+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 35 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: sessiz kasa

Bu konu 1278 kez görüntülendi 34 yorum aldı ...

sessiz kasa 1278 Reviews

Konuyu değerlendir: sessiz kasa

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1278 kez incelendi.

sessiz kasa

Merhabalar,
    Evde home-studio bir odaya sahibim. kendi yaptığım akustik panellerin içinde kayıt alıyorum.
    Fakat şu anda kullandığım kasa inanılmaz bir gürültü yapıyor. Fan sesi kayıtlara girmesin diye akşamdan sonra hava serinleyince fanları kısıp kayıt alıyorum. Pc başında çalışırken de gürültüsünden kafam ağrıyor.
    Bir arkadaşım su soğutmalı kasalar varmış diye bir tavsiyede bulundu. Biraz baktım fakat fiyatları çok fazla fark ediyor. Gerçekten işe yarıyor mu ya da fiyatları uygun olanlar da iş görür mü? (misal 300 tl civarı)
    Tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mıdır?

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    tezcankoray Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

bir kişi de su soğutmalı kasaların da pompa sesi çıkardığını, onun yerine iyi ve sessiz bir işlemci fanı almamın daha iyi olacağını söyledi

Alıntı oklava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Evde home-studio bir odaya sahibim. kendi yaptığım akustik panellerin içinde kayıt alıyorum.
    Fakat şu anda kullandığım kasa inanılmaz bir gürültü yapıyor. Fan sesi kayıtlara girmesin diye akşamdan sonra hava serinleyince fanları kısıp kayıt alıyorum. Pc başında çalışırken de gürültüsünden kafam ağrıyor.
    Bir arkadaşım su soğutmalı kasalar varmış diye bir tavsiyede bulundu. Biraz baktım fakat fiyatları çok fazla fark ediyor. Gerçekten işe yarıyor mu ya da fiyatları uygun olanlar da iş görür mü? (misal 300 tl civarı)
    Tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mıdır?
    Merhabalar,

Ben de masaüstü bilgisayar kullanıyorum normal bir kasa ile ancak fan sesi hiç kayıtlarıma girmiyor. Fanlar gerçekten çok fazla mı ses çıkarıyor?

Ek olarak; kayıt alırken mikrofonu biraz uzaklaştırmak ve cardioid pattern'de kullanıyorsanız, mikrofonun ses almayan arka tarafını bilgisayara doğru çevirmek gerçekten farkediyor. Denediniz mi? Sadece vokal kaydı mı alıyorsunuz?

Saygılar,
    Tezcan

oklava Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben de masaüstü bilgisayar kullanıyorum normal bir kasa ile ancak fan sesi hiç kayıtlarıma girmiyor. Fanlar gerçekten çok fazla mı ses çıkarıyor?

Ek olarak; kayıt alırken mikrofonu biraz uzaklaştırmak ve cardioid pattern'de kullanıyorsanız, mikrofonun ses almayan arka tarafını bilgisayara doğru çevirmek gerçekten farkediyor. Denediniz mi? Sadece vokal kaydı mı alıyorsunuz?

Saygılar,
    Tezcan
    merhaba ilginiz için teşekkür ederim,
    gerçekten yaz sıcağında muazzam gürültü çıkartıyor. odadan çıkıp kapıyı kapatıp biraz uzaklaştığımda bile duyuyorum. kayıt alırken zaten panellerin içinde olduğum için sadece küçük bir aralık kalıyor, mikrofonun arkasını da o tarafa doğru tutuyorum. vokal ve gitar kayıtları yapıyorum. fanın seviyesini kısıp akşam kayıt aldığımda problem olmuyor, fakat bu sefer de çok ısınıp kapanıyor kayıtlar falan gidiyor.
    Ben mi fazla titizlik yapıyorum diye düşündüm ama gelen 1-2 arkadaşım da fark etti fazla bağırdığını. pc yi toplayalı da 1 sene civarı oldu, demek ki bu işlemcinin fanı gürültülüymüş. hiç böylesini görmemiştim

tezcankoray Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı oklava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ilginiz için teşekkür ederim,
    gerçekten yaz sıcağında muazzam gürültü çıkartıyor. odadan çıkıp kapıyı kapatıp biraz uzaklaştığımda bile duyuyorum. kayıt alırken zaten panellerin içinde olduğum için sadece küçük bir aralık kalıyor, mikrofonun arkasını da o tarafa doğru tutuyorum. vokal ve gitar kayıtları yapıyorum. fanın seviyesini kısıp akşam kayıt aldığımda problem olmuyor, fakat bu sefer de çok ısınıp kapanıyor kayıtlar falan gidiyor.
    Ben mi fazla titizlik yapıyorum diye düşündüm ama gelen 1-2 arkadaşım da fark etti fazla bağırdığını. pc yi toplayalı da 1 sene civarı oldu, demek ki bu işlemcinin fanı gürültülüymüş. hiç böylesini görmemiştim
    İşlemci fan'ından ziyade kasa fanı çok ses çıkarıyordur diye tahmin ediyorum, tozlanma ve zamanla aşınma sese neden olabiliyor.
    Bence önce fanları temizlemek/değiştirmek yöntemini deneyin. Eğer çözüm olmaz ise kasa değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Su soğutmalı kasaların ses durumu hakkında bilgim yok maalesef. Belki forumda kullananlar vardır.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oklava, Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... zamanında şu konu altında not aldığım ürünleri aldım ve kullandım gerçekten sessizler .

EsbaB, oklava Şu üyeler, handikap adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

usta kasa değilde tezcan abinin dediği gibi önce fanı temizleyip sonra yeni fan almayı dene olmazsa en son çare kasayı değiştirsin + yeni alacağın kasaya senin ürünler oturacak mı oda var her parça her kasaya uyumlu değil diye biliyorum

oklava Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu abdullahatalan tarafından (31 Temmuz 2017 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Aerocool pro s9 kasa kullanıyorum.

Su soğutuculu sistemler dahil şimdiye kadar kullandığım en sessiz kasa.Sessizliği ve serinliği 40 cm lik fan sağlıyor. İşlemci ve power fanınız da sessizse, daha sessiz bir kasa bulmak zor.12 cm silent fanların yarı sesi bile yok 40 cm lik kasa fanında.40 cm lik fan sayesinde kasa içindeki her şey buz gibi. İkincil kasam kaliteli ve sessiz fanlara sahip olsa bile maalesef s9 a göre çok sesli. Ayrıca fan sesinden nefret ettiğim için kasalarım mutlaka çalışma odamın dışındadır.Şu an kapalı balkondalar.Duvara kabloların geçeceği kadar delik açtım.Sadece monitör kablosu ve diğer kablolar geçiyor. Sıfır ses.Senelerdir böyle. Bu sistem imac ten bile sessiz çünkü sıfır ses.

Arkadaşlar aynı odada bulunan pc ya imac ne kadar sessiz olursa olsun mutlaka ses yapıyorlar.Aynı odada kayıt alıyorsanız bu durum istenmeyen bir durum.Kayıt almasanız bile fan sesi hoş değil. Bu sebeble herkese kasalarını yan oda ya da balkon gibi yerlere almalarını tavsiye ederim.Sessizlikte huzur vardır. Bunun için

3-5-10 metre vga ya da dvi kablo (monitör),
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... [Boy~5%20mt]

açma kapama (power) için istediğiniz uzunlukta elektrik kablosu, bir ucunu bilgisayara diğer ucnu kapı ziline bağlama için; bu sayede bulunduğunuz odadan bilgisayarı açıp kapatabilirsiniz.

3-5 metre kaliteli usb, firewire, thunderbolt kablolar, usb çoklayıcılar (belkin marka olabilir)

Çok fazla maliyeti yok.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB, oklava, tezcankoray Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (01 Ağustos 2017 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam imkan varsa tabi ki iyi ve sessiz sistemler kurmak ve dediğiniz gibi kasayı stüdyonun dışına çıkarmak en iyisi... Tabi ki imkan varsa

Benim çalışma ortamım nedeniyle böyle bir imkanım yok mesela. Ne bileyim kulaklığı takınca da birşey duymuyorum zaten çalışırken

Saygılar,
    Tezcan

oklava Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşlemci fan'ından ziyade kasa fanı çok ses çıkarıyordur diye tahmin ediyorum, tozlanma ve zamanla aşınma sese neden olabiliyor.
    Bence önce fanları temizlemek/değiştirmek yöntemini deneyin. Eğer çözüm olmaz ise kasa değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Su soğutmalı kasaların ses durumu hakkında bilgim yok maalesef. Belki forumda kullananlar vardır.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hocam işlemci fanını kağıt sokup durdurunca kafam bir rahat ediyor asıl problem onda yani. birisi şöyle bir ürün önerdi:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    bunu bir düşünüyorum sessiz bir fanmış fakat bir fan için fazla geldi yine de onun dışında kasayı tuttuğumda hakikaten epey sıcak oluyor. yani işlemci fanı bağırıyor ama kasanın malzemesi falan fazla ısıttığı için de olabilir

Bu Konu için Etiketler