NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 998 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Çağan Tunalı ile Nasıl Mix Yaptık? Bi Tık Prodüksiyon

Bu konu 4476 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

Çağan Tunalı ile Nasıl Mix Yaptık? Bi Tık Prodüksiyon 4476 Reviews

Konuyu değerlendir: Çağan Tunalı ile Nasıl Mix Yaptık? Bi Tık Prodüksiyon

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4476 kez incelendi.

Çağan Tunalı ile Nasıl Mix Yaptık? Bi Tık Prodüksiyon

Çağan Tunalı nefis bir video hazırlamış ,kendisi bu alanda en iyi isimlerden biridir, faydalı pratik bilgiler vermiş, izlemenizi tavsiye ederim

Farma, vetoekarte Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı eser karaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağan Tunalı nefis bir video hazırlamış ,kendisi bu alanda en iyi isimlerden biridir, faydalı pratik bilgiler vermiş, izlemenizi tavsiye ederim

Orda bi yanlışınız var yalnız hocam.
    Bedük çeşitli kişileri kendi stüdyosuna konuk alarak youtube kanalından takipçilerine hizmet veriyor. (yani video hazırlayan kısmı esasen bedük)
    Veyasin ile yaptıkları (5-6 dk da) müzik videosuda bu videodan önceki videolardan biridir. Mixlediği parçada o çalışmadır.
    Şudur;

abdullahatalan Şu üyeler, vetoekarte adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu vetoekarte tarafından (19 Mart 2016 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

Alıntı vetoekarte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orda bi yanlışınız var yalnız hocam.
    Bedük çeşitli kişileri kendi stüdyosuna konuk alarak youtube kanalından takipçilerine hizmet veriyor. (yani video hazırlayan kısmı esasen bedük)
    Veyasin ile yaptıkları (5-6 dk da) müzik videosuda bu videodan önceki videolardan biridir. Mixlediği parçada o çalışmadır.
    Şudur;

Merhaba,
    Sanırım @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 'nın kastettiği video'da verilen bilgiler. Mesajında "kendisi bu alanda en iyi isimlerden biridir, faydalı pratik bilgiler vermiş, izlemenizi tavsiye ederim" demiş. En azından ben öyle anladım, öne çıkan nokta mix için verilen bilgiler..

eser karaca Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Sanırım @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 'nın kastettiği video'da verilen bilgiler. Mesajında "kendisi bu alanda en iyi isimlerden biridir, faydalı pratik bilgiler vermiş, izlemenizi tavsiye ederim" demiş. En azından ben öyle anladım, öne çıkan nokta mix için verilen bilgiler..
    Alıntı eser karaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağan Tunalı nefis bir video hazırlamış ,
    Yukarıda belirttiğim kısım için düzeltme yaptım.
    Video hazırlıyan Çağan Tunalı değil. Video hazırlayan Bedük ve ekibi. (çünkü video bi nevi seri halinde gidiyor o açıdan söyledim)
    Proje'de bi önceki video projenin oluşumunda Bedük ve Veyasine ait performansı barındırıyor.
    Oyüzden öncesini göstermekte yarar var ki işleyişin tamamı anlaşılsın istedim. Yoksa mix işlemi her nakadar kaydedilmiş proje üzerinde editleme ve düzenlemeyi barındırsada,
    Şahsen benim görüşüme göre mix işlemi daha projenin oluşturulma ve kayıt aşamasından itibaren başlayan bi işlemdir.
    Bu sebeple o sesler o bilgisayara gökten inmiş gibi olmasın maksadıyla öncesini göstermek için ilaveten videoyu koydum ve video hazırlayanın esasında Bedük olduğunu ve projenin 2 parça video barındırdığını belirttim.
    Kaldı ki söyleşi olarak 2 ek video daha mevcut. Amacım bunu belirtmekti.

İşin mix kısmına gelince, evet iyi bir prodüktör kendisi.
    Fakat bu kısa mix'den sonra ki şahsi (kulak zevkim ve müzik anlayışım dahilinde) görüşüm, müziğin orjinal havası bozulmuş ve kickler vuruculuğunu fena halde kaybetmiş durumda.

Saygılar.

Eser paylaşım için teşekkür ederim.Çağan ve Bedük ikilisine emekleri ve bilgilerini paylaştıkları için ayrıca teşekkür ederim.Farklİ görüş ve düşüncelerin olması doğal.

eser karaca Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: