+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kulaklık öneri

Bu konu 1731 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Kulaklık öneri 1731 Reviews

Konuyu değerlendir: Kulaklık öneri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1731 kez incelendi.

Kulaklık öneri

Selamun aleykum abiler

Elimde behringerhpx4000 kulaklık var zamanında 150 tl ye batı müzikten almıştım dün arkadaşın birisi talip oldu 130 tl ye cuma günü alıcak ben şimdi kulaklık almak istiyorum şöyle arastırdım 300 den aşağı kulaklık bulamadım 2.ci el temiz kulaklık satan veya satılan yer varmıdır.

Konuyla alakası yol fakat elimde kruzweil ks -40 a referans monitörü var 400 tl ye almıştım 350 ye alıcı çıktı napayım bi akıl verebilecek abim varmıdır rica etsem

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo, tezcankoray Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum abiler

Elimde behringerhpx4000 kulaklık var zamanında 150 tl ye batı müzikten almıştım dün arkadaşın birisi talip oldu 130 tl ye cuma günü alıcak ben şimdi kulaklık almak istiyorum şöyle arastırdım 300 den aşağı kulaklık bulamadım 2.ci el temiz kulaklık satan veya satılan yer varmıdır.

Konuyla alakası yol fakat elimde kruzweil ks -40 a referans monitörü var 400 tl ye almıştım 350 ye alıcı çıktı napayım bi akıl verebilecek abim varmıdır rica etsem

Selamlar Tayfun kardeşim,

Bu işler bütçe meselesi tabi ki, ne kadar ekmek o kadar köfte. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın deyimiyle "Ne kadar pound, o kadar sound" ))

Doların da uçması ile birlikte ekipmanlar ciddi ciddi el yakıyor artık maalesef.

Elindeki kulaklık ve referans monitörleri elbette değiştirmeni öneririm, ancak iyi bir sistem alabilmek için bütçe oluşturman lazım. Belki ilk etapta bu ikisini satıp, sadece sağlam bir kulaklık alırsın. Bir süre kulaklıkla işlerini halledip, sonra iyi bir monitör alırsın (şimdilik bütçen yok ise).

2. el meselesi de muamma, sahibinden.com üzerinden periyodik olarak takip etmekten başka bir tavsiye veremiyorum maalesef. Temiz ve uygun fiyatlı olarak kovalamak lazım.

Nasıl bir yol izleyeceğine bütçene göre karar vermelisin bence. Yoksa şunu al, bunu al desek boş
    Ne kadarlık bir bütçeyi nasıl ayıracaksın, onu söyleyebilirsen ona göre yönlendirmeye çalışalım seni.

Saygılar,
    Tezcan

Tayfun Kara, ugur86 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Daha iyisini alabilecek bir bütçen oluncaya kadar satma Tayfun. Yoksa bu iş şahin satıp brodway almak gibi birşey . İkiside temelde iş görür ama klasman atlatmaz insana, sabırlı ol. Eğer satmayı düşünürsende ikisini satıp bir kulaklık al. Benim evimde mesala referance monitorum var ama ev şartlarından dolayı çok az kullanabiliyorum. Kulaklık bir süre işini fazlasyla görür.

Sativus, Tayfun Kara Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

İkinci el temiz bi tane ath m40x vardı geçenlerde sahibinden'de duruyosa kaçırma onu, ben tizlerini biraz belirgin buldum ama genel soundu flat, dt7702in tizleri de aynı şekilde belirgin, yanıltıyor, sonarworks ya da morphit'le kalibre etmeden kullanmak mixte riskli. ucuz yollu ve flat bir kulaklık istiyorsanız samson sr950 öneririm, beni çok şaşırtmıştı, dümdüz bi sound var, akg'nin yeni k92'si de güzel yorumlar alıyor, bi bak derim. monitör olayında da 1000 lira bütçeyle benim favorim belli, jbl lsr305, üstüne tanımam o bütçede, Mehmet Uğur Memiş abiye ns10m takasında vermek zorunda kaldım ama bi çift yeni alcam eve, studyoda dynaudio var, ben jbl'le daha rahat ediyorum emin ol.

Tayfun Kara Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Tayfun kardeşim,

Bu işler bütçe meselesi tabi ki, ne kadar ekmek o kadar köfte. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın deyimiyle "Ne kadar pound, o kadar sound" ))

Doların da uçması ile birlikte ekipmanlar ciddi ciddi el yakıyor artık maalesef.

Elindeki kulaklık ve referans monitörleri elbette değiştirmeni öneririm, ancak iyi bir sistem alabilmek için bütçe oluşturman lazım. Belki ilk etapta bu ikisini satıp, sadece sağlam bir kulaklık alırsın. Bir süre kulaklıkla işlerini halledip, sonra iyi bir monitör alırsın (şimdilik bütçen yok ise).

2. el meselesi de muamma, sahibinden.com üzerinden periyodik olarak takip etmekten başka bir tavsiye veremiyorum maalesef. Temiz ve uygun fiyatlı olarak kovalamak lazım.

Nasıl bir yol izleyeceğine bütçene göre karar vermelisin bence. Yoksa şunu al, bunu al desek boş
    Ne kadarlık bir bütçeyi nasıl ayıracaksın, onu söyleyebilirsen ona göre yönlendirmeye çalışalım seni.

Saygılar,
    Tezcan
    Tezcan hocam bütçe sıkıntılı baya elde avuçta bişey yok şuan ve elimdeki monitörü nedense sevemedm ısınamadım hiç

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci el temiz bi tane ath m40x vardı geçenlerde sahibinden'de duruyosa kaçırma onu, ben tizlerini biraz belirgin buldum ama genel soundu flat, dt7702in tizleri de aynı şekilde belirgin, yanıltıyor, sonarworks ya da morphit'le kalibre etmeden kullanmak mixte riskli. ucuz yollu ve flat bir kulaklık istiyorsanız samson sr950 öneririm, beni çok şaşırtmıştı, dümdüz bi sound var, akg'nin yeni k92'si de güzel yorumlar alıyor, bi bak derim. monitör olayında da 1000 lira bütçeyle benim favorim belli, jbl lsr305, üstüne tanımam o bütçede, Mehmet Uğur Memiş abiye ns10m takasında vermek zorunda kaldım ama bi çift yeni alcam eve, studyoda dynaudio var, ben jbl'le daha rahat ediyorum emin ol.
    Teşekkür ederim uğur hocam 500 1000 bu bütçeler beni boğar hocam o fiyata çok güç bnm için

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha iyisini alabilecek bir bütçen oluncaya kadar satma Tayfun. Yoksa bu iş şahin satıp brodway almak gibi birşey . İkiside temelde iş görür ama klasman atlatmaz insana, sabırlı ol. Eğer satmayı düşünürsende ikisini satıp bir kulaklık al. Benim evimde mesala referance monitorum var ama ev şartlarından dolayı çok az kullanabiliyorum. Kulaklık bir süre işini fazlasyla görür.
    Taner abi aslında haklısın fakat kulaklık dj kulaklığıymış bendeki ve monitörde çok boguk geliyo

Selamun aleykum abiler

Behringer e talip çıktıysa derhal kurtul ondan...
    JBL i ben de tek geçerim o fiyat aralığında...
    Kulaklık için ise Beyerdynamic...
    Acele edip ucuz birşey alacağına bekle paranı biriktir derim...Her halikarda ileride elden çıkarma zorunluluğu doğuyor zira...

Ch.

Tayfun Kara Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Behringer e talip çıktıysa derhal kurtul ondan...
    JBL i ben de tek geçerim o fiyat aralığında...
    Kulaklık için ise Beyerdynamic...
    Acele edip ucuz birşey alacağına bekle paranı biriktir derim...Her halikarda ileride elden çıkarma zorunluluğu doğuyor zira...

Ch.
    Haklısın bahadır abi şöyle birşey sezdim hocam behringer benin gözümde 5 para etmez neden dersen bu benim şahsi görüşüm behringerin mixeri behringer b1 mikrafon falan vardı hiç hoşuma gitmedi hele mikrafon benim ses karakterime uymayan bir mikrafon inan bahadır hocam şuan dandik bir dinamik mikrafonum var westa diye arkası behringerden daha hoş ve inan hocam dinamik mikrafonumu ilk bu işe basladıgımda aldım çok hor kullandım ama hala canavar 😅😅😅

Haklısın bahadır abi şöyle birşey sezdim hocam behringer benin gözümde 5 para etmez neden dersen bu benim şahsi görüşüm behringerin mixeri behringer b1 mikrafon falan vardı hiç hoşuma gitmedi hele mikrafon benim ses karakterime uymayan bir mikrafon inan bahadır hocam şuan dandik bir dinamik mikrafonum var westa diye arkası behringerden daha hoş ve inan hocam dinamik mikrafonumu ilk bu işe basladıgımda aldım çok hor kullandım ama hala canavar 😅😅😅

Kulaklığı bilmem ama behringer b1 çok da aşırı kötü bir mikrofon değil aslında. Ha burada kaliteli diyemem ama o bütçede iş görür bir mikrofondur. Tabi ki alacağınız sonuç, kullandığınız ortamın akustik düzenlemesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ancak senin verdiğin örnekte dinamik mikrofon bu tür koşullardan etkilenmediği için yarı yolda pek bırakmaz.

Her halükarda, bi kondenser mikrofonun aldığı detayı dinamik mikrofonda bulamazsınız.

Tabi ki vokal ve mikrofon uyumu da çok önemli. 1000 dolarlık mikrofondan bile iyi sonuç alamama riskiniz var, insan sesi çok değişik bir enstrüman

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tayfun Kara Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...