+ Yeni Konu aç
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuçtan sayfa başı 50 ile 58 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: okidoz Çalışmaları

Bu konu 12660 kez görüntülendi 57 yorum aldı ...

okidoz Çalışmaları 12660 Reviews

Konuyu değerlendir: okidoz Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 12660 kez incelendi.

Alıntı okidoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, değerli dostlar ve sevgili üyeler...

İstanbul Anadolu gençlik ve spor kulübünün beşinci yıl dönümü sebebiyle, yapmış olduğum marş.

Kullandığım VSTi' ler : Nexus - Omnisphere - Addictive drums - native instruments battery - Trilian - Ni Kontakt.
    Canlılar : E. gitar ve bas ( icra ben )
    Vokal: Erdi dostum, geri vokal ise Suat üstadım ve ben olmak üzere üç kişinin çoklaması şeklinde.
    Daw: Studio One 2.6 (mix-master)

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Hocam ellerine sağlık, güzel bir çalışma olmuş. İnsanı coşturuyor hakikaten.

Müsaadenle kulağıma takılan ufak tefek aksaklıkları ve beğendiğim kısımları dile getirmek isterim:

* 0:06'da gitar'lı introdan synth melodisine geçişte bir gariplik hissettim. Orada sanırım tempo yükselişi var, o kısmı biraz daha yedirerek geçiş yapsan daha güzel olacak gibi. Biraz hızlı bir geçiş olmuş.

* Vokalde bazı yerlerde telaffuz zamanlamasında ufak tefek sorunlar var. Kelimeler sıkışmış gibi sanki. Bir de marş olduğu için biraz daha ağzı yuvarlatarak söylese daha da çoşkulu olacak, biraz düz söylenmiş.

* Aradaki asma davullu olan kısımlar çok can alıcı olmuş hocam, tebrik ederim.

* 2:38'de işte budur dedim O kısım tam gaz olmuş Twin-pedal'ına sağlık

* Ana melodi tam olarak insanı içine alan bir melodi olmuş. Akılda kalıcı

* Mix olarak beni rahatsız eden bir kısım olmadı, herşey gayet dengeli geliyor. Kick belki biraz daha farklı bir tonda seçilebilirdi, o da tercih meselesi zaten.

Tekrardan ellerine sağlık,
    Tezcan

EsbaB, okidoz Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bende beğendim. Ve diğer arkadaşların düşüncelerine katılıyor, Tezcan hocamızın değindiği noktaları destekliyorum.

okidoz Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayağı coşkulu bir marş olmuş. Vokallerde insan kendini stadyumda hissediyor.
    Elinize sağlık...
    A. Sabri abi çok teşekkür ederim sağolun.
    Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerine sağlık, güzel bir çalışma olmuş. İnsanı coşturuyor hakikaten.

Müsaadenle kulağıma takılan ufak tefek aksaklıkları ve beğendiğim kısımları dile getirmek isterim:

* 0:06'da gitar'lı introdan synth melodisine geçişte bir gariplik hissettim. Orada sanırım tempo yükselişi var, o kısmı biraz daha yedirerek geçiş yapsan daha güzel olacak gibi. Biraz hızlı bir geçiş olmuş.

* Vokalde bazı yerlerde telaffuz zamanlamasında ufak tefek sorunlar var. Kelimeler sıkışmış gibi sanki. Bir de marş olduğu için biraz daha ağzı yuvarlatarak söylese daha da çoşkulu olacak, biraz düz söylenmiş.

* Aradaki asma davullu olan kısımlar çok can alıcı olmuş hocam, tebrik ederim.

* 2:38'de işte budur dedim O kısım tam gaz olmuş Twin-pedal'ına sağlık

* Ana melodi tam olarak insanı içine alan bir melodi olmuş. Akılda kalıcı

* Mix olarak beni rahatsız eden bir kısım olmadı, herşey gayet dengeli geliyor. Kick belki biraz daha farklı bir tonda seçilebilirdi, o da tercih meselesi zaten.

