+ Yeni Konu aç
Sayfa 23 Toplam 32 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 SonuncuSonuncu
Toplam 221 adet sonuçtan sayfa başı 230 ile 313 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: İshak Göktekin Çalışmaları

Bu konu 49749 kez görüntülendi 312 yorum aldı ...

İshak Göktekin Çalışmaları 49749 Reviews

Konuyu değerlendir: İshak Göktekin Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 49749 kez incelendi.

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalışmalarınız çok güzel, kayıtlarınızda sadece gitarlar mı canlı ?
    Teşekkürler, parçaya göre değişiyor. Sadece gitarlar değil, ihtiyaca göre farklı enstrümanlar canlı icra edildi.

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Arkadaşlar herkese merhaba, uzun zamandır aranızda bulunamıyordum. Hakkınızı helal edin.
    Bundan sonra buralardayım umarım

Hemen bir demo dinletmek isterim. Kayıt eski idi, ancak mix ve düzenlemesinde bazı değişiklikler yaptım.
    İlgi ve yorumlarınıza..

Selamlar,
    Saygılar.

averen, Cho®dSolo, EsbaB, nacib, Sativus, siyahitin, tezcankoray, wade21 Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Dönüşünüz muhtesem olmuş, her zamanki gibi çok güZel bir eser olmuş, tarzınızı beğeniyle takip ediyorum.

Devamını bekleriz inşallah.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

İshak hocam yine döktürmüşsün kayıtlar cok temiz geliyor sadece bu değil diğer kayıtlarda. kayıt ve mix aşamasından detaylar verirsen sevinirim

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dönüşünüz muhtesem olmuş, her zamanki gibi çok güZel bir eser olmuş, tarzınızı beğeniyle takip ediyorum.

Devamını bekleriz inşallah.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam, güzel yorumun için teşekkür ederim. Estağfirullah. Sağolasın.

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İshak hocam yine döktürmüşsün kayıtlar cok temiz geliyor sadece bu değil diğer kayıtlarda. kayıt ve mix aşamasından detaylar verirsen sevinirim
    Hocam selamlar, güzel yorumun için teşekkür ederim. Kayıtlar ile ilgili olarak ise;
    Profilimde yazan ekipmanlarla kayıt alıyorum. Ekstradan MXL 603s ikiz condenser enstrüman mikrofonu almıştım. Gitar kayıtlarında onu kullanıyorum.
    Mix aşamasında genelde mid frekansları mümkün olduğunca kısıyorum. Tabi bu şekilde genel sesin ve tuşenin dolgunluğu azalıyor ama ben o duyumu sevmiyorum.
    Bu parçada 1950 yılından kalma neredeyse kereste diyebileceğimiz bir akustik gitar var, yadigâr Onu panlayarak kullandım, zaten dikkat ettiyseniz akustik gitarlar çok güçlü gelmiyor.
    Elektro gitarda kendi epiphone gitarımı kullandım. Pedal veya preamp kullanmıyorum. Direk giriş alıyorum.
    Bateri, bass, akordeon ise vsti. Parçada öncelik Bass ve bateri uyumu benim için. O yüzden önce onları halledip diğerlerini içine mixlemeye çalışıyorum.
    Tekrardan teşekkür ederim.
    Selamlar,saygılar.

EsbaB, gitarist1975, tezcankoray Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, güzel yorumun için teşekkür ederim. Estağfirullah. Sağolasın.

Hocam selamlar, güzel yorumun için teşekkür ederim. Kayıtlar ile ilgili olarak ise;
    Profilimde yazan ekipmanlarla kayıt alıyorum. Ekstradan MXL 603s ikiz condenser enstrüman mikrofonu almıştım. Gitar kayıtlarında onu kullanıyorum.
    Mix aşamasında genelde mid frekansları mümkün olduğunca kısıyorum. Tabi bu şekilde genel sesin ve tuşenin dolgunluğu azalıyor ama ben o duyumu sevmiyorum.
    Bu parçada 1950 yılından kalma neredeyse kereste diyebileceğimiz bir akustik gitar var, yadigâr Onu panlayarak kullandım, zaten dikkat ettiyseniz akustik gitarlar çok güçlü gelmiyor.
    Elektro gitarda kendi epiphone gitarımı kullandım. Pedal veya preamp kullanmıyorum. Direk giriş alıyorum.
    Bateri, bass, akordeon ise vsti. Parçada öncelik Bass ve bateri uyumu benim için. O yüzden önce onları halledip diğerlerini içine mixlemeye çalışıyorum.
    Tekrardan teşekkür ederim.
    Selamlar,saygılar.
    Hocam davulu kendinmi yaziyorsun yoksa hazir dongulermi kullaniyorsun

ishak göktekin Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Davul partilerini kendim yazıyorum hocam.

gitarist1975 Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

/Bateri, bass, akordeon ise vsti. Parçada öncelik Bass ve bateri uyumu benim için. O yüzden önce onları halledip diğerlerini içine mixlemeye çalışıyorum./

Aynen arkadaşım. Çok doğru bir metod. Bu tür aranjelerde olması gereken de bu zaten.
    O yüzden, enstruman sesleri kulağa o kadar dengeli geliyor ki bazen vst ile audio kayıtların ayrımına varmakta güçlük çekiyoruz.

