+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 341914 kez görüntülendi 2862 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 341914 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 341914 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bekara ev verme konusunda o yörelerde sorun olacağını pek sanmıyorum dostum. Ne de olsa Trakya insanın bakış açısı biraz farklıdır.
    Kablo meselesi bende paranoya oldu adeta. Çünkü adam dur durak bilmiyor. Bir de benim bütün kablolar yerde. Mustafa'cığım bu kabloların başına bir şey gelse ; yenilemem bana min. 2300-2400.-TL gibi bir ciddi paraya patlar. O yüzden kabloları adamdan adeta gözüm gibi sakınıyorum. Bu yaramazlığı 1-1,5 yaşına kadar devam edecek sanırım.

Dostum köpek işi apartmanda çok zor bir iş. Benim zaten apartmanda köpek besleyenlere pek aklım ermiyor. İnsanlar hem kendine hem hayvana eziyet ediyorlar esasında. Kusura bakma sen de benim açımdan bu kategoriye girdin. Gerçi senin gibileri de anlıyorum. Bu tamamen ; her şeye rağmen hayvan sevgisinin karşı koyulamazlığı sonucu ortaya çıkan bir durum.
    Mehmet Abi. Itiraf ediyorum. Apartmanda kopek besleyen biri olarak buna benim de aklim ermiyor. 3 yildir beraberiz. 3 yildir o kadar dikkat ettigim halde nereye baksam tuy goruyorum. Gunde 2-3 kere supurge calistirdigim halde gece bir bakiyorum heryer yine tuy olmus. Bu nedenle evde birtane bile hali yok. Ki ben evde terlik giymekten nefret ederim, yumusak bir haliya basmadan evde oldugumu hissedemiyorum. Hadi ben tek yasayan bir adamim, hesap vermek zorunda oldugum kimse yok. Aile olarak evinde kopek besleyenler bu isi nasil yapiyorlar halen aklim ermiyor. Gunde 12 saat temizlik yapilsa bile bas edilecek gibi degil.

Niye bir kopek aldim sorusu akillara geliyorsa, aslinda ben almadim, hediye geldi. Eskiden beri bir kopegim olsun isterdim. Annemin karsi cikmasi nedeniyle hep bir hayal olarak kaldi. Burada tanistigim bir bayan arkadasimla sohbet ederken kopeginden konu acildi ve ciftlestirmek icin es aradigini soyledi. O sirada ben de bu cocukluk hayalimden bahsetmistim. Uzerine de birhayli konusmustuk. Aradan epey bir sure gectikten sonra beni aradi ve musait olup olmadigimi sordu. Geldiginde bu kucuk canavar da kucagindaydi. Emri vaki oldu biraz ama bir cocukluk hayalinin gerceklesmesi sebebiyle o an hayir diyemedim. Gelis o gelis, halen beraberiz.

E bu kadar sorun yasiyorsun, neden halen bakiyorsun diye sorabilirsiniz. Ben bugune kadar kimseyi yari yolda birakmadim. Bir sekilde Allah, sıkıntısıyla, sorunlariyla onu bana gonderdi. Buna sen bakacaksin dedi. Birlikte lokmanizi paylasacaksiniz dedi. Ben bu masum, gunahsiz hayvani kim ne derse desin, kim karsi cikarsa ciksin yalniz birakmam artik. Ki bir kopek icin sahibinin nasil bir anlam ifade ettigini bilirsiniz. Tum bunlarin disinda araya ne olursa olsun bir gonul bagi giriyor. Onume yatip beni biraz kasi der gibi baktiginda ne tuyleri aklima geliyor, ne derdi, tasasi.. Evlenmeden iki cocuk sahibi oldum. Benim gozumde inanin cocuktan hicbir farklari yok Mehmet Abi. Siz de bu duyguyu bir hayvan sever olarak bilirsiniz..

Gecenlerde bir soz okudum, beynimden vurulmusa dondum.

"Onlar sizin hayatinizin sadece bir parcasi olabilirler. Ama siz, onlarin tum hayatisiniz"

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Mustafa'cığım sen çok naif bir insansın. O yüzden seni çok takdir ediyorum.

Söylediklerinde son derecede haklısın. Bu arada Golden'ler inanılmaz hayvanlar. Diğer köpek cinslerine göre bir çok farklı özellikleri var. Ne diyeyim ki sana ? Zorluklarına rağmen onunla mutlululuğu yaşamağa bak.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa'cığım sen çok naif bir insansın. O yüzden seni çok takdir ediyorum.

