NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 883 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 43 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: okidoz Çalışmaları

Bu konu 11170 kez görüntülendi 42 yorum aldı ...

okidoz Çalışmaları 11170 Reviews

Konuyu değerlendir: okidoz Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11170 kez incelendi.

Emeğine,yüreğine sağlık hocam..Kusursuz bir çalışma olmuş

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Biraz deneysel , biraz da pink floyd etkilenimli (en azından ben öyle hissettim) ve çokça başarılı bir cover olmuş
    Düzenlemeler çok iyi. Parça özünden kopmadan çok daha farklı bir kimlik kazanmış. Ki zaten başarılı coverların da basit formülü sanırım bu.
    Siz de bu balansı iyi tutturmuşsunuz. Çok beğenedim. Elinize sağlık. Ne zamandır bir cover parçaya "wooow" demiyordum. Dedim
    (wooow dedirten coverlar: Guano Apes-Big In Japan , Amorphis - Light My Fire vs. vs.

bir zamanlar çok çok azdık... dünyayı müzikle değiştirilebileceğimize inanırdık. herkesin rock dinlediği günleri hayal ederdik... şimdi herkes rock dinliyor ve herkesin saçı uzun ama dünyayı değiştirebilecek cesaretleri yok.......

Okidoz dostum güzel bir çalışma. Ancak bir şeyi merak ettim. Eğer gitar amplin var ise, pod kullanmak yerine gitarı mikrofonlayarak kayıt etmeyi niye tercih etmedin ?

Belki de bambaşka bir sound elde edecek idin.

Gerçi kullandığın tüm sistem dijital. Ampli mikrofonlama yoluna gitseydin acaba sırıtır mıydı çok bilemedim .

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (03 Ağustos 2014 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.

Emeklerine eline yüreğine sağlık değerli Orkan kardeşim harika bir çalışma olmuş...sevgi ile kal herdaim...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... web sitem

facebook...Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Aslında COVER ( düzenleme ) yapmaktan hoşlanmıyorum, zaten bu yüzden çok fazla paylaşımım yok forumda, bu çalışmaya başlama sebebim ise şimdi tam olarak hatırlamıyorum ama @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Ertan abi bir konuda canlı bass gitar ile kayıt hakkında konuşmuştuk onun üzerine bu çalışmayı yapma kararı almıştım, fakat yarım kaldı, 7 ay süren çok yoğun bir işim vardı ve o bitince tamamlıyayım dedim. Evet şarkı Tina Turner' a ait We Don't Need Another Hero, Mad Max 3 Beyond Thunderdome filminin müziği. Soundtrack albümünde şarkının iki versiyonu var diğeri ise enstrumental fakat daha uzun ve biraz farklı, ben bu ikisinden beğendiğim yerleri aldım, kendimden de bir şeyler kattım ve bu çıktı ortaya. Aslında bir çok anlamda deneysel bir çalışma oldu benim için, tamam kabul ediyorum delice hatta saçma denebilecek şeyler de denedim, misal soracaksınız aranje/mix/master Studio One ile yapıldıysa Cubase' in işi ne diye, o sıra elimde iki ses kartı vardı ve delice olsada bir şey denedim audio'ları studio one' dan Cubase' e dijital olarak aktardım ve mix ile alakalı ufak bir işlemi orada yaptım sonrası gene studio one' da bitti. Gene gitarda da benzer radikal şeyler denedim, yarı hardware yarı plugin olarak dijital aktarım ile. Sonra bu kadar yoğun olarak Rewire kullanmamıştım o da güzel oldu.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... : Çok teşekkür ederim, gerçekten güzel şarkı ve buram buram 80 kokması.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... : Hocam çok teşekkür ederim, beni şişirme lütfen bu kadar .
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... : Sağolasın hocam, gitar konusunda manyetiği özellikle belirttim çünkü çok yararını görüyorum, Seymour Duncak firmasının bir devrimi bence, çok kişi kullanmıyor tercih etmiyor ama bir devrim. Kısaca bir manyetikten 4 farklı manyetik tonunu alabiliyorsun, yani bambaşka karakterdeki 4 gitarla çalma imkanın oluyor bir gitarda. Bu çalışmada aslında bunu da kayıt olarak deneme fırsatım oldu, teşekkür ederim.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... : Yorumunuz övgüleriniz için çok teşekkür ederim, demekki yakın yada aynı güzelliklerden hoşlanıyoruz o frekanstayız. Pink Floyd pek tabi çok severim ( ki sevmeyen kendinden şüphe etmeli ), ama öyle bir düşüncem yaklaşımım olmamıştı şarkıyı yaparken. Dediğiniz gibi özünden uzaklaşmak, bazı nadir durumlar dışında belki bencede doğru değil, hatta sırf uzaklaşmış olmak için özünden uzaklaşmak daha çok egosal bir durum ki bunu ülkemizde çok gördük misal Teoman. ( gündeme dair aklıma geldi, şimdi görün siz Murat Göğebakan Tribute albüm yapmaya başlar sanatçı bozuntuları adamın 40' ı çıkmadan )

Hele, Guano Apes-Big In Japan, Amorphis örnekleriyle kıyaslamanız @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Berk hocamdan sonra beni zepline çevirdi, çok teşekkür ederim sağolunuz...
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... : Çok teşekkür ederim, şu an malesef amfim yok fakat yukarıda belirttiğim gibi farklı kayıt teknikleri denedim, prosesörden amfi, pc'den kabin plugin' i gibi. Projenin VSTi çoğunluklu olması çok farkettirmez bunun güzel örnekleri var ama gitarı amfi ve mikrofonlama yöntemiyle kayıt etmenin bir ton zorluğu var, tabiki en iyisi ama imkanlar söz konusu. Eğer böyle kayıt alınacaksa amfi lambalı olmalı, lambanın gerçek performansını alabilmek için yüksek volumde kayıt edilmeli bu da oda akustiği ve komşularla ilişikinizin nasıl olduğuna bağlı. Ben çaldığım albümlerede plugin kullanıyorum, çok doğru değil ama yaptığınız işe ve imkanlara bağlı bir durum. Ayrıca son 2 senede pluginler ciddi evrim geçirdi, tabiki amfi - plugin karşılaştırması yapmayacağım ama yeteri kadar sound' u alabiliyoruz pluginlerden.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... : Adem abi çok teşekkür ederim sağol, görüşmek üzere...

Kusura bakma Orkan, biraz geç dinlediğim için, çoook güzel olmuş, parmakların dert görmesin, bu arada geç girmemin sebebi sample tank 3 seslerini deniyordum iki üç gündür, o kadar çok ses kütüphanesi denedim, ama beni bu derece müthiş heyecanlandıranı ilk defa oldu, müthiş bir kütüphane. Tekrar tebrikler.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma Orkan, biraz geç dinlediğim için, çoook güzel olmuş, parmakların dert görmesin, bu arada geç girmemin sebebi sample tank 3 seslerini deniyordum iki üç gündür, o kadar çok ses kütüphanesi denedim, ama beni bu derece müthiş heyecanlandıranı ilk defa oldu, müthiş bir kütüphane. Tekrar tebrikler.
    ahaaa, çıkmış mı k.?
    bu işe başladığım ilk günden beri her türlü kütüphanesini kullandım, kullanırım...
    hemen edinmem gerek...

Ch.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ellerine sağlık süper olmuş hocam. Bravo.
    İlk saniyede giren elektrik gitar tamamen kendi sustaini ile mi uzuyor, yoksa herhangi bir işlem yaptınız mı ?
    Ayrıca clean ve elektro gitarların tonu biraz daha parlatılabilir gibi geldi bana sadece. Tabi bu tercih ve duyum meselesi, mix olaylarına çok karışma taraftarı değilim (duyum meselesi olduğu için) . Ama aranje konusunda fikir alışverişi yapılabilir naçizane görüşüm.
    Bununla ilgili olarak ilk saniyen 1:13'e kadar, yani distortionların girdiği yere kadar olan kısımda bateri değil de sade bir elektronik bir ritm olsaydı mükemmel olurdu diye düşündüm. Hem böylelikle gitarlar ve altyapı daha çok ortaya çıkardı bence. Bateri, distortionların coştuğu yerde eşlik edebilirdi.
    Tekrardan ellerinize sağlık,
    selamlar.

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...