Tekrardan ellerine sağlık,
    Tezcan
    Tezcan' ım teşekkürler yorumların için; 0:06 durumu için haklı olabilirsin değişik sistemlerde dinlerken benim de garibime gidiyor orası. Vokalde telafuz konusunu bilemem ama adam nezleydi ben şu an dinlerken çok iyi hissediyorum bilmiyorum sizlerde hissediyormusunuz, ayrıca çok düşük imkanlarda bu çalışmayı gerçekleştirdik hatta komik maceralar da oldu ( çalıştığım PC' de Deepfreeze vardı 2 saat kaydettiklerimiz silindi, halbuki farklı diske kaydet dememe rağmen tekrar baştan başladık işe, pop filter yoktu el yapımı yaptım bir tane falan ) Evet sinematik davul pressetleri buldum bayağı uğraştırdı ama dediğin gibi heyecanlı dinamik oldu çünkü kulübün maçlarında gaz olsun diye öyle düşündüm. Evet ne olursa olsun bir şekilde ROCK' a METAL' e bağlanıyor olay, kan çekiyor sağol. aslında mix-master' dan ( master dediğime bakmayın yaptığımız işlem kaba bir şekilde dijital hacimlendirme ) memnun değilim biraz aceleye geldi sanırım, ama nazik yorumun için teşekkür ederim dostum.
    Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende beğendim. Ve diğer arkadaşların düşüncelerine katılıyor, Tezcan hocamızın değindiği noktaları destekliyorum.
    Sağolun hocam teşekkür ederim....

averen, tezcankoray Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Uzun bir aradan sonra hepinize selamlar. "Uzun ara" derken foruma her zaman göz atmaktayım, maalesef eskisi gibi olmasa da. Eskisi kadar forumda ve müzikte olamamamın bazı özel nedenleri vardı, üstü kapalı olarak şöyle bahsedebilirim uzun zamandır zor zamanlar geçirdim - geçiriyorum hayat gailesi, iş- maddi problemler, bazı ekstra durumlar gibi, buna artı olarak müzik ve aranje olaylarından uzaklaştıran bir sağlık problemi yaşadım, bu da beni biraz piskolojik olarak müzikten+forumdan uzaklaştırdı. Ama buradaki dostlar bilmeli ki burası bizim evimiz unutmayacağımız ayrı kalamayacağımız bir yerdir. Tekrar bir şeyler yapmaya cesaret kazanmaya çalıştım, bazı dış etkenler de oldu, bir işte vesilesi oldu. Bir tiyatro oyununun müziklerini yapma işi aldım, daha evvel de yapmıştım, benim için çok mutluluk verici bir iş bu. Kendim de de şöyle bir değişiklik oldu, hiç yapmayacağımı düşündüğüm bir şeyi yaptım ve şarkı sözü yazdım, bu da benim için bir dönüm noktasıydı. Oyunun ilk gösterimi önceki gün oldu ve nette de paylaşmak istedim, başta dediğim gibi uzun aradan sonraki paylaşımım, iyi dinlemeler.

Söz Müzik aranje E. gitar Bass gitar icralar bana ait, vokali sevgili eşim yaptı. Ev ortamında da belki kayıt alabilirdik ama ayıptır söylemesi şarkımızı biz de çok sevdik ve özel olmasını istedik, bu yüzden vokal kaydını sevdiğim bir abimin stüdyosunda yaptık ekipman olarak:

RODE K2 Tüp Mikrofon
    Preamp ( kafam karıştı çok iyi bildiğim markayı unuttum sonra yazarım ama çok iyi lambalı bir preamp)
    Ad/da Antelope ORION 32
    SPL Mix Dream XP 16

Alper35, averen, EsbaB, ishak göktekin, keşanlı mustafa, Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus, yiğit alkan, yiğitcan Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Orkan, geçmiş olsun öncelikle kardeşim, umarım iyisindir şimdi. Malesef insan hayatı inişli çıkışlı bir süreç. Bazen bunu değiştirmek için elimizden birşey gelmiyor. Umarım en kısa sürede her anlamda yaşadığın tüm sıkıntıları geride bırakarak tekrar müzikli günlere dönersin. Çünkü eşinle birlikte müthiş bir ikili olmuşsunuz, her ikinizinde yüreğine sağlık. Çok güzel bir çalışma.

EsbaB, okidoz Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ne kadar güzel bir şarkı yapmışsın Orkun.
    İzlemediğim için öyküye uyumunu bilemiyorum tabi ki ama müzikte bence teknik açıdan hiçbir hata yok.
    Eline sağlık.
    Umarım böyle daha çok işler gelir, müzikler sözler üretir ve bizimle paylaşırsın.
    Kolay gelsin arkadaşım.

