+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 348155 kez görüntülendi 2863 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 348155 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 348155 kez incelendi.

Valla ben kulaklık taktığım halde halen kapıma adam gönderip tantana yapıyorsa direk uçarım yani o adama..Valla Mehmet abi sende iyi sabır varmış ben hiç çekemem..Adana da yeni taşındığım evde gümbür gümbür çalışıyorum, açıyorum sesi sonuna kadar..Bir gün kapıcı geldi çemkirdi, biraz sert çıktım ondan sonra kimse gelip gitmedi..Sonra ben sesi baya açtım, aşağı daireye indim..Baktım ne kadar gidiyor diye..Zor duydum..Gereksiz yere tantana yapıyorlar bazen..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o ihtimali degerlendirmemistim Mehmet Abi. Dedigin gibi open back kulaklari aslinda kulaga takmaya gerek kalmiyor. Bende de var birtane open back kulaklik. Yazin terleme falan yaptiginda cikarip oyle devam ediyorum dinlemeye..

Ulkemizin yeni mimarisini de dusununce, incecik duvarlardan ev yapiyorlar. Gece horlasak, yandan duyuluyor.

Muhtemelen problem kulakliktan kaynaklanmis. Insallah gelir de o dertten de kurtulmus olursun. Gerci yine de insanin icine bir kurt dusmuyor degil. Acaba halen gidiyor mu diye
    Yalnız benim bu pozisyonumda traji komik bir durum var. O da şu : Ben iki sene boyunca , haftanın 3-4 gecesi aynı sistemle gece yarıları müzik yaptım. En ufak bir şikayetleri dahi olmadı. Sonra 6 ay müziğe ara verdim. Bu sürenin sonunda , gecenin bir yarısı tekrar aynı sistemimle çalmağa heves ettim ve insanlardan şikayet aldım.

Bu durum bana halkımızın şu özlü sözünü hatırlattı : Şeytan / insan azapta gerek.....

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben kulaklık taktığım halde halen kapıma adam gönderip tantana yapıyorsa direk uçarım yani o adama..Valla Mehmet abi sende iyi sabır varmış ben hiç çekemem..Adana da yeni taşındığım evde gümbür gümbür çalışıyorum, açıyorum sesi sonuna kadar..Bir gün kapıcı geldi çemkirdi, biraz sert çıktım ondan sonra kimse gelip gitmedi..Sonra ben sesi baya açtım, aşağı daireye indim..Baktım ne kadar gidiyor diye..Zor duydum..Gereksiz yere tantana yapıyorlar bazen..
    Berk'ciğim senin coğrafyan farklı, İstanbul farklı. Ben geçmişte o coğrafyada ( İskenderun'da ) 30 yıl önce yaşadıklarımı anlatsam inanamazsın. Kafaları çektikten sonra gecenin bir yarısı eve gelip ampli'leri açarak yaptığımız bangır bangır canlı müzikler vs. Enteresan bir şekilde kimse de şikayetçi olmazdı. O yüzden bugün o yaptıklarımızı düşündükçe pişmanlık duyuyorum. Ne kadar düşüncesiz davranmışız meğer.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız benim bu pozisyonumda traji komik bir durum var. O da şu : Ben iki sene boyunca , haftanın 3-4 gecesi aynı sistemle gece yarıları müzik yaptım. En ufak bir şikayetleri dahi olmadı. Sonra 6 ay müziğe ara verdim. Bu sürenin sonunda , gecenin bir yarısı tekrar aynı sistemimle çalmağa heves ettim ve insanlardan şikayet aldım.

Bu durum bana halkımızın şu özlü sözünü hatırlattı : Şeytan / insan azapta gerek.....
    Vallahi Mehmet Abi. Benim de sesle ilgili buyuk sorunlarim var. Alt kattakiler tasininca bir firsatini buldum, evde boyaci varken rica edip, iceri girip test ettim. Yukardaki butun ses oldugu gibi asagiya iniyor. Ilginctir, asagidan yukariya hic ses gelmiyor. Su ana kadar bir sikayet falan almadim ancak yine de beni rahatsiz ediyor bu durum. Ozellikle keman calismalarimda yayi korkarak (cekinerek diyelim) cekiyorum.

Bir noktada Berk Hocam hakli. Sonucta mustakil evde degil apartman dairesinde yasiyoruz. Herkesin, herkese karsi bir toleransinin olmasi lazim.

Konu MoNoTeist tarafından (15 Mayıs 2015 Saat 13:04 ) değiştirilmiştir.
    İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

@Vbaran hocam hoşgeldin. İyi diyelim iyi olsun, sen nasılsın? Bana mı öyle geliyor yoksa uzun zamandır aksatıyor musun forumu?

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Vbaran hocam hoşgeldin. İyi diyelim iyi olsun, sen nasılsın? Bana mı öyle geliyor yoksa uzun zamandır aksatıyor musun forumu?
    Tezcan hocam malesef yaz dönemine girince ben bir hayli yoğun oluyorum. Konserler, kayıtlar, git geller vs..
    İşler açılıyor yavaş yavaş.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan hocam malesef yaz dönemine girince ben bir hayli yoğun oluyorum. Konserler, kayıtlar, git geller vs..
    İş olması iyidir dostum. Öncelikle geçim....

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o zaman ne mutlu sana. Bu yoğunluk içinde umarım hoş vakit geçiriyorsundur. Kolay gelsin

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o zaman ne mutlu sana. Bu yoğunluk içinde umarım hoş vakit geçiriyorsundur. Kolay gelsin
    Her anım hoş geçmese de para kazanıp birikim yapıyorum. İyi yönünde bakıyorum yani

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X