+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 24 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Referans monitör seçimi

Bu konu 1876 kez görüntülendi 23 yorum aldı ...

Referans monitör seçimi 1876 Reviews

Konuyu değerlendir: Referans monitör seçimi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1876 kez incelendi.

Referans monitör seçimi

Arkadaşlar referans monitörlerimi değiştiriyorum önerilerinizi bekliyorum.

Yamaha HS 50 ve Yamaha HS 80 kullandım bugüne kadar, sağlıklı bir akustik düzenlemem yok mümkün olduğunca monitor aldıktan sonraki ilk işim bu olacak.

Gündemimde olan modeller (yaratabilirsem bütçesini)
    1- Fluid Audio FPX 7
    2- Dynaudio LYD 7
    3- Dynaudio LYD 5
    4- Mackie XR624 6.5

Bu modeller ve fiyatları arasında gidip geliyorum odamın 9 m2 olması sebebiyle, ama ilerleyen zamanda bu durumun değişmesi durumunu göz önüne alarak 7 inc almak istiyorum.

Görüş ve tecrübelerinize acilen ihtiyacım var yarın veya salı günü almak istiyorum.
    Teşekkğrler

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (03 Haziran 2018 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Fluid ve Mackie'yi hiç tecrübe etmediğimden bir şey diyemiyorum. Ama Dynaudio'nun iki yolluları pek çok pro stüdyoda var. Ben de Dynaudio kullanıcısıyım. Kısaca alış hikayemi anlatayım, belki bir faydası dokunur.

Kendi stüdyoma monitör alacağım dönemde Neumann KH 310, Focal Twin 6 Be ve Dynaudio LYD 48 arasında gidip geliyordum. Üçü de pek çok profesyonel stdüyoda kullanılan modeller.

-Berk Kula Neumann'ın iki yollularını kullanıyor ve sorduğumda çok memnun olduğunu söylemişti. 5 inçlik modelle yapıyor evdeki mikslerini.

-Focal'ı da kullanan bir kaç ses mühendisine danıştım, onlar da çok memnunlardı.

-Dynaudio'yu ise Alp Turaç tavsiye etti. Şu an stüdyosunda Munro kullanıyor ancak şimdiye kadar alıp sattıklarım arasında en çok Dynaudiolar'ımı seviyordum diye anlatmıştı bana.

Ben de bu önerileri dikkate alarak 3 modeli de dinledim. Fiyatları arasında uçurum yoktu aldığım dönemde. Bana Dynaudio daha flat geldi diğerlerine göre. O yüzden tercihimi Dynaudio'dan yana kullandım ve çok memnunum. Evdeki stüdyoda Yamaha HS-7 kullanıyordum. Onları sattım, eve de LYD-7 alacağım.

Velhasıl; Dynaudio'yu tavsiye ediyorum. Tamamen Danimarka'da üretiliyor ve dore music tr distribütörü. Güzel fiyatlar verebiliyorlar. Ben Ocak ayında aldım ve o zaman henüz ÖTV gelmemişti yurtdışı alışverişlerine. Ona rağmen dore music nakit ödemede Thomann'ın altında bir fiyat verdi ve onlardan aldım.

averen Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... | Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Mali Akpolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fluid ve Mackie'yi hiç tecrübe etmediğimden bir şey diyemiyorum. Ama Dynaudio'nun iki yolluları pek çok pro stüdyoda var. Ben de Dynaudio kullanıcısıyım. Kısaca alış hikayemi anlatayım, belki bir faydası dokunur.

Kendi stüdyoma monitör alacağım dönemde Neumann KH 310, Focal Twin 6 Be ve Dynaudio LYD 48 arasında gidip geliyordum. Üçü de pek çok profesyonel stdüyoda kullanılan modeller.

-Berk Kula Neumann'ın iki yollularını kullanıyor ve sorduğumda çok memnun olduğunu söylemişti. 5 inçlik modelle yapıyor evdeki mikslerini.

-Focal'ı da kullanan bir kaç ses mühendisine danıştım, onlar da çok memnunlardı.

-Dynaudio'yu ise Alp Turaç tavsiye etti. Şu an stüdyosunda Munro kullanıyor ancak şimdiye kadar alıp sattıklarım arasında en çok Dynaudiolar'ımı seviyordum diye anlatmıştı bana.

Ben de bu önerileri dikkate alarak 3 modeli de dinledim. Fiyatları arasında uçurum yoktu aldığım dönemde. Bana Dynaudio daha flat geldi diğerlerine göre. O yüzden tercihimi Dynaudio'dan yana kullandım ve çok memnunum. Evdeki stüdyoda Yamaha HS-7 kullanıyordum. Onları sattım, eve de LYD-7 alacağım.

Velhasıl; Dynaudio'yu tavsiye ediyorum. Tamamen Danimarka'da üretiliyor ve dore music tr distribütörü. Güzel fiyatlar verebiliyorlar. Ben Ocak ayında aldım ve o zaman henüz ÖTV gelmemişti yurtdışı alışverişlerine. Ona rağmen dore music nakit ödemede Thomann'ın altında bir fiyat verdi ve onlardan aldım.
    Tavsiye için teşekkür ederim, bende yaklaşık olarak aynı düşüncedeyim. Yarın kısmetse Fluid FPX7 leri dinlemek için gidicem ona göre karar vericem inşallah.

Teşekkür ederim.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Merhaba referans monitör değişimi konusunda birkaç gündür araştırma halindeydim sonunda FluidAudio FPX7 almaya karar verdim ve bugün aldım ve kısa bir süre dinleme imkanım oldu. İlk izlenimim çok olumlu oldu inanılmaz keyif aldım dinlerken. Daha önce hiç bu kadar detay duymamıştım adeta kendimi kaydın yapıldığı studio'un ortasında gibi hissettim Teknik olarak şuan için detayları belirtemem fakat yeterli oranda dinleme yapıp tekrar Fluid Audio FPX7 hakkındaki düşüncelerimi buradan aktarırım. Şuan için çok isabetli ve profesyonel bir monitör sahibi olduğumu düşünüyorum ilerleyen zamanda umarım aynı fikir ile devam ederim.

Saygılar.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hayırlı uğurlu olsun hocam.
    Darısı ( almak sizin gibi üretim de yapmak adına) bize inşallah.
    Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba referans monitör değişimi konusunda birkaç gündür araştırma halindeydim sonunda FluidAudio FPX7 almaya karar verdim ve bugün aldım ve kısa bir süre dinleme imkanım oldu. İlk izlenimim çok olumlu oldu inanılmaz keyif aldım dinlerken. Daha önce hiç bu kadar detay duymamıştım adeta kendimi kaydın yapıldığı studio'un ortasında gibi hissettim Teknik olarak şuan için detayları belirtemem fakat yeterli oranda dinleme yapıp tekrar Fluid Audio FPX7 hakkındaki düşüncelerimi buradan aktarırım. Şuan için çok isabetli ve profesyonel bir monitör sahibi olduğumu düşünüyorum ilerleyen zamanda umarım aynı fikir ile devam ederim.

Saygılar.
    HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Saygılar.
    Mustafa'cığım parasının üzerinde çalan güzel bir monitör aldın. Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

averen, gitarist1975 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam.
    Darısı ( almak sizin gibi üretim de yapmak adına) bize inşallah.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Abdulcelil sağol kardeşim inşallah sende istediğin ekipmanı alırsın, çok zor şartlarda yaptım bu işi en iyi Mehmet abi bilir nasıl aldığımı ama bu işin bir ucundan tutuyorsak yapılması şart olan bir durumdu katlanacaz artık 😂

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa'cığım parasının üzerinde çalan güzel bir monitör aldın. Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
    Mehmet abi çok teşekkür ederim, bende () öyle düşünüyorum. Abi her konuda verdiğin destek için ayrıca teşekkür ederim.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (06 Haziran 2018 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.

Saygılar.
    Hayırlı olsun hocam. Güle güle, bol müzikli günlerde kullan

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam. Güle güle, bol müzikli günlerde kullan
    Tezcan sağol, teşekkür ederim.