okidoz Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Uzun bir aradan sonra hepinize selamlar. "Uzun ara" derken foruma her zaman göz atmaktayım, maalesef eskisi gibi olmasa da. Eskisi kadar forumda ve müzikte olamamamın bazı özel nedenleri vardı, üstü kapalı olarak şöyle bahsedebilirim uzun zamandır zor zamanlar geçirdim - geçiriyorum hayat gailesi, iş- maddi problemler, bazı ekstra durumlar gibi, buna artı olarak müzik ve aranje olaylarından uzaklaştıran bir sağlık problemi yaşadım, bu da beni biraz piskolojik olarak müzikten+forumdan uzaklaştırdı. Ama buradaki dostlar bilmeli ki burası bizim evimiz unutmayacağımız ayrı kalamayacağımız bir yerdir. Tekrar bir şeyler yapmaya cesaret kazanmaya çalıştım, bazı dış etkenler de oldu, bir işte vesilesi oldu. Bir tiyatro oyununun müziklerini yapma işi aldım, daha evvel de yapmıştım, benim için çok mutluluk verici bir iş bu. Kendim de de şöyle bir değişiklik oldu, hiç yapmayacağımı düşündüğüm bir şeyi yaptım ve şarkı sözü yazdım, bu da benim için bir dönüm noktasıydı. Oyunun ilk gösterimi önceki gün oldu ve nette de paylaşmak istedim, başta dediğim gibi uzun aradan sonraki paylaşımım, iyi dinlemeler.

Söz Müzik aranje E. gitar Bass gitar icralar bana ait, vokali sevgili eşim yaptı. Ev ortamında da belki kayıt alabilirdik ama ayıptır söylemesi şarkımızı biz de çok sevdik ve özel olmasını istedik, bu yüzden vokal kaydını sevdiğim bir abimin stüdyosunda yaptık ekipman olarak:

RODE K2 Tüp Mikrofon
    Preamp ( kafam karıştı çok iyi bildiğim markayı unuttum sonra yazarım ama çok iyi lambalı bir preamp)
    Ad/da Antelope ORION 32
    SPL Mix Dream XP 16

Orkan kardeşim elinize yüreğinize sağlık, herşeyi ile harika olmuş ben gerçekten çok beğendim. Çok geçmiş olsun her şey gönlünce olsun umarım tüm sorunlar kısa zamanda yoluna girer ve böyle kaliteli ve güzel işler yapmaya devam edersin. Emeğine sağlık.

okidoz Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orkan kardeşim elinize yüreğinize sağlık, herşeyi ile harika olmuş ben gerçekten çok beğendim. Çok geçmiş olsun her şey gönlünce olsun umarım tüm sorunlar kısa zamanda yoluna girer ve böyle kaliteli ve güzel işler yapmaya devam edersin. Emeğine sağlık.
    Çok Teşekkür ederim sağ olun!

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar güzel bir şarkı yapmışsın Orkun.
    İzlemediğim için öyküye uyumunu bilemiyorum tabi ki ama müzikte bence teknik açıdan hiçbir hata yok.
    Eline sağlık.
    Umarım böyle daha çok işler gelir, müzikler sözler üretir ve bizimle paylaşırsın.
    Kolay gelsin arkadaşım.
    Nacib abi güzel yorumun için teşekkür ederim, çok güzel bir noktaya temas ettiniz dediğiniz çok doğru bu işlerde eserin güzelliği kadar uyumu da önemli, aldığımız tepkiler olumlu oldu hep oyun yazarı aynı zamanda oynuyor da, ve çok isabetli olduğunu düşünüyor. Kısaca: tek kişilik bir oyun, kendini insanların hayasızlığından robotlaşması ve duygusuzlaşmasından ötürü inzivaya çekmiş, insanlıkla arasına set çekmiş birinden bahsediyor.

"Bu arada ŞİŞLİ BOMONTİ Cüneyt Sayıl Tiyatrosunda ortalama ayda 2 kez sahne alacak, gitmeyi arzu eden olursa bana Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... adresinden ulaşabilir, bende ücretsiz girişini sağlayabilirim".

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orkan, geçmiş olsun öncelikle kardeşim, umarım iyisindir şimdi. Malesef insan hayatı inişli çıkışlı bir süreç. Bazen bunu değiştirmek için elimizden birşey gelmiyor. Umarım en kısa sürede her anlamda yaşadığın tüm sıkıntıları geride bırakarak tekrar müzikli günlere dönersin. Çünkü eşinle birlikte müthiş bir ikili olmuşsunuz, her ikinizinde yüreğine sağlık. Çok güzel bir çalışma.
    Taner abi çok teşekkür ederim, aynen bahsettiğin gibi inişler çıkışlar işte. Döndüm abi çünkü ne olursa olsun vazgeçilecek bir şey değil ve bizi hayata tutunduran bir dal gibi. Çok teşekkür ederiz!

EsbaB, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

RODE K2 Tüp Mikrofon
    Ad/da Antelope ORION 32
    SPL Mix Dream XP 16

Hocam herkes gibi bende çok beğendim.
    Hatta başta yorum yazamadım mesajları tek tek okuyunca oyunu da merak ettim, hatta konusu beni de anlatıyor gibi hissettim...

Hayattaki iniş çıkışlarınız yerini güzelliklere bıraksın ve nice eser üretimleri dinletmeniz dileklerimle.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okidoz Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...