+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 58 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: okidoz Çalışmaları

Bu konu 12656 kez görüntülendi 57 yorum aldı ...

okidoz Çalışmaları 12656 Reviews

Konuyu değerlendir: okidoz Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 12656 kez incelendi.

Icon19 okidoz Çalışmaları

Bir çoğunuzun "SONUNDA" dediğini duyar gibiyim, 2 senedir site sakini ve yönetimde olmama rağmen, bu zamana kadar bir paylaşımımın olmamasından dolayı.İnanın bu durumdan ben daha rahatsızdım, bir bakıma suçlu hissediyordum kendimi .Mazeret yada bahanelerime gelince; Gerek cubasetr.net İstanbul zirvesinde gerekse sohbet esnasında biraz bahsetmiştim, çalışmalarım oldukça çok sayıda var fakat sonlandırdığım çalışmalarım oldukça az, bu benim tembelliğimle alakalı, çoğunlukla olumsuz bir durum tabi ama bazende çok iyi oluyor misal neredeyse varlığını unuttuğum projeler oluyor, yeni başlamış gibi bir heyecanla ele alabiliyorum, yada maneviyatı seven biri olarak bazen bazı şeylerin zamana ihtiyacı olduğuna da inanıyorum, turşu mu kuruyorsun diyeceksiniz , öyle değil, müzik bir hayal işi psikoloji işi, belki bugün kafanız o halde değildir, belki bugün içinden çıkamayacağınız şeyler bir zaman sonra daha verimli çözebileceğiniz bir hale gelebilir vs. vs.
    belkide avuntu bunlar bilemiyorum ...

"bENcil" adlı çalışmam aynı ismi taşıyan bir kısa film için yapmış olduğum müziği düzenlemesi her şeyi bana ait bir parçadır.Kadın erkek ilişkilerini mecaz ile ele alan bir film. Konu - ortam ve atmosfere göre düzenledim her şeyi, dolayısıyla filmin içinde dinlenildiği gibi, parçanın kendisi dinlenildiğinde bazı aşırılıklar kulağa çarpabilir, bunu önceden belirtmek istedim.Parçanın master' ını tekrar elden geçireceğim bu yüzden, önümüzdeki günlerde ve soundcloud ' tada yükleyip burada paylaşacağım, fakat çok ama çok yoğun bir dönemdeyim, siteye bile çok kısıtlı zamanlarda giriyor yada giremiyorum.Şu dönemi hayırlısıyla atlattıktan sonra, artık sizler kadar sık olmasa da paylaşımlarım olucak .

Belirtmeden edemeyeceğim, çünkü benimkisi biraz salyangoz satmaya benziyor. CUBASE tabiki benim vazgeçilmezim, ilk sony acid pro ile başlamıştım ama ben onu saymıyorum bile çünkü kesme silme ve bir audio kayıttan başka bir atraksiyonum olmamıştı, bu yüzden ilk göz ağrım için CUBASE diyebilirim, mantığı ve bildiğim her şeyi cubase ile öğrendim.Fakat bir senedir Studio One 2 ' ye geçmiş vaziyetteyim, kişinin zevkiyle alakalı DAW seçimi, benim doğrularım genel doğru diye kimse iddia edemez, bu seçimimin bir çok sebebi var önemlilerinin biri ise mevcut kullanılabilir sürümleri steinberg' ten çok daha güncel ( bilmem anlatabildimmi ), teknolojisi ergonomisi bence bahsettiğim sebepten dolayı çok daha cazip.Tabi cubase' i çöpe atmış değilim, hatta daha geçen hafta bir alt yapı siparişi geldi, gönderen kişi cubase kullanıyor diye cubase te yaptım.Birden fazla DAW kullanma niyetinde değildim eskiden ama şimdi bunu bir bilgisel anlamda bir zenginlik olarak görüyorum.

DAW - Sequencer : Presonus Studio One 2

VSTi : Kontakt/ Piano :Ni Giant
    Strings - yaylılar : LA Scoring Strings

VST Plug-in : Studio One 2 ( dahili plugin' ler ), Waves, Kuassa, Brainworx ( Mix - Master total )

Mix - Master : Mix= Studio One 2, Mastering = Studio One 2 Mastering Tool.

bENcil

Klip versiyonu

Filmin kendisi

Ayrıca; bir ara deneme amaçlı bir çalışmayı da paylaşayım dedim, hem de soundcloud adresimi verme amaçlı.Meşhur besteci ve klavsen virtüözü Couperin 'lerin ilki ( amcası ) olan François Couperin' in çok sevdiğim eseri olan 8 ordre II ' yi çalışmıştım.Gene studio one' da yapıldı midi-mix ve mastering.Enstruman olarak gene Kontakt ve Petit-Italien klavsen kullandım, ve dahili pluginler.

François - couperin 8 ordre II

[SC]2F46166614[/SC]

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    Konu okidoz tarafından (15 Ekim 2018 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

Emeklerine sağlık değerli Orkan kardeşim çok harika çalışmalar ...Sevgi ile kal değerli kardeşim...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... web sitem

facebook...Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

vaaay kaleden top mu atsak, ne yapsak acaba?
    "bencil" oldukça profesyonel bir iş olmuş ... bu tür kasvetli filmleri pek sevmem, genelde iş görsellikten çok arka planda yürüyen müzikte döner aslında.müzik bu tip filmlerin en önemli parçası.tamamını bilmiyorum tabii filmin ama ama müziğin filme oldukça gittiği ortada...
    eline sağlık, yeni çalışmalarını bekliyor olacağız, artık seneye mi dinleriz bilinmez

Ch.

Konu Cho®dSolo tarafından (01 Eylül 2013 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.

Vallahi ben sonunda dedim hakikaten.

Emeklerine saglik. Bencil'i cok begendim. Film de guzel bence. Filmin gerilimini de verdigini dusunuyorum. Tebrik ederim.

Harpischord ise gercekten nevi sahsina munhasir bir enstruman. Ben sesini cok begeniyorum. O yuzden diger calismayi da ***ifle dinledim. Harpischordun Turkcesinin klavsen oldugunu da bilmiyordum onu da ogrenmis olduk sayende

Umarim paylasimlarinin devamini getirirsin.

Alıntı BARON_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerine sağlık değerli Orkan kardeşim çok harika çalışmalar ...Sevgi ile kal değerli kardeşim...
    Sağol Adem abi teşekkür ederim bilmukabil sende...

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vaaay kaleden top mu atsak, ne yapsak acaba?
    "bencil" oldukça profesyonel bir iş olmuş ... bu tür kasvetli filmleri pek sevmem, genelde iş görsellikten çok arka planda yürüyen müzikte döner aslında.müzik bu tip filmlerin en önemli parçası.tamamını bilmiyorum tabii filmin ama ama müziğin filme oldukça gittiği ortada...
    eline sağlık, yeni çalışmalarını bekliyor olacağız, artık seneye mi dinleriz bilinmez

Ch.
    Sağol Bahadır hocam, topta havai fişekte mübah bana , diğer taraftan eylüle geldik zaten şunun şurasında 2014 e ne kaldı . Ayrıca filmin süresiyle şarkının süresi durumu da ayrı bir komedi oldu, film 3 küsür dakika, müziği 2 dakika , ama şükür sizler gibi görüşler hep filmle uyumlu olduğu yönünde, bu ayrı bir mutluluk verdi bana.

Alıntı idontregister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vallahi ben sonunda dedim hakikaten.

Emeklerine saglik. Bencil'i cok begendim. Film de guzel bence. Filmin gerilimini de verdigini dusunuyorum. Tebrik ederim.

Harpischord ise gercekten nevi sahsina munhasir bir enstruman. Ben sesini cok begeniyorum. O yuzden diger calismayi da ***ifle dinledim. Harpischordun Turkcesinin klavsen oldugunu da bilmiyordum onu da ogrenmis olduk sayende

Umarim paylasimlarinin devamini getirirsin.
    Ne desen haklısın Çağlar hocam , görüşlerin için teşekkür ederim.Aslında Harpsichord çeşit çeşit klavsenin ecnebicesi clavecin, ayrıca clavicord var ama bildiğim kadarıyla Türkiyede isimlendirmede bir ayrım yok hepsine klavsen denilip geçiliyor sanırım, yada bu aileden sadece klavsen Türkiyede bulunduğu için genel olarak klavsen ismi yapışmış olabilir.

Müzik

Harika bir çalışma Orkan... Filmin temasına cuk diye oturmuş. Piyano etkisi diye buna derim ben. Sondaki yaylılar eşliği ise filme asıl etkisini veren unsur olmuş...

İkinci çalışma ise çok sevdiğim bir tür olan klasik müziğin özgün bir çalışması.

Kusura bakmada artık her daim çalışmalarını dinlemek istiyoruz. Tembellik yapmayı yasaklıyorum sana ...

Alıntı DreamSongs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika bir çalışma Orkan... Filmin temasına cuk diye oturmuş. Piyano etkisi diye buna derim ben. Sondaki yaylılar eşliği ise filme asıl etkisini veren unsur olmuş...

İkinci çalışma ise çok sevdiğim bir tür olan klasik müziğin özgün bir çalışması.

Kusura bakmada artık her daim çalışmalarını dinlemek istiyoruz. Tembellik yapmayı yasaklıyorum sana ...
    Çok teşekkür ederim Murat hocam, aslında ilk paylaşımımın böyle olmasını istemiyordum - düşünmüyordum, çünkü topu topu 4 kanal var daha çok enstrumanlı bir şey olması gerekirdi bence ama kısmet.Klasik müzik vazgeçilmez bir şey, çok beslendim ve beslenmeye devam ettiğim müzik türüdür, hepsi ayrı güzel türlerin ama klasiği başka bir yere koymalı.Aslında bundan önce de paylaşımlarım olucaktı fakat bazı aksilikler oldu, bir temaya göre yaptığım bitirdiğim çalışmalar oldu ama hop o tema ya ertelendi yada iptal oldu dolayısıyla paylaşamadım, önümüzdeki 1-2 ay sanırım DAW' ı açamayacağım bile ama sonrasında bazı fikirlerim var.Teşekkürler...

Müzik

Gerçekten çok şaşırttın beni... Ne olduğunu anlamak için bir kaç defa dinledim..
    Görseller ve müzik uyumu etkiledi beni.. Hatta hafif de asabımı bozdu , diyebilirim
    Eğer bir sanat eseri birilerini etkiliyorsa hedefine ulaşmış demektir..
    Muhteşem bir çalışma olmuş, hem de her yönü ile olmuş, tebrik ederim..

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok şaşırttın beni... Ne olduğunu anlamak için bir kaç defa dinledim..
    Görseller ve müzik uyumu etkiledi beni.. Hatta hafif de asabımı bozdu , diyebilirim
    Eğer bir sanat eseri birilerini etkiliyorsa hedefine ulaşmış demektir..
    Muhteşem bir çalışma olmuş, hem de her yönü ile olmuş, tebrik ederim..
    Ertan abi çok teşekkür ederim, bu konudaki bir şansım ise, filmin her şeyi olan değerli dostum Fikret' in aslında bir müzisyen olması ve detaycı olmasıydı, görüntüyle müzik senkoplarını senkronize etti, bu da sanıyorum anca müzisyenlerin gözüne çarpabilir, ufak ama bizleri mutlu eden detaylar bunlar.Tam versiyonundan pek memnun değildim belirtmiştim, çünkü kasveti verebilmek için reverbü artırmam lazımdı, dediğim gibi sadece müzik dinlendiğinde reverb' ün damping' i fazla gelebiliyor ve yaylıları bastırabiliyor.İlk mesaja klip versiyonunu da ekledim, ileriki zamanlarda tekrar elden geçireceğim, tekrar teşekkürler övgü ve tebrikler için...

Müzik

Yeni alan adımızın şerefine .

[SCTR]2F161313122[/SCTR]

Daw : Studio One 2 , Cubase 5, [ Reason , Ableton Live 9 (ReWire!) ]

E. Gitar : Strat, Seymour duncan P-Rails set. Pod line 6 Px3 ( Koaksiyel bağlantı ile ), Plugin olarak, Kazrog recabinet, Amplutube 3, Guitar Rig 5

Bass Gitar: İbanez BTB 555, plugin Mark Studio 2

E. piyano: MKSensation MKS-20 ( Kontakt )

Rewire: Pad, Sytnh, sytnh efekt, Sytnh
    bass Reason ve Ableton Live 9

Ayrıca: Native ins. Reaktor + Omnisphere

Davul : Addictive Drums (1, Bu projeye başladığımda 2 daha çıkmamıştı )

Timpani: Yamaha ( Kontakt )

Plugin: çoğunlukla Studio One 2, Plugin Alliance, Waves, Sonnox Oxford

Mastering: Studio One mastering tool.

Konu okidoz tarafından (04 Ağustos 2014 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.