NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1284 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 10 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Synth yardım

Bu konu 4343 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...

Synth yardım 4343 Reviews

Konuyu değerlendir: Synth yardım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4343 kez incelendi.

Synth yardım

Arkadaşlar malum workstation olayını MO6 ile hallettikten sonra ( çok ama çok memnunum ) şimdi birde synth almayı düşünüyorum..

Önümde birkaç alternatif var..Bunları beraberce değerlendirebilirsek memnun olurum..

1 - Waldorf Blofeld Keyboard : 1750 TL
    2 - Waldorf Blofeld ( Tuşesiz ) : 600 TL
    3 - Access Virus KC ( Tuşeli ) : 3000 TL
    4 - Access Virus C ( Tuşesiz ) : 1500 TL
    5 - Access Virus T1 ( Tuşesiz ) : 2500 TL
    6 - Access Virus Indigo 2 : 2500 TL
    7 - Roland Gaia : 1250 TL
    8 - Korg Radias : 1750 TL
    9 - Moog Slim Phatty : 1900 TL
    10 - Elektron Monomachine SFX60 : 2500 TL

Bunlar bütçem dahilinde alabileceğim syntler..Değerlendirme yaparken sound kalitesi dışında Fiyat/ Performans oranınıda dikkate alırsanız memnun olurum..
    Örnek waldorf lar için çok iyi diyorlar ve tam bir Fiyat/Performans canavarı diyorlar..
    Virus ler benim hoşuma gidiyor..Sanki daha piyasa işer yapılabilir gibi..

Digital in out olayını syntlerde şimdilik çok dikkate almıyorum.Olsa çok iyi olur ama bir çoğunda yok..

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berk hocam mo 6 kaca mal oldu sifir mi aldin ikinci el mi
    İskender hocam ikinci el aldım ama sıfırdan farkı yok..Bir baba oğluna evde kullanması için sıfır almış..Çocuk 3-5 defa çalmış sonra merakı gitmiş kutusuna kaldırmışlar...4 yıldır kutusunda bir kere bile kullanılmamış..Üzerinde bir tek çizik yok..1300 TL civarında bir paraya aldım..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskender hocam ikinci el aldım ama sıfırdan farkı yok..Bir baba oğluna evde kullanması için sıfır almış..Çocuk 3-5 defa çalmış sonra merakı gitmiş kutusuna kaldırmışlar...4 yıldır kutusunda bir kere bile kullanılmamış..Üzerinde bir tek çizik yok..1300 TL civarında bir paraya aldım..
    yine çok iyi bir fiyata bulmuşsun hayırlı olsun

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine çok iyi bir fiyata bulmuşsun hayırlı olsun
    Yine ben, yine uygun fiyat..I Love this game

İmrenmemek eldemi?

Ne mutlu size... Keşke bu talih ve kabiliyet bendede olsaydı

HTC Desire 500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Berk bence synth için acele etme. Senin müzik tarzın içinde; synth (örneğin Virus) ile kullanabileceğin bir takım patch'ler MO6'nın "performance" bölümünde olması gerekir. Gerçi cihazın biraz eski olması nedeniyle (2005) , günümüzün sound'una birebir hitap eden patch'ler fazla sayıda olmayabilir ama yine de senin tarzın içerisinde belirli ölçüde iş görebilir diye düşünüyorum. Örneğin eğer elindeki cihaz MOX6 olsaydı , kesinlikle bu açıdan ihtiyaçlarının %80-90'ını karşılardı. Dolayısıyla böyle bir alım kararı vermeden önce, MO6'nın bu açıdan kapasitesini tam olarak görmende sonsuz fayda var. Bakarsın cihaz tarzın içerisinde senin ihtiyaçlarını karşılar. Onun için özellikle "performans mod"u üzerinde biraz uğraş bence.

Baktın ki karşılamıyor ; o zaman synth alma yoluna gidersin.

Verdiğin listede bana göre sana en uyacak synth Virus'dur. Yalnız Vırus'un Virus Ti Polar modelini alırsan daha iyi olur. Çünkü elindeki midi klavye dandik bir ürün. Aftertouch özelliği yok. Bu yüzden Snow veya Desktop modellerini alırsan sıkıntı yaşarsın.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berk bence synth için acele etme. Senin müzik tarzın içinde; synth (örneğin Virus) ile kullanabileceğin bir takım patch'ler MO6'nın "performance" bölümünde olması gerekir. Gerçi cihazın biraz eski olması nedeniyle (2005) , günümüzün sound'una birebir hitap eden patch'ler fazla sayıda olmayabilir ama yine de senin tarzın içerisinde belirli ölçüde iş görebilir diye düşünüyorum. Örneğin eğer elindeki cihaz MOX6 olsaydı , kesinlikle bu açıdan ihtiyaçlarının %80-90'ını karşılardı. Dolayısıyla böyle bir alım kararı vermeden önce, MO6'nın bu açıdan kapasitesini tam olarak görmende sonsuz fayda var. Bakarsın cihaz tarzın içerisinde senin ihtiyaçlarını karşılar. Onun için özellikle "performans mod"u üzerinde biraz uğraş bence.

Baktın ki karşılamıyor ; o zaman synth alma yoluna gidersin.

Verdiğin listede bana göre sana en uyacak synth Virus'dur. Yalnız Vırus'un Virus Ti Polar modelini alırsan daha iyi olur. Çünkü elindeki midi klavye dandik bir ürün. Aftertouch özelliği yok. Bu yüzden Snow veya Desktop modellerini alırsan sıkıntı yaşarsın.
    Abi polar pahalı...En fazla T1 alabilirim..Yanlız zaten ben midi klavyeyide değiştirip iyi birşey alacağım..Onu araştırıyorum...

Bu arada abi motifator.com da shop bölümünde bazı ses paketleri vs satıyorlar..Onlar iyimidir acaba..Alıp kullanan var mı

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi polar pahalı...En fazla T1 alabilirim..Yanlız zaten ben midi klavyeyide değiştirip iyi birşey alacağım..Onu araştırıyorum...

Bu arada abi motifator.com da shop bölümünde bazı ses paketleri vs satıyorlar..Onlar iyimidir acaba..Alıp kullanan var mı
    Ben epey bir süre önce @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Ertan Bey'e MOX6 için Forum'da bir link vermiştim. O da verdiğim siteden ( motifator değildi yalnız ) elektronik müzikle ilgili bazı ses bankaları satın almış ve beğendiğini söylemişti. Şu anda ismini maalesef hatırlamıyorum ama herhalde Alman menşeili bir siteydi. Esasında o siteyi Forum'da aratırsan muhtemelen bulursun.

Motifatör'deki seslerin audio demoları yok mu ?

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Şimdi baktım Mp3 demoları varmış bankaların.