Sizi dinlemeyi özlemişim...

EsbaB, ishak göktekin Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam hoşgeldin Seni buralarda görmek çok güzel hocam, bu kadar arayı açma yahu

Parçayı dün dinlediğimde gitarlarla ilgili yorum yapacaktım ama beklemeyi tercih ettim. Ki sen zaten açıklamışsın durumu. Gitarların mid ve baskın karakterli olmasını sevmiyorsun anladığım kadarıyla, mix'te de bu şekilde zevkine göre bir yol tercih etmişsin. Parçanın genel havasına göre uygun aslında, sadece parçanın verse(yani kıta) kısımlarında cümle sonlarındaki boşluklarda bir miktar daha baskın gelse çok güzel olurdu geçişlerde. Mesela:"...çölde bir serap" tan sonra...

Onun dışında herşey zaten çok güzel geliyor, arkadaşlar da belirtmişler. Bu arada her zaman yaptığım gibi senin sözlere de ayrı bir parantez açmak istiyorum:

.....
    Yönetmeni belli bir film benimki
    Bu mutlu sondayım
    Başrolü oynadım çok yorgunum
    Ve işte fondayım
    ......

Helal olsun hocam, daha ne denir ki

EsbaB, gitarist1975, ishak göktekin, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    /Bateri, bass, akordeon ise vsti. Parçada öncelik Bass ve bateri uyumu benim için. O yüzden önce onları halledip diğerlerini içine mixlemeye çalışıyorum./

Aynen arkadaşım. Çok doğru bir metod. Bu tür aranjelerde olması gereken de bu zaten.
    O yüzden, enstruman sesleri kulağa o kadar dengeli geliyor ki bazen vst ile audio kayıtların ayrımına varmakta güçlük çekiyoruz.

Sizi dinlemeyi özlemişim...
    Güzel yorumun için teşekkür ederim abi, dediğim gibi bass ve bateri parçanın kemiği olduğu için diğerlerini üzerine döşemek daha verimli oluyor. En azından ne yapacağını baştan biliyorsun. Elinde bateri ve bass gibi iki tane güçlü referans oluyor. Bunun üzerine çalışmak da hem kolaylaşıyor hem zevkli oluyor. Tekrardan teşekkür ederim, ben de sizleri özledim abi.

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam hoşgeldin Seni buralarda görmek çok güzel hocam, bu kadar arayı açma yahu

Parçayı dün dinlediğimde gitarlarla ilgili yorum yapacaktım ama beklemeyi tercih ettim. Ki sen zaten açıklamışsın durumu. Gitarların mid ve baskın karakterli olmasını sevmiyorsun anladığım kadarıyla, mix'te de bu şekilde zevkine göre bir yol tercih etmişsin. Parçanın genel havasına göre uygun aslında, sadece parçanın verse(yani kıta) kısımlarında cümle sonlarındaki boşluklarda bir miktar daha baskın gelse çok güzel olurdu geçişlerde. Mesela:"...çölde bir serap" tan sonra...

Onun dışında herşey zaten çok güzel geliyor, arkadaşlar da belirtmişler. Bu arada her zaman yaptığım gibi senin sözlere de ayrı bir parantez açmak istiyorum:

.....
    Yönetmeni belli bir film benimki
    Bu mutlu sondayım
    Başrolü oynadım çok yorgunum
    Ve işte fondayım
    ......

Helal olsun hocam, daha ne denir ki
    Hocam çok teşekkür ederim. Ben de arayı uzatmak istemiyorum. Hatta foruma sık sık girip çıkıyorum. Gerek telefondan gerek bilgisayardan. Ancak şartlar el vermiyor. Fazla zaman ve imkan olmuyor. Yeni bir kayıt bile yapamadım henüz. Bu kayıt eski idi. Miksi içime tam sinmemişti. Onu yeniledim sadece.

Sözlerde gitarların baskın gelmesi konusunda haklısın hocam, ancak gitarın tonu ve karakteri düşük ve zayıf olduğu için oraya herhangi bir teslim yada ifade ekleyemedim. Sonradan da vazgeçtim sade olmasını istedim.
    Gitarların tonları konusundaki tespitinde çok haklısın hocam. Mid tonları çok sevmiyorum. O yüzden tizz ve basslar bana daha yakın geliyor. Tabi gitarın karakteri biraz tiz ve zayıf olduğu için böyle bir netice çıktı ortaya.

Şarkının sözleri konusundaki güzel ifaden için ayrıca teşekkür ederim. Sağolasın, aslında "Bu mutlu sondayım" değil de "Umutlu sondayım" olacaktı ama dediğin gibi duyuluyor aslında
    Ben de sizleri çok özlemiştim. İnşallah kimse uzatmasın arayı

Selamlar,
    saygılar.

EsbaB, nacib, tezcankoray Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: