+ Yeni Konu aç

Konu: Gececiler Kahvehanesi...

Bu konu 317666 kez görüntülendi 2845 yorum aldı ...

Gececiler Kahvehanesi... 317666 Reviews

Konuyu değerlendir: Gececiler Kahvehanesi...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 317666 kez incelendi.

Mehmet Abi son zamanlarda surekli bir bas agrisi musallat oldu. 2 - 3 tane agri kesici bile kar etmiyor. Uyumadan gecmiyor nasil bir seyse. Calismami da cok olumsuz etkiliyor. Gunduz de baktim olacak gibi degil, uyudum 1-2 saat. Ancak toparladim.

Bildiginiz gibi yeni bir duzene gecmeye calisiyorum. Erken yatip erken kalkma duzeni. Onun yarattigi olumsuz etkiye vucut boyle tepki verdi diye dusunuyorum. Bir sekilde alisicam insallah.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Abi son zamanlarda surekli bir bas agrisi musallat oldu. 2 - 3 tane agri kesici bile kar etmiyor. Uyumadan gecmiyor nasil bir seyse. Calismami da cok olumsuz etkiliyor. Gunduz de baktim olacak gibi degil, uyudum 1-2 saat. Ancak toparladim.

Bildiginiz gibi yeni bir duzene gecmeye calisiyorum. Erken yatip erken kalkma duzeni. Onun yarattigi olumsuz etkiye vucut boyle tepki verdi diye dusunuyorum. Bir sekilde alisicam insallah.
    Olabilir. Yalnız şu ağrı kesiciler , yan etkileri itibariyle bayağı tehlikelidirler. O yüzden sürekli kullanım , yanında ciddi riskler getirebilir haberin olsun. Bu nedenle ağrı kesici kullanım işini bir an önce terk etmende yarar var.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabilir. Yalnız şu ağrı kesiciler , yan etkileri itibariyle bayağı tehlikelidirler. O yüzden sürekli kullanım , yanında ciddi riskler getirebilir haberin olsun. Bu nedenle ağrı kesici kullanım işini bir an önce terk etmende yarar var.
    Ben genel olarak ilaca karsi biriyim Mehmet Hocam. Bir tarafim agrisa bile mumkun mertebe uzak durmaya calisirim. Ancak cok zorlandigim durumlarda bir agri kesici alirdim. Bunyem ilaca aliskin olmadigi icin o da iyi gelirdi. Ama bu bas agrisi nasil birseyse ilac da kar etmiyor. O nedenle bosuna icipte tuketmenin de anlami yok dediginiz gibi. Hic olmadi bir doktorun yolunu tutucam.

Simdilik beklemedeyim..

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben genel olarak ilaca karsi biriyim Mehmet Hocam. Bir tarafim agrisa bile mumkun mertebe uzak durmaya calisirim. Ancak cok zorlandigim durumlarda bir agri kesici alirdim. Bunyem ilaca aliskin olmadigi icin o da iyi gelirdi. Ama bu bas agrisi nasil birseyse ilac da kar etmiyor. O nedenle bosuna icipte tuketmenin de anlami yok dediginiz gibi. Hic olmadi bir doktorun yolunu tutucam.

Simdilik beklemedeyim..
    Bu tip ilaçların (özellikle Apranax ve aynı etken maddeden yapılmış ağrı kesiciler) mide ve karaciğerde ciddi tahribat yarattığını biliyorum. Benim SSK Göztepe hastanesinde çalışan ve genç yaşta kaybettiğim genel cerrah bir dostum vardı. Hiç unutmuyorum bir gün yaptığımız sohbette şunu
    demişti : " Mehmet Apranax kullanması sonucu midesi delinen ve acilen ameliyat ettiğim o kadar çok hastam var ki."

Dolayısıyla eğer midende bir sıkıntı varsa kesinlikle Apranax veya aynı etken maddeden yapılmış ilaçlardan kesinlikle uzak dur. Bu konuda en masum ağrı kesici bildiğim kadarıyla Parol ve benzerleri. Ama onların da karaciğere negatif etkisi var. Yani bu ağrı kesici işi iki yüzü keskin bıçak gibi adeta. Dolayısıyla dediğin gibi ; bu iş uzarsa doktor yardımı almanda fayda var. Hatta bence hiç işi uzatma şimdiden bir psikiyatra git ve işi çöz. Yani ağrı kesici alman bir çözüm değil.

Geçen hafta Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı konserinden bi kesit paylaşmak istiyorum, muhtemelen bu soliste bu eserle bi kayıt gelecek, sinyallerini vereyim şimdiden

https://vid.me/MUOh

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı konserinden bi kesit paylaşmak istiyorum, muhtemelen bu soliste bu eserle bi kayıt gelecek, sinyallerini vereyim şimdiden

https://vid.me/MUOh
    Uğur hocam, sen kayıtı çok daha iyi yaparsın eminim. Yazık yani, bir sürü insan bir araya gelmiş , belli ki çok emek harcanmış ama kayıt kalitesi bana göre hiç iyi değil. Belki kullanılan ekipmandan kaynaklanıyordur bilmiyorum. Ama sen sahip olduğun tecrübe ve ekipmanla , bu solist kardeşimizi parlatabilirsin eminim.

Bu arada , Samsun'da bu tip aktivitelerin olması takdire değer doğrusu.

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (06 Mart 2015 Saat 02:33 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam, sen kayıtı çok daha iyi yaparsın eminim. Yazık yani, bir sürü insan bir araya gelmiş , belli ki çok emek harcanmış ama kayıt kalitesi bana göre hiç iyi değil. Belki kullanılan ekipmandan kaynaklanıyordur bilmiyorum. Ama sen sahip olduğun tecrübe ekipmanla , bu solist kardeşimizi parlatabilirsin eminim.

Bu arada , Samsun'da bu tip aktivitelerin olması takdire değer doğrusu.
    Hocam video upload ederken de baya bi içine edildi, kameranın mikrofonu ile de bu kadar oluyo, ama ses nasıl, ben sahnede eşlik ederken bile duygulandım, çok da karakterli birisi, müzik öğretmeni ama atama bekliyor, atanmadan bi demo almam lazım onunla, güzel sesi çok seviyorum, sesin sahibi kişilikli biriyse daha da seviyorum...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam video upload ederken de baya bi içine edildi, kameranın mikrofonu ile de bu kadar oluyo, ama ses nasıl, ben sahnede eşlik ederken bile duygulandım, çok da karakterli birisi, müzik öğretmeni ama atama bekliyor, atanmadan bi demo almam lazım onunla, güzel sesi çok seviyorum, sesin sahibi kişilikli biriyse daha da seviyorum...
    Solist kardeşimiz gayet iyi bence.