NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 600 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 10 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: amplitube 3 ü kurdum ama uğultu yapıyor

Bu konu 2577 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...

amplitube 3 ü kurdum ama uğultu yapıyor 2577 Reviews

Konuyu değerlendir: amplitube 3 ü kurdum ama uğultu yapıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2577 kez incelendi.

Lightbulb amplitube 3 ü kurdum ama uğultu yapıyor

Arkadaşlar selamlar amplitubeyi indirip kurdum herhangi bir akustik gitar trackı koymuştum denemek için nasıl çalışıyor diye ondan sonra anfi modellerini cabin modellerini seçiyorum sonra arka plandaki seste uğultu yapıyor sanki gerçekte mikrofonlar kabinleri çekerya ses çıkartır aynen öle bir uğultu ses alıyorum acaba bu neden oluyor bi yardım ederseniz sevinirim

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:

Akustik gitar loop' u mu koydunuz? Fikir yürütüyorum Distortion - Gain' li bir ton açmışsınızdır ve bahsi geçen kanalın monitor butonu açık kalmıştır ve ses kartınıza mikrofon takılıdır o ötüyor olabilir. Uçuk ama ihtimal dahilinde bir durum. Diğer seçenek arayüzde "NOiSE" ayarı var onu açın gürültü gidene kadar. Çözülmezse 5 saniyelik bir kayıt koyun buraya tam olarak anlayalım durumu.

Müzik

Alıntı okidoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akustik gitar loop' u mu koydunuz? Fikir yürütüyorum Distortion - Gain' li bir ton açmışsınızdır ve bahsi geçen kanalın monitor butonu açık kalmıştır ve ses kartınıza mikrofon takılıdır o ötüyor olabilir. Uçuk ama ihtimal dahilinde bir durum. Diğer seçenek arayüzde "NOiSE" ayarı var onu açın gürültü gidene kadar. Çözülmezse 5 saniyelik bir kayıt koyun buraya tam olarak anlayalım durumu.
    amplitubeyi daha yeni çözüyorum distiortion modu kapalı monitör nerden kapanıyor ? noise ayarı nasıl yapılıyor? buraya bi kayıt atıcam bir bakın

Bendeki Amplitube 4 fakat çok fazla birşey değişmez.

1: Buradan tonları değiştirirsin aşağı yukarı oklarla veya Default yazısına tıklayıp seçersin.

2 Burada pedallar var belki orada bir distortion vardır kapatırsın yada kaldırırsın pedalı.

3 BUrada da gene Rack halinde distortion olabilir varsa kapatırsın.

4 Amfisine göre değişiyor kiminde clean drive düğmesi oluyor ama buradaki gibi GAiN i kısabilirsin.

5 NOiSE GATE threshold' u açarak dip gürültüyü kesersin.

Aslında akustik gitara normal plugin ile müdahale edebilirsin, zaten normali bu. Enstruman - Gitar çalan biri değilsen amplitube u çözmen zor olur çünkü verdiği tepkileri çalarak daha iyi anlarsın. Hangi DAW' ı kullanıyorsan bahsettiğin kanalda monitor butonu vardır, hoparlör şeklindedir onu açıp kapayabilirsin. Ama kayıttan dinlediğim kadarıyla sen distortionlu bir ton açmışsın sorun bundan kaynaklı.

Müzik

1: Buradan tonları değiştirirsin aşağı yukarı oklarla veya Default yazısına tıklayıp seçersin.

2 Burada pedallar var belki orada bir distortion vardır kapatırsın yada kaldırırsın pedalı.

4 Amfisine göre değişiyor kiminde clean drive düğmesi oluyor ama buradaki gibi GAiN i kısabilirsin.

Aslında akustik gitara normal plugin ile müdahale edebilirsin, zaten normali bu. Enstruman - Gitar çalan biri değilsen amplitube u çözmen zor olur çünkü verdiği tepkileri çalarak daha iyi anlarsın. Hangi DAW' ı kullanıyorsan bahsettiğin kanalda monitor butonu vardır, hoparlör şeklindedir onu açıp kapayabilirsin. Ama kayıttan dinlediğim kadarıyla sen distortionlu bir ton açmışsın sorun bundan kaynaklı.
    resim silinmiş resmi birdaha gönderirsen sevinirim

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Müzik

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

sorunu buldum gitar kaydında sorun varmış kaydı girdiğimde upultu yapıyor neden anlamadım ampleguitar vstisi kullanıyorum bunun bir çözümünü biliyormusun sesler midi olduğu halde neden uğultu yapıyor anlamadım

Kusura bakmayın amacınızı sorununuzu anlayamıyorum? Amplitube devrede olmadan çalın, o durumda sorun varsa kullandığınız LOOP yada vsti her neyse, onda sorun vardır, eğer amplitube devredeyken sorun varsa o zaman amplitube kullanımınızda sorun vardır onu da yukarıda belirttiğim yöntemlerle çözebilirsiniz. O da yetmezse google video aratmasına "Amplitube Tutorial" yazıp aratın bir çok eğitim vidyosu çıkacaktır onları inceleyin.

Müzik

Kusura bakmayın amacınızı sorununuzu anlayamıyorum? Amplitube devrede olmadan çalın, o durumda sorun varsa kullandığınız LOOP yada vsti her neyse, onda sorun vardır, eğer amplitube devredeyken sorun varsa o zaman amplitube kullanımınızda sorun vardır onu da yukarıda belirttiğim yöntemlerle çözebilirsiniz. O da yetmezse google video aratmasına "Amplitube Tutorial" yazıp aratın bir çok eğitim vidyosu çıkacaktır onları inceleyin.
    amplitube devrede değilken zaten uğultu yapıyor onu söylüyorum. ampleguitar diye bir gitar vstisi kullanıyorum bu vsti hakkında bilginiz varmı acaba sorun neden kaynaklanıyor ben bu sorunu çözemedim bi yardımcı olursanız

+ Yeni Konu aç