NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 516 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 14 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: rumeli Çalışmaları

Bu konu 1991 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...

rumeli Çalışmaları 1991 Reviews

Konuyu değerlendir: rumeli Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1991 kez incelendi.

Wav "Life is life..." D E M O

Sesler Yamaha Tyros 3,
    akustik gitar,
    Prosonus studio pro 3
    yamaha16 recorder
    compresor-limiter behringer
    processor Behringer
    condenser mikrofon;Behringer B2
    okuyan 12 yasinda benim oglum.....Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    keşanlı mustafa, Mehmet Uzunosmanoğlu, okidoz, Tayfun Kara, tezcankoray Şu üyeler, rumeli adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Lightbulb rumeli Çalışmaları

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Prosonus studio one ile yapilmistir...
    hiçbir VST kullanilmamisrtir...

Cho®dSolo, nacib, Seyit ÖZTÜRK, tezcankoray Şu üyeler, rumeli adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu rumeli tarafından (08 Nisan 2017 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlis baslik

Alıntı rumeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Prosonus studio one ile yapilmistir...
    hiçbir VST kullanilmamisrtir...
    Ellerinize, yüreğinize sağlık. Genel olarak tizleri biraz yüksek buldum (sanırım 8kHz civarında rahatsız edici bir boost var). Bateride zillerde, vokallerde z,s,ç gibi harflerde bozulmaya neden olmuş gibi duruyor.
    Bir de vokalde nasıl bir efekt kullandınız bilmiyorum ama netliğini kaybetmiş gibi duruyor, bi distortion hissi var.

Parça akışı, entsrüman kalitesi, sözleri gayet başarılı buldum, çalışmalarınızın devamını dinleyebilmek ümidiyle...

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

evet haklisiniz,limitersiz çekildi ve pop up filter yerine basit bir çorap koydum....ben sarkici degilim bunu sadece test olarak acele ecele ve acemice yaptim....Daha ilerde çalismalarimda biraz dikkat edecegim....

Sound'unuz yeterince " clear " değil. Bence en öncelikli sorununuz bu. Bu da sanırım ses kartınızdan kaynaklanıyor. Ben olsam ilk iş olarak ses kartımı değiştirirdim. Bu şekilde çalışmalarınız daha bir değer kazanacaktır.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sound'unuz yeterince " clear " değil. Bence en öncelikli sorununuz bu. Bu da sanırım ses kartınızdan kaynaklanıyor. Ben olsam ilk iş olarak ses kartımı değiştirirdim. Bu şekilde çalışmalarınız daha bir değer kazanacaktır.
    Sayin Mehmet , tavsiyeniz hangi ses karti???? tesekkur ederim....

Alıntı rumeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayin Mehmet , tavsiyeniz hangi ses karti???? tesekkur ederim....
    Piyasada çok fazla ses kartı alternatifi mevcut. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi ; vokal ve klavye kayıtları alacaksanız , pre-amp ve konvertörleri daha kaliteli bir kart bakınmanız lazım.Tabii bu nokta da bütçe ön plana çıkacaktır. Bütçe limitinizi belirtirseniz , alternatifler üzerinde daha isabetli tartışmamız mümkün olabilir.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bence ilk hamle ses kartını değiştirmek olmamalı....

Burada acele bir şekilde kayıt yapıldığından ve limiter olmadan belirli boost yapıldığından bahsediliyor. Bence kayıtlarda ve mix konusunda yeterince tecrübe kazandıktan sonra ses kartı değişikliği düşünülmeli.

Sound'un clear olmamasının nedeni bence burada ses kartı değil. Temiz bir kayıt için iki önemli aşama var:

1- Kayıt aşaması: Her ne kadar mix ile bazı enstrümanların birbiri ile çakışması önlense de, en önemli şey olabildiğince temiz bir kayıt. Kayıt işlemi bittikten sonra, mix yapılmasa bile yaptığımız parça dinlenebilir olmalıdır. Burada kullandığımız ekipman kadar, kayıt yöntemimiz de önemli.

2- Mix aşaması: Mix'te amacımız da her enstrümanın ayrı ayrı duyulabilmesi ancak parçanın da bu enstrümanlarla bir bütün halinde duyulabilmesi olmalıdır. Bunu yapmak için enstrüman gain seviyelerini düzenleriz, bazı frekansları kırparız, efekt veririz vs.

Bu konulara hakim olduktan sonra halen sound kalitemiz istediğimiz seviyede değilse o zaman donanım değişikliğine gidebiliriz diye düşünüyorum. Bütçemizi doğru kullanmak adına bu çok önemli bence.

Dipnot: Bu arada, konu başlığınız "rumeli Çalışmaları" olarak güncellenmiştir. Bundan sonraki demo paylaşımlarınızda bu başlık altından devam ederseniz seviniriz. Forum düzeninin korunması açısından bu şekilde bir yöntem izliyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılar,
    Tezcan

Konu tezcankoray tarafından (12 Nisan 2017 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ilk hamle ses kartını değiştirmek olmamalı....

Burada acele bir şekilde kayıt yapıldığından ve limiter olmadan belirli boost yapıldığından bahsediliyor. Bence kayıtlarda ve mix konusunda yeterince tecrübe kazandıktan sonra ses kartı değişikliği düşünülmeli.

Sound'un clear olmamasının nedeni bence burada ses kartı değil. Temiz bir kayıt için iki önemli aşama var:

1- Kayıt aşaması: Her ne kadar mix ile bazı enstrümanların birbiri ile çakışması önlense de, en önemli şey olabildiğince temiz bir kayıt. Kayıt işlemi bittikten sonra, mix yapılmasa bile yaptığımız parça dinlenebilir olmalıdır. Burada kullandığımız ekipman kadar, kayıt yöntemimiz de önemli.

2- Mix aşaması: Mix'te amacımız da her enstrümanın ayrı ayrı duyulabilmesi ancak parçanın da bu enstrümanlarla bir bütün halinde duyulabilmesi olmalıdır. Bunu yapmak için enstrüman gain seviyelerini düzenleriz, bazı frekansları kırparız, efekt veririz vs.

Bu konulara hakim olduktan sonra halen sound kalitemiz istediğimiz seviyede değilse o zaman donanım değişikliğine gidebiliriz diye düşünüyorum. Bütçemizi doğru kullanmak adına bu çok önemli bence.

Dipnot: Bu arada, konu başlığınız "rumeli Çalışmaları" olarak güncellenmiştir. Bundan sonraki demo paylaşımlarınızda bu başlık altından devam ederseniz seviniriz. Forum düzeninin korunması açısından bu şekilde bir yöntem izliyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılar,
    Tezcan
    acele cevaplariniz için çok tesekkur ederim.....

Bu Konu için Etiketler