+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 293159 kez görüntülendi 2822 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 293159 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 293159 kez incelendi.

Dun abim aradi. Zuhal Muzik'teymis..

"Mikrofon aliyorum, NT1-A alacaktim, NT1 diye yeni bir model cikmis, sana sormadan almayayim" dedi.

NT1 hakkinda ben de hep guzel yorumlar aliyorumm. NT1-A yerine 100-200 fazla ver Yeni NT1 al dedim. Dondu geldi elinde bir NT2-A ile..

Yine deneme firsati olmadi NT1'i..

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Oda iyi hayırlı olsun hocam. darısı NT1 'e inşallah

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 www.abdulcelil.com
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun abim aradi. Zuhal Muzik'teymis..

"Mikrofon aliyorum, NT1-A alacaktim, NT1 diye yeni bir model cikmis, sana sormadan almayayim" dedi.

NT1 hakkinda ben de hep guzel yorumlar aliyorumm. NT1-A yerine 100-200 fazla ver Yeni NT1 al dedim. Dondu geldi elinde bir NT2-A ile..

Yine deneme firsati olmadi NT1'i..
    hocam nt1a ve 2a arasında çok ciddi farklar olmamakla beraber, 2a biraz daha yumuşak ve 1a kadar metalik-sert değil. ama ikisi de oldukça midrange baskın okuyor, yeni nt1'i sıfırdan dizayn edip oldukça flat bir mikrofon yapmışlar, çok dengeli bi soundu var bence, haftaya İskender bana test için göndercek, örnek kayıtlar ascam mutlaka.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam nt1a ve 2a arasında çok ciddi farklar olmamakla beraber, 2a biraz daha yumuşak ve 1a kadar metalik-sert değil. ama ikisi de oldukça midrange baskın okuyor, yeni nt1'i sıfırdan dizayn edip oldukça flat bir mikrofon yapmışlar, çok dengeli bi soundu var bence, haftaya İskender bana test için göndercek, örnek kayıtlar ascam mutlaka.
    Cok seviniriz Ugur Hocam. YouTube daki inceleme videolari bana pek inandirici gelmiyor. Ozellikle firmalarin kendi hazirladiklari tanitim videolari. NT1A'nin bir cok videosunu izledim. Mubarekler farkli ne preamplar vs kullandilar ve nasil mixledilerse sanirsin Neumann U87.

Ticari amac gutmeyen, tarafsiz ve guvendigimiz bir uzmandan yorum almak bana daha cazip geliyor acikcasi.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Cok seviniriz Ugur Hocam. YouTube daki inceleme videolari bana pek inandirici gelmiyor. Ozellikle firmalarin kendi hazirladiklari tanitim videolari. NT1A'nin bir cok videosunu izledim. Mubarekler farkli ne preamplar vs kullandilar ve nasil mixledilerse sanirsin Neumann U87.

Ticari amac gutmeyen, tarafsiz ve guvendigimiz bir uzmandan yorum almak bana daha cazip geliyor acikcasi.
    @ugur86 hocama U87 deme

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ugur86 hocama U87 deme
    Haklisin. Pardon

Ugur Hocam da bana AD2022 desin, odeselim. Gerci onu da dememek lazim Ugur Hocam'a.

Haklisin. Pardon

Ugur Hocam da bana AD2022 desin, odeselim. Gerci onu da dememek lazim Ugur Hocam'a.
    Hocam hiç belli olmaz, yazın işler iyi giderse bi bakmışsınız yapıştırmışım neumann'ı simdi ticari studyo olayı olunca zaten yalıtımlı ortam olduğundan neumann'a yatırım yapılabilir. öbür türlü evde o kadar hassas ve detaylı bi mikrofonla kayıt almak yarardan çok zarar getirir, çevre gürültüsünden tutun kayıt ortamındaki istenmeyen yansımalara kadar hepsi kayıtlara geçebilir. u87 benim için bir idol, bir hayal, onu alıp saatlerce kayıt bile almadan kulaklığa boş bağlama çalmanın hayalini kuruyorum

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Şu anki son durumum

Normalde yılda 1 en fazla 2 defa içki içerim..Pek haz almam..Ama bugün şu saatte acaip derecede rakı içesim geldi ..Kurdum bende sofrayı..Bir yandan video incelemelerine bakıyorum, arada müzik açıyorum, bir yanda da daw açık şarkıma bu ruh haliyle yeni kanallar yazıyorum..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Berk rakının yanında şalgam suyu nedir ya ? Hiç yakıştıramadım.

Afiyet olsun....

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berk rakının yanında şalgam suyu nedir ya ? Hiç yakıştıramadım.

Afiyet olsun....
    Abi Adana da böyle içilir rakı..Aksine çok yakışır..Denemediysen tavisye ederim..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips