+ Yeni Konu aç
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456
Toplam 51 adet sonuçtan sayfa başı 58 ile 58 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: okidoz Çalışmaları

Bu konu 12576 kez görüntülendi 57 yorum aldı ...

okidoz Çalışmaları 12576 Reviews

Konuyu değerlendir: okidoz Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 12576 kez incelendi.

Orkan'cığım uzun bir aradan sonra aramıza hoş geldin.

Şarkını ve icrasını çok beğendim. Hepinizin ellerine sağlık. Ayrıca eşinin performansı da bence çok dikkat çekici. Her şey gayet güzel olmuş. Stüdyodaki arkadaşın ekipman olarak SPL Mixdream XP kullandığına göre sanırım summing mix yapmış. Doğru mudur ?

okidoz Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orkan'cığım uzun bir aradan sonra aramıza hoş geldin.

Şarkını ve icrasını çok beğendim. Hepinizin ellerine sağlık. Ayrıca eşinin performansı da bence çok dikkat çekici. Her şey gayet güzel olmuş. Stüdyodaki arkadaşın ekipman olarak SPL Mixdream XP kullandığına göre sanırım summing mix yapmış. Doğru mudur ?
    Selamlar Mehmet abi, güzel yorumların için çok teşekkürler , evet eşim de müzisyen enstrumanist, ileride başka çalışmalarda olacak inş. "summing mix" tabirini bilmiyorum fikir yürüteyim, evet mixin finalinde SPL' den geçirerek export etmiş olduk bu da dijital araçlarla yakalanamayacak sonuçlar verdi tabi. Bu yola gitmemin sebebi söylemesi ayıp eseri biz de çok sevdik o yüzden özel olmasını istedik, yoksa ev ortamında da yapabilirdik, bu zamana kadar da ciddi işler ev ortamında yaptım ama bir yere kadar tabi.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Alıntı keşanlı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni çalışmanız çok etkileyici.
    Mustafa abi çok teşekkür ederim!

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam herkes gibi bende çok beğendim.
    Hatta başta yorum yazamadım mesajları tek tek okuyunca oyunu da merak ettim, hatta konusu beni de anlatıyor gibi hissettim...

Hayattaki iniş çıkışlarınız yerini güzelliklere bıraksın ve nice eser üretimleri dinletmeniz dileklerimle.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok teşekkür ederim hocam güzel yorumunuz ve dilekleriniz için sağolunuz!

EsbaB Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Alıntı okidoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Mehmet abi, güzel yorumların için çok teşekkürler , evet eşim de müzisyen enstrumanist, ileride başka çalışmalarda olacak inş. "summing mix" tabirini bilmiyorum fikir yürüteyim, evet mixin finalinde SPL' den geçirerek export etmiş olduk bu da dijital araçlarla yakalanamayacak sonuçlar verdi tabi. Bu yola gitmemin sebebi söylemesi ayıp eseri biz de çok sevdik o yüzden özel olmasını istedik, yoksa ev ortamında da yapabilirdik, bu zamana kadar da ciddi işler ev ortamında yaptım ama bir yere kadar tabi.
    Dediğin gibi ; elde Orion 32 gibi kaliteli bir konvertör olunca summing işlemi neticesinde analog hava kolaylıkla yakalanıyor. Bu şarkı bunun bir tür ispatı olmuş. Tekrar ellerinize sağlık.

okidoz Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Uzun bir aradan sonra hepinize selamlar. "Uzun ara" derken foruma her zaman göz atmaktayım, maalesef eskisi gibi olmasa da. Eskisi kadar forumda ve müzikte olamamamın bazı özel nedenleri vardı, üstü kapalı olarak şöyle bahsedebilirim uzun zamandır zor zamanlar geçirdim - geçiriyorum hayat gailesi, iş- maddi problemler, bazı ekstra durumlar gibi, buna artı olarak müzik ve aranje olaylarından uzaklaştıran bir sağlık problemi yaşadım, bu da beni biraz piskolojik olarak müzikten+forumdan uzaklaştırdı. Ama buradaki dostlar bilmeli ki burası bizim evimiz unutmayacağımız ayrı kalamayacağımız bir yerdir. Tekrar bir şeyler yapmaya cesaret kazanmaya çalıştım, bazı dış etkenler de oldu, bir işte vesilesi oldu. Bir tiyatro oyununun müziklerini yapma işi aldım, daha evvel de yapmıştım, benim için çok mutluluk verici bir iş bu. Kendim de de şöyle bir değişiklik oldu, hiç yapmayacağımı düşündüğüm bir şeyi yaptım ve şarkı sözü yazdım, bu da benim için bir dönüm noktasıydı. Oyunun ilk gösterimi önceki gün oldu ve nette de paylaşmak istedim, başta dediğim gibi uzun aradan sonraki paylaşımım, iyi dinlemeler.

Söz Müzik aranje E. gitar Bass gitar icralar bana ait, vokali sevgili eşim yaptı. Ev ortamında da belki kayıt alabilirdik ama ayıptır söylemesi şarkımızı biz de çok sevdik ve özel olmasını istedik, bu yüzden vokal kaydını sevdiğim bir abimin stüdyosunda yaptık ekipman olarak:

RODE K2 Tüp Mikrofon
    Preamp ( kafam karıştı çok iyi bildiğim markayı unuttum sonra yazarım ama çok iyi lambalı bir preamp)
    Ad/da Antelope ORION 32
    SPL Mix Dream XP 16

Abi selamlar, tekrardan hoş geldin Saygıdeğer eşinizin de katkısıyla süper bir parça çıkmış ortaya. Duyguyu vermişsiniz daha ne olsun.. Oyunu bilmiyorum, ama hayal edebiliyorum o derece yani. Eşinizle ilk çalışma mı bilmiyorum ama bence son olmamalı. İmrendim doğrusu, benim eşimde ses bu kadar yok malesef, kız çocuk bekliyorum. Artık o büyüyünce müzikle ilgili bişeyler yaparız diye hayal ediyorum Gitarlar ve bass hangi marka abi ?
    Selamlar, saygılar.

sgucler, tezcankoray Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Uzun bir aradan sonra hepinize selamlar. "Uzun ara" derken foruma her zaman göz atmaktayım, maalesef eskisi gibi olmasa da. Eskisi kadar forumda ve müzikte olamamamın bazı özel nedenleri vardı, üstü kapalı olarak şöyle bahsedebilirim uzun zamandır zor zamanlar geçirdim - geçiriyorum hayat gailesi, iş- maddi problemler, bazı ekstra durumlar gibi, buna artı olarak müzik ve aranje olaylarından uzaklaştıran bir sağlık problemi yaşadım, bu da beni biraz piskolojik olarak müzikten+forumdan uzaklaştırdı. Ama buradaki dostlar bilmeli ki burası bizim evimiz unutmayacağımız ayrı kalamayacağımız bir yerdir. Tekrar bir şeyler yapmaya cesaret kazanmaya çalıştım, bazı dış etkenler de oldu, bir işte vesilesi oldu. Bir tiyatro oyununun müziklerini yapma işi aldım, daha evvel de yapmıştım, benim için çok mutluluk verici bir iş bu. Kendim de de şöyle bir değişiklik oldu, hiç yapmayacağımı düşündüğüm bir şeyi yaptım ve şarkı sözü yazdım, bu da benim için bir dönüm noktasıydı. Oyunun ilk gösterimi önceki gün oldu ve nette de paylaşmak istedim, başta dediğim gibi uzun aradan sonraki paylaşımım, iyi dinlemeler.

Söz Müzik aranje E. gitar Bass gitar icralar bana ait, vokali sevgili eşim yaptı. Ev ortamında da belki kayıt alabilirdik ama ayıptır söylemesi şarkımızı biz de çok sevdik ve özel olmasını istedik, bu yüzden vokal kaydını sevdiğim bir abimin stüdyosunda yaptık ekipman olarak:

RODE K2 Tüp Mikrofon
    Preamp ( kafam karıştı çok iyi bildiğim markayı unuttum sonra yazarım ama çok iyi lambalı bir preamp)
    Ad/da Antelope ORION 32
    SPL Mix Dream XP 16

Abi neden böyle sert bir elektrogitar soundu kullandın? Arkada arpej atan soft bir piyano olsaydı ya da en azından akustik veya klasik gitar kullansaydin daha güzel giderdi diye düşünüyorum bu vokale. Belki ben klasik gitar çaldığım için düşüncem böyle olmuştur. Elektro gitarı sadece solo atarken seviyorum bu benim zevkim tabi 😁

okidoz Şu üyeler, Baran33 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selamlar, tekrardan hoş geldin Saygıdeğer eşinizin de katkısıyla süper bir parça çıkmış ortaya. Duyguyu vermişsiniz daha ne olsun.. Oyunu bilmiyorum, ama hayal edebiliyorum o derece yani. Eşinizle ilk çalışma mı bilmiyorum ama bence son olmamalı. İmrendim doğrusu, benim eşimde ses bu kadar yok malesef, kız çocuk bekliyorum. Artık o büyüyünce müzikle ilgili bişeyler yaparız diye hayal ediyorum Gitarlar ve bass hangi marka abi ?
    Selamlar, saygılar.
    Çok teşekkür ederim, yayınladığımız ilk çalışma evet, evet var bazı planlarımız onun geçmişte yapmış olduğu besteler var bakalım, ama biliyorsunuz kolay değil hele ki bir çalışmayı yeni bitirince başka bir projeye başlama fikri pek cazip gelmiyor bir süre , kızın için Allah bağışlasın bilmiyordum Bahadır hocam gibi senden de paylaşımlar bekliyoruz o zaman. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim!

ishak göktekin, tezcankoray Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Alıntı Baran33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi neden böyle sert bir elektrogitar soundu kullandın? Arkada arpej atan soft bir piyano olsaydı ya da en azından akustik veya klasik gitar kullansaydin daha güzel giderdi diye düşünüyorum bu vokale. Belki ben klasik gitar çaldığım için düşüncem böyle olmuştur. Elektro gitarı sadece solo atarken seviyorum bu benim zevkim tabi 😁

Yorumun beğenin için teşekkürler sevgili Baran33 , belirttiğin senin görüşün ama zaten sanat sadece SİYAH yada BEYAZ' dan ibaret olmadığı için sanattır , yoksa zanaat olurdu kesin kalıplara göre olsaydı aynı, fırınlardan çıkan ekmek gibi olurdu ülkenin batı doğu kuzey güneyinden aldığın ekmeğin birbirinden farkı milyarda bir gibi bir orandadır herhalde. Belirli kesin kurallarla yola çıkarsak, şimdiye kadarki slow tarz şarkıların akustik - klasik gitar kullanılmamış bunun yerine elektro gitarda CLEAN çalınmış dünyaca ünlü-kabul görmüş bütün şarkıları silmemiz yasaklamamız gerekir, hatta gitar amfilerinin CLEAN özelliğini kaldırmamız gerekirdi değil mi?

Bu benim tutumumdu, seninki farklı olabilir, bir başkasının ki daha da başka olabilir, sanat bu yüzden güzel, yorumun ve beğenin için tekrar teşekkür ederim değerli kardeşim...

Baran33 Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik