NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1398 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: DIY Paneller (Çözümler)

Bu konu 4463 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

DIY Paneller (Çözümler) 4463 Reviews

Konuyu değerlendir: DIY Paneller (Çözümler)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4463 kez incelendi.

DIY Paneller (Çözümler)

Şu sıralar en çok ilgimi çeken konuların başında akustik düzenleme geliyor.

Malum hazır kitler ve diğer malzemeler epey pahalı. Bu konuda sizlerin ne tür çözümler ürettiğiniz, hangi malzemeleri kullanarak nasıl neticeler aldığınızı merak ediyorum.

Burada tüm bu aşamaları tartışarak hepimizin faydalanacağını düşünüyorum.

Örneğin ben işe monitörlerin arkasına bir panel yapmakla başlamayı düşünüyorum. Şu anda monitörlerim duvara aşağı yukarı 20-25 cm uzaklıkta. Oraya bir panel koymanın faydalı olacağını düşünüyorum. Bir de monitörlerin ayaklıkla ve dolayısıyla masayla olan iletişimini kesmem gerekiyor. Malumunuz o ürünlerin hazırları da çok pahalı. Anti-vibrasyon olayıyla ilgili DIY çözümlerinizi de ilgiyle takip edeceğim.

Çok iyi bir başlık olacak gibi geliyor bana.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam kendisine yapmıştı böyle paneller. Zamanı olursa hem nasıl yaptığını, hangi malzemeleri kullandığını hem de fotoğraflarını paylaşır belki

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam kendisine yapmıştı böyle paneller. Zamanı olursa hem nasıl yaptığını, hangi malzemeleri kullandığını hem de fotoğraflarını paylaşır belki
    Dostum ben sanayide bi koşturmaca ile bi çırpıda yaptığım için resim çe***im zevkini çıkarayım gibi olaylara pek vakit bulamadım, ama son halini zaten paylaşmıştım, sitede ayrıca nasıl yapıldığı ile ilgili konu başlığı da var, çok zor değil. İhtiyacınız olan taşyünü panel (1 pakette 8 tane vardı benimkinde, ikişerli kullandım) , ahşap çıta ve kaplama için kumaş gerisi zımba işçiliği zaten

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ben sanayide bi koşturmaca ile bi çırpıda yaptığım için resim çe***im zevkini çıkarayım gibi olaylara pek vakit bulamadım, ama son halini zaten paylaşmıştım, sitede ayrıca nasıl yapıldığı ile ilgili konu başlığı da var, çok zor değil. İhtiyacınız olan taşyünü panel (1 pakette 8 tane vardı benimkinde, ikişerli kullandım) , ahşap çıta ve kaplama için kumaş gerisi zımba işçiliği zaten
    Peki duvara uygulama şekliniz nasıl oldu? Yapıştırma mı, tutturma mı vs.

Benim eski odama ses yalıtımı yaparken çektiğim bir video vardı buyrun linki
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Side Chain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki duvara uygulama şekliniz nasıl oldu? Yapıştırma mı, tutturma mı vs.
    Dostum kirada olduğum için malesef vida kullanamadım. Burada önemli olan monitörlere göre ayarlaman ve duvardan bi 5 cm uzakta asılı duracak şekilde sıfıra sıfır yapıştırmadan konumlandırman. Yani panelin 4 köşesine 5er cm'lik pabuçlar koyarsan duvarla mesafesi olur zaten. köşeler içinse böyle bi şart yok zaten her halde arkasında boşluk oluyor. boşluğun sebebi, sesin iki defa emilmesi, yani ses panelden geçecek, duvardan dönüp tekrar panelin içinde emilecek. ben vida yerine üzerlerinde dik durabilecekleri standlar yaptırdım.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı Side Chain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaştım demişsiniz, forumda gezinip fotoğrafları bulayım bi' ben.
    Buyur dostum buradan bakabilirsin:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...