Söylediklerinde son derecede haklısın. Bu arada Golden'ler inanılmaz hayvanlar. Diğer köpek cinslerine göre bir çok farklı özellikleri var. Ne diyeyim ki sana ? Zorluklarına rağmen onunla mutlululuğu yaşamağa bak.
    Tesekkur ederim Mehmet Abicim. Elimden geldigi kadar "insan" olarak kalmaya cabaliyorum.

Golden'lar gercekten cok farkli hayvanlar. Bunlar icin farkli tanimlamalarda yapiyorlar. En begendigim "hirsiza terlik getiren kopek" tanimi. Onlar icin kotu diye birsey yok. Herkes dost, herkes sevgili. (Insanlarin aslinda ogrenecekleri cok sey var hayvanlardan). Koruma ic guduleri sifir. Gerci henuz beni korumasi iktiza edecek bir durum yasamadik cok sukur ama oyle birsey yasansa karsi tarafa oyun disinda bir tepki verecegini sanmiyorum.

Onun sayesinde ben de burada ne kadar orman, park alani varsa ogrendim. Sık sık gidiyoruz, kosuyoruz oynuyoruz. Sanirim o mutlu. O mutlu oldukca ben de mutlu oluyorum.

Bakalim, Allah ona ne kadar omur bictiyse birlikteyiz..

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tezcankoray
    Ping gidiyor, sorun yok. Ama bu ip yi adres çubuğuna yazınca gene görmüyor.
    Hocam o zaman DNS ile ilgili bir sorun değil bu zaten. Büyük ihtimal bu siteye doğru http portu kapalı. Bir de şu iki farklı şekilde deneyebilir misin?
    http://www.soundcloud.com
    https://www.soundcloud.com

Bu sorun için TTNET'i aramak zorunda kalacaksınız gibi bir his var içimde

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
    YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
    Instagram: https://www.instagram.com/tezcankoray20/

Çok teşekkürler ilginize, ancak sonuç vermiyor..
    Proxy serverimiz de yok..
    İşin ilginç tarafı firmada bir de yedek Superonline adsl hattımız var, oradan giriyor, evimdeki ttnet fiber den giriyor, işyerindeki ttnet fiber den girmiyor, binada kimse giremiyor..
    Kafaya taktık TTnet i defalarca aradık, valla billa engelleme yok diyorlar ...
    Bizde çalışan bir teknik müdürümüz var, çok önemli değil diyorum ama kafayı yemek üzere

Bir ilginç konu da Superonline ın DNS lerini girersek ttnet hattından kabul etmiyor.. BUnlar çok gelişmişler gibi.. Önümüzdeki dönem bu tip lokalize engellemeler olacak sanki..

Çok teşekkürler ilginize, ancak sonuç vermiyor..
    Proxy serverimiz de yok..
    İşin ilginç tarafı firmada bir de yedek Superonline adsl hattımız var, oradan giriyor, evimdeki ttnet fiber den giriyor, işyerindeki ttnet fiber den girmiyor, binada kimse giremiyor..
    Kafaya taktık TTnet i defalarca aradık, valla billa engelleme yok diyorlar ...
    Bizde çalışan bir teknik müdürümüz var, çok önemli değil diyorum ama kafayı yemek üzere
    Rica ederim hocam, değişik bir problem, ilgimi çekti açıkçası. Ama neyin ne olduğunu anlamak için biraz daha kurcalamamız lazım. Ama tabi bi yere kadar bakabiliriz.
    TTNET'te bu işi çözebilecek adam yok ki hocam İşhanında fiber için bulunan kabin ile ilgili bir sıkıntı bile olabilir sizinki. Proxy server ile ilgili bir sıkıntı olsa zaten ping gönderemezsiniz. "BTK'ya şikayet edeceğim, iletişim hakkımı engelliyorsunuz" deyin bakalım ne yapıyorlar

Saygılar,
    Tezcan

Aslında işin üstüne düşseniz TTNET ceza alır bu işten, saçma sapan hizmet veriyorlar.

Bir ilginç konu da Superonline ın DNS lerini girersek ttnet hattından kabul etmiyor.. BUnlar çok gelişmişler gibi.. Önümüzdeki dönem bu tip lokalize engellemeler olacak sanki..
    Superonline kendine ait DNS server kullanıyor ise, TTNET'te onu kullanamayabilirsiniz. Zaten sizin probleminiz DNS problemi değil gibi geldi bana. Bunu anlamak için de Windows komut satırında; nslookup www.soundcloud.com komutu ile sizin DNS'in bu sitenin IP'sini çözümleyip çözümleyemediğine bakabilirsiniz. Herhangi bir IP çıkartıyor ise DNS problemi değildir zaten.