+ Yeni Konu aç
Sayfa 11 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011
Toplam 101 adet sonuçtan sayfa başı 106 ile 106 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Müzik Teknolojileri Forum Üyeleri Ortak Çalışmaları

Bu konu 19444 kez görüntülendi 105 yorum aldı ...

Müzik Teknolojileri Forum Üyeleri Ortak Çalışmaları 19444 Reviews

Konuyu değerlendir: Müzik Teknolojileri Forum Üyeleri Ortak Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 19444 kez incelendi.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan ağzına yüreğine sağlık, gayet güzel noktayı koymuşsun ortak çalışmaya. önce sağlık herşeyin başı tabi, tekrar tebrikler bence gayet güzel olmuş. Bu arada kullandığım vst enstrumanlarınıda ben yazayım.
    Strings : Spitfire Audio
    Cello . : Cinecamples Tino Gue
    Drum ve Perkusyon : Ez drummer
    Bas . : Modo Bas
    Diğer Enstrumanlar ve vokal sesi . : Omnisphere kütüphaneleri
    Aranje de vokal de çok güzel olmuş ortak çalışmalar imrendiriyor insanı, emeklerinize sağlık.
    Nice çalışmalar dilerim. Bu arada kullanmasını bilen için vst lerden bile çok güzel çalışmalar çıkacağının bir örneği olmuş.

Hatta çoğu aranjör bu tür çalışmalar yapıp canlı diye servis ediliyor, biliyor ama boyun büküp kabul etmek durumunda kalıyoruz; adımız acemi veya iş bilmez ya, nota / frekans bilimiyorsak toptan herşeyi kabullenmeye maruz kaldığımız çok oluyor

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen, Cho®dSolo, gitarist1975, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar Merhaba,

Daha önceden solo olarak yapmış olduğum "Her Şey Seninle Güzel" parçasını bir ortak çalışma olarak yeniden kaydettik. Uzun süren hastalığım nedeniyle vokalleri baya geç kaydettim maalesef. Neyse, geç olsun güç olmasın

Aranjmanını ve altyapısını @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... yaptı. Gitarlarını @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... çaldı. Vokaller ve mix bendenize ait. İyi dinlemeler, mix konusunda her türlü eleştirilerinizi bekliyorum.
    Taner Abi'ye ve İskender Abi'ye teşekkür ederim.

Mix'te kullanılan DAW: Cubase Elements 8
    Compressor ve EQ: Stock EQ ve Compressor
    Multiband Compressor: Waves
    Reverb: Stock Reverb, Waves RVerb

Bu ortak Çalışmamız:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu da benim daha önceki solo çalışmam:

Saygılar,
    Tezcan
    Merhabalar abi, parçayı yeni dinleme fırsatı buldum.
    Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık çok güzel olmuş tebrik ederim.
    Gitarlar çok temiz ve icrası da çok güzel. Enstrümanların mixi de güzel, sadece bass ve vokal bazı yerlerde güçsüz kalıyorlar.
    00.15' te giren bateri hiç girmese direk 00.40 de girdiği gibi devam etse daha soft bir giriş olabilir belki diye düşündüm.
    00,53'te giren atak sanki bir coşku getirecek gibi oluyor ancak 01.06' da tekrar düşüyor. Sanki bu iki yürüyüş yer değiştirebilir.
    Genel olarak birden fazla bateri kiti varmış gibi ve buna bağlı olarak farklılıklar çıkıyor ortaya
    01.16 ve 01.17'deki bass notalarını çözemedim bir yanlışlık var gibi geldi.
    Genel olarak vokalin sesi biraz geride gibi geldi.
    Yüreğinize sağlık tekrardan
    Selamlar, saygılar.

averen, Cho®dSolo, gitarist1975, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar abi, parçayı yeni dinleme fırsatı buldum.
    Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık çok güzel olmuş tebrik ederim.
    Gitarlar çok temiz ve icrası da çok güzel. Enstrümanların mixi de güzel, sadece bass ve vokal bazı yerlerde güçsüz kalıyorlar.
    00.15' te giren bateri hiç girmese direk 00.40 de girdiği gibi devam etse daha soft bir giriş olabilir belki diye düşündüm.
    00,53'te giren atak sanki bir coşku getirecek gibi oluyor ancak 01.06' da tekrar düşüyor. Sanki bu iki yürüyüş yer değiştirebilir.
    Genel olarak birden fazla bateri kiti varmış gibi ve buna bağlı olarak farklılıklar çıkıyor ortaya
    01.16 ve 01.17'deki bass notalarını çözemedim bir yanlışlık var gibi geldi.
    Genel olarak vokalin sesi biraz geride gibi geldi.
    Yüreğinize sağlık tekrardan
    Selamlar, saygılar.
    Kardeşim selamlar,

Aranje kısmı Taner Abi'de olduğu için çok müdahale etmedim. 00:15'te bahsettiğin kısımda mix'te kick ve crash'i otomasyonla müdahale ederek kıstım aslında, ama yine de bir miktar daha indirilebilir, haklısın. Çünkü çok sert bir kick + crash vuruşu ile başlıyor, yumuşak gitar intro'sundan sonra. Gerçi, gitarlar sonradan çalındı, intro normalde böyle değildi Taner abi yaptığında. O yüzden böyle oldu, bir sonraki çalışma için de bize tecrübe oldu.

Vokaldeki güçsüz kalmış dediğin yerler anladığım kadarıyla genel olarak verse'te (yani kıtada) bilerek nefesli olarak okuduğum kısımlar bi de dar harfler ( "ı" gibi mesela) olan kısımları diyorsun. O kısımları da otomasyon ile düzeltmeye çalıştım, yeterli olmamış olabilir.

İki farklı bateri seti var, doğru. Daha doğrusu, bateri seti ve perküsyon seti var. Dengesiz kalmış yerler olabilir. Tekrar tekrar dinledim artık sağırlaştım )

Vokal şu anda bile bana önde geliyor nedense Başta daha geride mix'lemiştim Hele hele cep telefonundan dinleyince çok fena vokal geliyor

Teşekkür ederim kardeşim.

Saygılar,
    Tezcan

averen, Cho®dSolo, gitarist1975, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (26 Ocak 2018 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Aranje süper olmuş. Özellikle intro çok etkili...
    Her iki versiyondaki şan yorumunu da beğenerek dinledim.
    Nice ortak çalışmalarınızı dinlemek dileğiyle.
    Elinize sağlık arkadaşlar diyorum.

Cho®dSolo, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Aranje güzel kurgulanmış, Taner kumandanım eline sağlık
    Ama, Melih Kibar kurgusunda arkada gezen piyano partisini atlamışsınız kumandanım ki, o bölüm çok lezzetli...
    Gitarlar için İskender Abi ye kucak dolusu sevgiler...
    Çok dandik bir kulaklıkla dinliyorum o yüzden çok net şeyler söyleyemeyeceğim...
    Ancak ilk bakışta basın bazı bölümlerde söndüğü yerler gözüme çarptı.
    Hihat ise bazı bölümlerde yüksek geldi bana ama bu kulaklıktan kaynaklı oluyor olabilir.
    Naçizane ben bu davul miksinde hihat yada snare kanallarına reverb uyguluyorum, çok şugar oluyor.
    Sonda şana uygulanan telefon sesi bölümü (efektin adı neydi unuttum) çok keyifli gelmedi bana açıkçası...
    Çok sevdiğim bir şarkıdır, sabah sabah güzel gitti,teşekkürler...

Ch.

Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aranje güzel kurgulanmış, Taner kumandanım eline sağlık
    Ancak ilk bakışta basın bazı bölümlerde söndüğü yerler gözüme çarptı.
    Hihat ise bazı bölümlerde yüksek geldi bana ama bu kulaklıktan kaynaklı oluyor olabilir.
    Naçizane ben bu davul miksinde hihat yada snare kanallarına reverb uyguluyorum, çok şugar oluyor.
    Sonda şana uygulanan telefon sesi bölümü (efektin adı neydi unuttum) çok keyifli gelmedi bana açıkçası...
    Çok sevdiğim bir şarkıdır, sabah sabah güzel gitti,teşekkürler...

Ch.
    Bahadır Abi Selamlar,

- Aranje kalabalık gayet, o yüzden garibim bas gitar kaybolmamak için baya uğraş veriyor ) Bas gitarı kaybetmemek için baya uğraştım miks sırasında. Arada atlamalı notalar da var, o yüzden de sana kaybolmuş hissi veriyor olabilir, değişik bir bas partisyonu yazmış Taner abi. Çok ufak bazı yerlerde az duyuluyor olabilir, senin kulaklığın da azizliğine uğramış olabilirsin belki. Çünkü genel itibari ile defalarca kontrol ettim özellikle bas gitar'ın üstünde çok durdum hocam.

- Özellikle hi-hat'e reverb vermedim, davul grup kanalına uyguladım reverb'ü. Perküsyonlarla karıştığı yerlerde hi hat yüksek kalmış olabilir belki. Tekrardan bi öyle dinleyeyim, beni rahatsız eden bir durum olmamıştı, gözden geçirmekte fayda var.

- Telefon efektini de şarkının sonunda çok tekrara girip sıkmasın diye ekledim. Aynı sözler tekrar tekrar dönüyor çünkü. Bi retro havası katsın diye koymuştum. Zevk meselesi, saygı duyarım Başka bir çözüm uygulanabilirdi belki de.

Kulağına sağlık abi, teşekkür ederim.
    Tezcan

Cho®dSolo, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...