NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 540 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 8 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuçtan sayfa başı 80 ile 106 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Müzik Teknolojileri Forum Üyeleri Ortak Çalışmaları

Bu konu 24316 kez görüntülendi 105 yorum aldı ...

Müzik Teknolojileri Forum Üyeleri Ortak Çalışmaları 24316 Reviews

Konuyu değerlendir: Müzik Teknolojileri Forum Üyeleri Ortak Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 24316 kez incelendi.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan Ağzına yüreğine sağlık, her şeyiyle çok güzel olmuş. Belkide kişisel tercihin ama ilk girişte ilk kısımda asıl vokal ile back vokal sesi birbirini bastırarak iç içe girmiş gibi geldi bana, 2.13 sen sonra gelen back vokal bana daha sıcak geldi. Sanki ilk kısımda back vokal asıl vokali bastırmış gibi özetle. Belkide kişisel tercihin oldu. Ama herşeyiyle çok güzel kurgulanmış ve dengeli bir mix olmuş. Yüreğinize sağlık.
    Teşekkür ederim Taner abi. Girişte dediğin gibi iç-içe geçmiş gibi dursun istedim aslında. Parçanın orjinalinde de bu tür bir durum var. Tabi bende back vokal biraz bastırmış olabilir, mixini çok önce yapmıştım parçanın.

Kurgu @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocama ait zaten 10 numara 5 yıldız. Ben sadece ufak tefek yerlerde doğaçlama vokal ekledim.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, Tanerongunyzb, windman1981 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ortaya harika bir çalışma çıkarmışsınız, emeği geçen herkese bravo. Beste söz aranje herşey harika olmuş. Tezcan vokal çok başarılı ve ses rengin çok iyi devam kardeşim.

Harikasınız.

Saygılar
    Mustafa Hocam çok teşekkür ederim. Mesajın, diğer çalışma mesajının arasına kaynamış. O yüzden geç gördüm kusura bakma.

Aslına bakarsan, yukarıda da bahsetmiştim; bu bir pilot kaydı idi. Forumdan daha çok kişinin katılımını amaçlamıştık ama maalesef olmadı.
    Vokal de pilot okuma aslında, ben nedense bir türlü beğenemedim bu kaydı. Olmazsa ilerde fırsat bulursam tekrar okuyacağım. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abim ile düzenleme hakkında da bazı eksik gördüğümüz noktalar vardı, onlar da öylece kaldı. Bu konuda da fikir beyan etmek isterseniz seve seve dinlemeye hazırız.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Arkadaşlar merhaba. Stüdyomun akustik düzenlemesini siteden @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... nickli kaan arkadaşımızla beraber yaptık. ardından can,kaan ve ben hem test hemde sohbet için bulustuk. can la beraber kaan ı beklerken dedik ilk kaydımızı alalım. ama kanal kayıt yapmadık. ortaya SE Z3300 ü koyduk. ben aldım akustik gitarımı can söyledi ben çaldım sonunda dayanamadım bende biraz söyledim

Stüdyoma halen bir isim bulabilmiş değilim bulunca fotolarını paylaşıcam kısmetse.

Cho®dSolo, EsbaB, gunayahmet, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, okidoz, Sativus, tezcankoray, wade21 Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Süper...

İskenderciğim, malum ekipmansız vaziyetteyim. Dolayısıyla mecburen 2+1'den dinledim. Buna rağmen çok güzel tınladı şarkınız. Hepinizin ellerine ve sesine sağlık. Pure2'im gelince tekrar dinleyip görüşümü söylerim.

Kaan nerelerde imiş ? Niye uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyor imiş ? Foruma bu kadar ara verip özletmesin kendini.

EsbaB, gitarist1975 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper...

İskenderciğim, malum ekipmansız vaziyetteyim. Dolayısıyla mecburen 2+1'den dinledim. Buna rağmen çok güzel tınladı şarkınız. Hepinizin ellerine ve sesine sağlık. Pure2'im gelince tekrar dinleyip görüşümü söylerim.

Kaan nerelerde imiş ? Niye uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyor imiş ? Foruma bu kadar ara verip özletmesin kendini.
    Mehmet abi güzel sözlerin için teşekkür ederim. Kaan cok yoğun bir süredir sürekli dısarı mix yapıyor. bu arada kaan a ben gitar dersi dersi veriyorum kaan da bana mix ve production dersleri veriyor. kanka olduk kaan cok düzgün biri mehmet abi daha 22 yasında olmasına karsın bu konuda inanılmaz bilgi sahibi

aslında seninle bi telefondan konusmamız lazım bi ara rahatsız edicem seni

Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi güzel sözlerin için teşekkür ederim. Kaan cok yoğun bir süredir sürekli dısarı mix yapıyor. bu arada kaan a ben gitar dersi dersi veriyorum kaan da bana mix ve production dersleri veriyor. kanka olduk kaan cok düzgün biri mehmet abi daha 22 yasında olmasına karsın bu konuda inanılmaz bilgi sahibi

aslında seninle bi telefondan konusmamız lazım bi ara rahatsız edicem seni
    Tamam konuşuruz.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Iskender dostum, elinize agziniza saglik. Bence gayet guzel ve duygu yuklu bir icra olmus, studyona Isim olarak bence begendigin Ama karar veremedigin isimler arasindan bir oylama yap, belki kafanda sekillenir o zaman. Tekrar hayirli olsun

EsbaB, gitarist1975 Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Iskenderun Dostum Ben tarihe merakliyim, aslinda Bizim tarihimizde Muzik anlaminda ilkleri Ifade Eden bir isim olabilir. Mésala Kopuz. Bilinen ilk Turk enstrumani ve baglamanin atasi olarak bilinir. Veya mehteri humayun ilk Turk Muzik toplulugudur. Arastirirsan daha otantik ve muzigimizde temel olmus anlamli bir isim bulabilirsin studyon İcin derim.

EsbaB, gitarist1975 Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Kusura bakma Iskender dostum ismini yazarken cep telefonunun azizligine ugradim.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iskenderun Dostum Ben tarihe merakliyim, aslinda Bizim tarihimizde Muzik anlaminda ilkleri Ifade Eden bir isim olabilir. Mésala Kopuz. Bilinen ilk Turk enstrumani ve baglamanin atasi olarak bilinir. Veya mehteri humayun ilk Turk Muzik toplulugudur. Arastirirsan daha otantik ve muzigimizde temel olmus anlamli bir isim bulabilirsin studyon İcin derim.
    taner hocam enteresan olabilirdi ama batı müziği ağırlıklı çalıştığım için biraz daha farklı bir isim düşünüyorum. aslında esprili bir şey olsun istiyorum ama aklıma bi şey gelmiyor. studyo kırmızı ve turuncu renklerden olusuyor
    STUDYO RED&ORANGE mı koysam diyorum bi yandan. ama çokta tarihi bi şey olmıcak zannedersem önerin için çok teşekkür ederim