+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: MIDI klavye tuş atama

Bu konu 217 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

MIDI klavye tuş atama 217 Reviews

Konuyu değerlendir: MIDI klavye tuş atama

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 217 kez incelendi.

MIDI klavye tuş atama

Merhabalar,
    Bir şarkıya ritim yazmak için kontakt'ta 3 oktavlık bir genişlikte çeşitli sesler tanımladım ve MIDI klavye aracılığı ile yazmaya başladım.
    Bir süre sonra bu kullandığım sesleri aslında 4 gruba ayırarak işimi kolaylaştırabileceğimi fark ettim. (misal bir tuşa basıldığında 1. 2. 4. ve 7. birlikte basılmış olsun, başka bir tuşa basıldığında 2. 5. 8. 15.)
    Kullandığım klavye M-audio oxygen 49. üst kısmında genelde genelde bu işler için kullanılan beyaz pad gibi tuşlar var.
    Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. MIDI klavyenin driver'ı yok, anladığım kadarıyla bunlar MIDI klavye üzerinden ayarlanan şeyler değil. cubase'den yada kontakt'tan ayarlamam gerekiyor sanırım.
    Şimdiden teşekkürler

Merhaba @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Cubase chorder plugin bu ihtiyacınızı çözer. Tek tuşla akor basmanızı sağlayan bu özellik ile bahsettiğiniz 4 sesi aynı anda tetikleyebilirsiniz.

Ya da ikinci bir yöntem olarak, 4 farklı midi kanalı açıp, 4 li grupları bu kanallara dağıtıp, bir kanaldaki midi verisini diğerlerine kopyalayarak yapabilirsiniz diye düşündüm.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oklava, Tayfun Kara Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Cubase chorder plugin bu ihtiyacınızı çözer. Tek tuşla akor basmanızı sağlayan bu özellik ile bahsettiğiniz 4 sesi aynı anda tetikleyebilirsiniz.

Ya da ikinci bir yöntem olarak, 4 farklı midi kanalı açıp, 4 li grupları bu kanallara dağıtıp, bir kanaldaki midi verisini diğerlerine kopyalayarak yapabilirsiniz diye düşündüm.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    merhabalar,
    ben kontakt içerisinde bir tuşun üzerine sesleri üst üste koyarak kısmen problemi çözdüm fakat bu sefer de ritmi oluşturan bütün seslerinin tam olarak aynı anda başlamasının oluşturduğu yapaylık problemi ile karşılaştım. daha doğal ve geniş duyulması için 5-10 ms gibi farklar yapmam lazım. muhtemelen bu dediğiniz yöntemle bunu da çözmüş olurum, şimdi inceliyorum,
    teşekkürler

Bu Konu için Etiketler