+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 347048 kez görüntülendi 2862 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 347048 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 347048 kez incelendi.

Sağolun Abilerim, kötülere birşey olmaz diyordum etrafta grip olan arkadaşlara, yukarıdaki sende kötü değilsin koçum der gibi bize de grib illetini bulaştırdı.

tezcankoray - ait avatar

tezcankoray

H:i, jS M Y #932 

Taner abi, çok geçmiş olsun. Bir salgındır gidiyor, umarım en kısa zamanda iyileşirsin

@Tanerongunyzb abi büyük geçmiş olsun, ben 1 hafta evvel atlatmıştım zar zor, ağır geçirmiştim, bu ciddi bir salgın aman dikkat et koru kendini abi.

Değil mi, nükleer senin neyine Türkiye, ama bize şöyle sağlam bir facia şart anca öyle akıllanırız. ( belki )

Aklıma şimdi geldi; önceki mesajımda dedimya bugünüm çok yoğun diye akşam olunca da ikinci yerden üçüncü yere geçiyorum ama o geçiş çok çileli oluyor, 20 dakika içinde yetişmem gerekiyor ve bu çoğunlukla mümkün olmuyor trafik yüzünden, mesafe fazla değil ama çok pis trafik ve ters kalıyor. Bugün ise haldır haldır çıktım sonra her zaman çok takılıp kaldığım trafik lambalarından kolaylıkla geçtim, yolun devavındaki 5 ışıktanda kolaylıkla geçtim çünkü hiç biri çalışmıyordu. Sonuç olarak her zaman 20 dakikada yetişemediğim yere 10 dakikada gidip yemeğe yetişip yiyebildim bile . Arkadaşım mail atmış "İstanbul trafiği kesintiden etkilenmedi" diye, altında da yazmışlar İstanbul trafiğinin sorunu bulundu problem trafik lambaları diye Demekki lambalar olmayınca trafik daha iyi akıyor, bizzat denedim, yarın sökelim hepsini hadi

Müzik

Alıntı okidoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Tanerongunyzb Aklıma şimdi geldi; önceki mesajımda dedimya bugünüm çok yoğun diye akşam olunca da ikinci yerden üçüncü yere geçiyorum ama o geçiş çok çileli oluyor, 20 dakika içinde yetişmem gerekiyor ve bu çoğunlukla mümkün olmuyor trafik yüzünden, mesafe fazla değil ama çok pis trafik ve ters kalıyor. Bugün ise haldır haldır çıktım sonra her zaman çok takılıp kaldığım trafik lambalarından kolaylıkla geçtim, yolun devavındaki 5 ışıktanda kolaylıkla geçtim çünkü hiç biri çalışmıyordu. Sonuç olarak her zaman 20 dakikada yetişemediğim yere 10 dakikada gidip yemeğe yetişip yiyebildim bile . Arkadaşım mail atmış "İstanbul trafiği kesintiden etkilenmedi" diye, altında da yazmışlar İstanbul trafiğinin sorunu bulundu problem trafik lambaları diye Demekki lambalar olmayınca trafik daha iyi akıyor, bizzat denedim, yarın sökelim hepsini hadi
    Süpersin Orkan kardeşim. Gece gece güldürdün beni.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun Abilerim, kötülere birşey olmaz diyordum etrafta grip olan arkadaşlara, yukarıdaki sende kötü değilsin koçum der gibi bize de grib illetini bulaştırdı.
    Gecmis olsun Taner Hocam. Tez zamanda sagliginiza tekrardan kavusmanizi dilerim.

Hep soyledigim gibi, bu forumda kotu insan barinamaz. Hepsi iyi guzel insanlardir. Tum forumun temkinli olmasi lazim..

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bu dediğin benim de aklımdan geçmiyor değil, çünkü dipsesi ilk duyduğumda yani eski kablolar varken, video açınca ya da bilgisayarı zorlayacak bişeyler yaptığımda geçici olarak dipses'te artışlar oluyordu, kabloları yenileyince bu dipses nasıl olduysa sabitlendi ama yok olmadı. haftaiçi güç kaynağını tamir ettirip elektrik sisteminden tamamen bağımsız batarya gücü ile çalıştırıp bakcam, macbook pro ayarlamaya çalışıp studyoda ve evde denemeler yapıp bi sonuca varmaya çalışcam, çok can sıkıcı bi durum. Anlamadığım aynı sisteme duet'i bağlayınca sıfır dipses, quartet kendi güç adaptorünü kullanıyor belki ondan kaynaklanabilir, duet firewire'den güç alıyor.

Size tavsiyem,ürünün seri numarası ile apogee teknik servisine sorununuzu anlatın büyük ihtimalle sorunu çözeceklerdir yada belirleyeceklerdir.Çok ilgili bir firma.

If you can dream,so,you can do it.

Alıntı maxim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bir düzeltme yapayım,ses mühendisi değilim,vakti zamanında stüdyolarda görev yaptım ama şimdi sadece dj ve aranjörlük yapıyorum.Sorunuza gelince,siz işin teknik kısmından ziyade üretim aşamasını merak ediyorsunuz ama genelde bütün aranjörler aynı mantıkla çalışır.Yani içsel güçleriyle melodi yaratırlar,esinlenirler,algı mekanizmaları sürekli müziğe odaklı olduğu için herşeyden ilham alırlar.Yapılan bir müzikten,bir solodan esinlerek başka solo yaratmak gibi.Bu durumlar içsel olduğu için pek kelimelerle anlatamıyorum ama sizde bir takım özelliklerin olması lazım baştan şarkı üretimi yapmak için veya yapılana eklemeler yapabilmek için.İçsel yeteneğiniz varsa ,armoni bilginizde iyise ,zaten melodi ler kafanızın içinden sürekli geçer,armoni bilginiz yoksa bir kursa gitmenizi tavsiye ederim birde başka bir işi bilenin yanında biraz zaman geçirebilirseniz çok iyi olur.Bunun dışında çalışma şekliniz kafa karıştırıcı,sanırım en iyi müziği hapma hedefi yüzünden bir projeyi bitirmeden yarım bırakıp sürekli başka projeye geçiş yapıyorsunuz ve bu sürekli oluyor (kafa karışıklığı)bu olay çoğu kişinin başından geçmiştir ama yaratıcılığı öldürür bana göre,bir projeye başlayıp onu bitirdikten sonra başka projelere geçmek lazım birde olayı takıntı derecesine vardıracak kadarda uzun süre çalışmamak lazım ,yani belirli aralar verilerek,beyni bir süre dinlerdirdikten sonra tekrar çalışmak gerekir.Bu söylediklerim aranje aşaması için.Geriye kalır,teknik ve program bilginiz,elinizdeki ekipmanlar.Ama işin en önemli kısmı,içsel yeteğiniz,armoni bilginiz ve sizin hayal gücünüz
    Ilgi gosterip, zaman ayirip bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim..

Bir muzik projesinde herkes gorevini yapmali. Arajor aranjesine odaklanmali, enstrumanist enstrumanina, muhendisler ekipmanlarina.

Ben ve bir cogumuz tek basimiza birseyler uretmeye calistigimiz icin, isin aranjoru, enstrumanisti, kayit-mix-masteringcisi (muhensidi uygun goremedim) olmak zorunda kaliyoruz. Bu durumda daha aranje asamasinda saatlerce, gunlerce, haftalarca ayni melodi uzerinde kafa yoruyoruz. Bir sekilde ortaya iyi kotu birsey cikiyor, sira kayitlara geliyor, o da beeli bir sure aliyor. Ardindan mix-mastering asamalari, bunlarda belirli surelerde tamamlaniyor. Derken uzun bir sure surekli olarak ayni melodi ile ugrasmak, dinlemek, calmak gina getirebiliyor. Benim sahsen cogu projem bu sebeple yarim kalmistir. Projeyi acmak, o parcayi tekrardan dinlemek bile icimden gelmiyor. Zaten bitirdigim projeleri export edip bir daha dinlememek uzere rafa kaldiririm. (Kotu bir ozellik) Sadece, biten ir sonraki proje ile arasindaki farklari gozlemlemek icin dinlerim.

Aranje anlaminda yetenek ve yaraticiligin onemi cok buyuk elbette.. Bende de bu yetenek ve yaraticiligin olmadigina karar verdim. Belki dediginiz gibi tamamen buna odaklanmak, ders almak mutlaka faydali olacaktir ama Allah vergisi bir yetenek yoksa o da bir yere kadar yardimci olacaktir diye dusunuyorum. Bu sebeple kendime boyle sacma bir yontem gelistirdim. Zamanimi aliyor ancak isimi kolaylastiriyor. En azindan ortaya iyi yada kotu bir is koyabiliyorum.

Ara vererek calisma olayina kesinlikle katiliyorum. Bunu daha once bir cok uzmandan duydum, bir cok makalede okudum, en son kendim yasayip sahit oldum. Ara vererek calismak performansi olumlu yonde ve ciddi anlamda etkiliyor. Ancak tek bir projede kalip ara vererek calisirsam sanirim bir proje bir senede ancak biter. O nedenle ayni anda birkac proje ile calismayi deneyecegim. Sonucta amator bir muzisyen olarak amacim eglenmek, ogrenmek, uretmek. Birinden sıkılınca digerine gecis yapmak biraz daha yol kat ettirecektir diye dusunuyorum..

Yani umarim!..

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Yine eve bir kedi aldım. Allah sonumu hayretsin. Görünce dayanamıyorum napim

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Baran kardeşim ne süper bir şeymiş bu. Yalnız bu sarmanlar küçükken çok azgın oluyorlar haberin olsun. Benim 5 ay önce kaybettiğim kedim de sarmandı. Oradan biliyorum.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baran kardeşim ne süper bir şeymiş bu. Yalnız bu sarmanlar küçükken çok azgın oluyorlar haberin olsun. Benim 5 ay önce kaybettiğim kedim de sarmandı. Oradan biliyorum.
    Sorma Mehmet hocam çok yaramaz. Ama şirinliği yaramazlığını gölgeliyor Hoplayıp zıplamadığı yer yok. Baktım bu sabah annem çiçek saksılarını güvenceye nasıl alırım onu düşünüyordu

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Bildiginiz uzere Gececiler kahvehanemizde zaman zaman sohbet muhabbet disinda cok degerli bilgiler de paylasiliyor. Ama cogu zaman eski sayfalar arasinda kaybolup gidiyor. Bu nedenle onemli gordugum bir konuya yanit veren maxim ve G3production arkadaslarimizin mesajlarini ayri bir baslik altinda toplamaya karar verdim.

Aranje ve Yarim kalan projelerimizin cozumlerini bu baslik altinda toplayabiliriz. Eminim cok faydali olacaktir.

Aranje ve Yarim Kalan Projeler Uzerine