NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 2453 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Studio One ve Caiotone ct-460 sorunu

Bu konu 3330 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Studio One ve Caiotone ct-460 sorunu 3330 Reviews

Konuyu değerlendir: Studio One ve Caiotone ct-460 sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3330 kez incelendi.

Studio One ve Caiotone ct-460 sorunu

casiotone ct-460 klavye ile midi bağlantısı yaparak Studio one da kullanmaya çalıştım. Cubase ve Nuendo'da sorunsuz çalışıyor ama Sutidio One ne görüyor ne de işlem yaptırıyor. Bu konuda yardım rica edebilir miyim? Teşekkürler.

Foruma hoşgeldiniz, studio one kullanıyorum fakat böyle bir sorun yaşamamıştım, yanlış anlamayın sanıyorum klavyenizin teknolojisi biraz eski belki bundan kaynaklanıyor olabilir options' tan baktınızmı, tanıtmayı denediniz mi?

Müzik

Merhaba... Hoş buldum. Evet midi klavye tanıtma işlemini yaptım ama casio nun bu modelini görmüyor ses kartının midi in out tercihini seçmek zorunda kalıyorum. Bu sorun çözülmez mi bu haliyle teknoloji eski olsa da? Klavye malum sadece tuşlar kullanılacak ki gayet güzel eski olsa da tuş takımı ve kullanımı. Ne önerirsiniz. Teşekkürler.

Ha teknoloji eski olsa da nasıl oluyor da Cubase ve Nuendo sorun yaşatmıyor olabilir sizce. Yani onlarda oluyorluğu normal studio one mı sorunlu bu anlamda? Bir sürücü filan yüklemek gibi bir tercihle çözümlenebilir mi?

1-Peki cubase' de tak çalıştır yoluyla mı çalışıyordu?Yani bir driver kuruyormuydunuz?Klavyenizle alakalı bir driver var mı?
    2-Studio one 2 'nin hangi versiyonunu kullanıyorsunuz yakınlarda 2.5.1 sürümü çıkmıştı, (tabi legal kullanıyorsanız update edebilirsiniz) belki böyle çözülebilir.Midi protokolüne sahip ama eski ürünler için mutlaka bir çözüm vardır diye düşünüyorum ( ek bir program vs gibi) araştırmakta yarar var.

Ama hiç hiç olmadı diyelim o zaman cubase' te midileri yazığ midi export yöntemi ile studio one' a aktarabilirsiniz, tabi tercihinize ve kullanım yönteminize kalmış, midi yoğunluklu çalışıyorsanız bunun pek bir anlamı kalmayabilir.

Müzik

Cubase ve Nuendo da evet tak çalıştır ve programın setup ından ses kartı ve midi kanalı için de yine ses kartının in ve out unu seçerek devam ettim. Sutidio One 2.5 64 biir versiyonu var bende vst leri görmediği için bir de aynı versiyon 32 bit de kurdum. Ses kartı ile ilgili bir sorunu yok arkadaşın. Full çalışıyor. Midi tanıtma işlemini de hem totarial lerde hem de bu sitede ele alan arkadaşların anlatımları gibi yaptım. Belki bir midi kanalı ekleyerek ekleme yaptığımız anda karşımıza çıkan pencerede bir tercihi seçmememizden kaynaklanıyor olabilir mi diye düşünmekteyim doğrusu. Bir sitede Studio One da normal pc klavyesini kullanabilmemiz için yapılan ayarlarda böyle bir durum vardı sanki. Midi klavye için de kanal açıp kanala bir çalgı (vst vb. vb.) atadığımızda (sürükle bırak) karşımıza çıkan bir pencereden bazı seçimleri yapmak, aktifleştirmekle mi çözülür diyesiyim.

dostum casionun sitesine bakıyorum ama bu modele ait herhangi bir driver yada software bulamadım.
    kullanıcı kılavuzunda midi bağlantılar ile ilgili bilgiler mevcut değil mi?
    cubase veya nuendo da bu işler daha kolay zira ***board bilgisayara bağlandığında donanım olarak algılıyor ve herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan controller değil ama tetikleyici olarak kullanabiliyorsunuz...
    studio one da bu konuda bence lüzumsuz bir karmaşa yaratılmış...
    bir de klavyenizin midi bağlantısını ses kartına mı yoksa bilgisayara mı yapıyorsunuz?

Ch.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Evet şaşırtıcı bir program. Ses kartındaki midi in e girmekteyim. Icon Cube 4 Nano. Latency değeri muhteşem derecede düşük ve diğer fonksiyonları full bir şekilde çalışıyor keratanın. Onun in i klavyenin out u ile bir kablo bağlı.

midi out ları midi-usb çevirici kablo ile bilgisayara girmeyi deneyin imkanınız varsa...
    fakat bunun da garantisini veremem...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Nerede bulunur bu kablo acaba? Ne diye arayacağız? İnşallah olur çünkü şimdi de cubase ve nuendo şımarıklık yapıyor :-D

Bu Konu için Etiketler