüz iş koşuşturması ve orucun verdiği hafif te olsa yorgunluk, sonrasinda iftar çadırı çay derken teravihler geliyor bitiminde gece yarısını bulmuş oluyor, az uykudan sonra tekrar sahur... böyle devam ediyor

Herkese hayırlı akşamlar, hayırlı Ramazanlar...

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu, okidoz Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Kahve sevmem ama herkes içiyorsa bir sütlü alayım hatır için.. Nasılsınız?

okidoz - ait avatar

okidoz

H:i, jS M Y #1036 

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, okidoz Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Gündüz saatleri ben hep buralardayım, beklerim Tükkan bana emanet

Sahura kadar da yaklaşık 1 saat kadar müzikle uğraşıyorum, buraya uğrama fırsatım olmuyor. Herkese hayırlı ramazanlar

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, okidoz Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Herkese iyi akşamlar, ama pekta iyi akşam olamadı milli maç yüzünden yahu Bari bir kere goool diye bağırsaydık iyiydi ne olacak bu milli takım

EsbaB, ugur86 Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Kırık setuplar üzerine düşünceler…

Windows...
    Bu Windows 10 Defender de fazla titiz sanki.
    O kötü, bu yanlış, siliyorum deyip duruyor ha bire.
    Dünya o kadar kirli ki, benim bilgisayarı öp te başına koy diyesim geliyor.
    “O kadar steril bir dünya ütopya zaten kardeş” desem de anlamayacak zaten.
    Neyse, her kes işini yapıyor işte…

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırık setuplar üzerine düşünceler…

Windows...
    Bu Windows 10 Defender de fazla titiz sanki.
    O kötü, bu yanlış, siliyorum deyip duruyor ha bire.
    Dünya o kadar kirli ki, benim bilgisayarı öp te başına koy diyesim geliyor.
    “O kadar steril bir dünya ütopya zaten kardeş” desem de anlamayacak zaten.
    Neyse, her kes işini yapıyor işte…
    Abi herzamanki gibi ince bakışlarınızda ve farklılık ta birincisiniz

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nacib Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Bir incisiniz...

EsbaB, nacib Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

İyi geceler. Nasılsınız?

Dün akşam denk geldi şu şarkıyı dinledim :

Sonra hiç türkü dinlemediğimi fark ettim. İki gündür ağzıma takıldı söyleyip duruyorum. Çok hoşuma gitti söylenişi. Farklı kişilerden de dinledim ama, bu türkü için en beğendiğim Halil Sezai'nin söylediği oldu.

Sizlerden bir ricam var. Beğendiğiniz türkülerden öneriler yapabilir misiniz? Sonradan yorumlanmışı da olabilir, enstrümental versiyonu da olabilir. İstediğiniz kadar öneri yapabilirsiniz. Merakla bekliyorum..

EsbaB, nacib, tezcankoray Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler. Nasılsınız?

Dün akşam denk geldi şu şarkıyı dinledim :

Sonra hiç türkü dinlemediğimi fark ettim. İki gündür ağzıma takıldı söyleyip duruyorum. Çok hoşuma gitti söylenişi. Farklı kişilerden de dinledim ama, bu türkü için en beğendiğim Halil Sezai'nin söylediği oldu.

Sizlerden bir ricam var. Beğendiğiniz türkülerden öneriler yapabilir misiniz? Sonradan yorumlanmışı da olabilir, enstrümental versiyonu da olabilir. İstediğiniz kadar öneri yapabilirsiniz. Merakla bekliyorum..
    Sevgili @Sativus ,

Aşağıda linkini vediğim parçalar , türkülerden hayat bulmuş gerçek "Anadolu Rock" akımının orijinal örnekleridir. Parçaları Cem Karaca ve Moğollar seslendiriyor.

Bu kayıtların hikayesi ise kısaca şöyle :

Cem Karaca ve Moğollar ; 1973 senesinde Ankara'da bir konser veriyorlar. Konser büyük bir ilgi ve beğeni görüyor. Cem Karaca ve arkadaşları bunun üzerine , konserden sonra " Yahu keşke bu konseri kayıt edebilseydik" diye düşünüyorlar ve ertesi gün Ankara'da araştırarak , İzzet Öz'ün yardımı ile bu performanslarını kayıt edebilecekleri bir stüdyo buluyorlar.

Bu stüdyoda ; güle oynaya, espri yapa yapa ve konuşarak ( o zamanlar bu tür kayıtların yapılması rastlanan bir şeydi ) aşağıdaki kayıtları yapıyorlar. Kayıtlar tabii ki analog sistemde ve anladığım kadarıyla hücum kayıt şeklinde yapılmış. Bu kayıtları dinlerken ; türkülerin o saf haliyle nasıl " Anadolu Rock" akımına temel oluşturduğunu ve o zamanlardaki müzisyenliğin ne kadar ileri düzeyde olduğunu görebiliyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=aVaMW7XPACQ

https://www.youtube.com/watch?v=_XZPWXjJi9I

https://www.youtube.com/watch?v=lHuspSclr54

EsbaB, nacib, Sativus Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro