NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 657 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: kasa bilgisi olan var mı?

Bu konu 2995 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

kasa bilgisi olan var mı? 2995 Reviews

Konuyu değerlendir: kasa bilgisi olan var mı?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2995 kez incelendi.

kasa bilgisi olan var mı?

arkadaşlar studiyo kurucam bilgisayar nasıl bir şey almalıyım kullandığınız bilgisayarlar nasıl bu konu da bana yardım edebilir misiniz. teşekkür ederim şimdiden PRESONUS StudioLive RM32AL mikser var Roland UQ-55 ses kartım var

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

hangisini almalıyım bütçem var 2 si için

Alıntı jigglypuff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar studiyo kurucam bilgisayar nasıl bir şey almalıyım kullandığınız bilgisayarlar nasıl bu konu da bana yardım edebilir misiniz. teşekkür ederim şimdiden PRESONUS StudioLive RM32AL mikser var Roland UQ-55 ses kartım var

hangisini almalıyım bütçem var 2 si için
    Merhaba öncelikle,
    Stüdyo için bilgisayar toplayacaksanız kendiniz toplamanızı öneririm. İ7 bir işlemci , 32 gb Ddr4 ram(3000mhz üstü olmalı) , yeterince büyük SSD 500gb uygundur ve iyi bir anakart seçmelisiniz. Anakart seçerken ise oldukça fazla ram slotu olmasına özen göstermelisiniz ve usb slot sayılarına. Verdiğiniz linkteki bilgisayarların fiyatının yüksek oluşunun sebebi ekran kartlarıdır. O ekran kartlarına ihtiyacınız yok. 150 200 tl lik giriş seviyesi bir kart işinizi görecektir. Güç kaynağınıda 550 600 watt civarı seçerseniz fazla fazla yeterli olur. Kasanızı seçerken ise yine usb sayılarına özen gösterip en az 3 fanı olmasını bu fanların ise sessiz çalışmasını önerebilirim.

Kısaca tek tek ürün tavsiye isterseniz;
    işlemci için Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ram için Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    anakart için Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

diyebiliriz. Yaklaşık 5000 TL tutuyor. Yanına ssd ve kasayı ve ekran kartı eklediğimizde en fazla 6500 TL na bu işi bitirebilirsiniz. Dediğim gibi stüdyo bilgisayarlarında ekran kartına bin liralar vermeye hiç ama hiç gerek yoktur.

EsbaB, okidoz Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu al2 tarafından (15 Aralık 2016 Saat 17:25 ) değiştirilmiştir.
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Öneriniz için teşekkür ederimo kadar yüksek sistem gerek yoksa benim için daha iyi tekrardan saolun

al2 'ye tamamen katılıyorum. Bende 6600k skylake (3200mhz) işlemci bulunuyor. i5 olmasına rağmen gayet sağlam bir işlemci. Tabi tercih meselesidir ancak ben apple ürünlerini tercih etmeni öneririm. Yaşadığım bir olaydan ötürü oda şöyle : Bir gün durduk yere internet var gözükmesine rağmen internete ulaşım sağlayamadım. Her yeri aradım ancak sonuç hüsran. Aklına gelebilecek bütün şeyleri denedim olmadı. Bütün projelerimi harici harddiske teker teker kaydedip bilgisayara format attım en sonunda. Bunun dışında da bilgisayarın biosu işlemci hızını 900 mhz e sabitlemiş kendi kendine onu çözmek içinde 2 hafta araştırma yaptım. Topladığım vatan bilgisayara geri götürme kararı almıştım. Ama sebebini bir forumda arkadaş açtığım konuya yazınca çözümünü bulmak zor olmadı. Yani bugün ki aklım olsa hiç toplamaz diğer Mac ürünü alırdım. MAC kullanıcısı değilim ancak windowstan daha stabil olduğunu duydum ve araştırdım.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

al2 Dostum çok güzel öneride bulunmuş önemli olan CPU & RAMM bizim işte ,Ekran kartını mümkünse ( yani hem müzik PC' si olsun hemde oyun oynayayım demiyorsanız ) Pasif soğutuculu yani FAN' sız bir kart tercih edin sevgili al2' nun dediği gibi 150 TL civarı bir şey tutar hemde gürültüsüz olur. Anarkardı dediği gibi iyi seçin, şahsi önerim mutlaka ama mutlaka onboard ( dahili ) Firewire çıkışı olan bir anakart olsun, sakın ha bilgisayarcılar size "gerek yok PCi dönüştürücü verelim" derler kesinlikle aldanmayın Firewire çıkışı olan bir anakart seçin, çünkü zamanla kullandığınız ses kartı yetmeyecektir, üst düzey kartların %95' i FireWire protokolündedir.

Müzik

Öyle bir bütçe ile bilgisayar alacak olsam ve oyunla vs. işim yoksa 27" bir i7'li ssd'li iMac alır geçerdim. Windows'u günlük kullanımda çok seviyorum ama iş odaklı değil, orjinal yazılım da kullansanız ses kayıt işleminde asio topolijisi mac'teki core audio gibi stabil değil... windowstan tamamen vazgeçmeniz de gerekmiyor, bootcamp ile win kurup kayıt zamanı mac'e anında geçebilirsiniz.

Chescha, EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Konu hortlayacak ama en yakın bu konuyu gördüm danışabileceğim. Şimdi ben Bu windowsun olur olmaz yaşattığı sıkıntılardan bıktım. Şuan nedense NI Massive Plug-in'i kanala koyduğumda 1 dakikada açılıyor. Aynı şekilde preset değiştirdiğimde bu uzun zaman alıyor ve bu sırada DAW üzerinde de bir şeyler yapamıyorum. Uzun zamandır aklımda Mac var ama o kadar bütçeyi de ayıramıyorum. Sonra aklıma MacMini modeli geldi. Siz neler düşünüyorsunuz acaba kullanan illaki vardır. MacMini performansı nasıldır ? Eksileri, artıları nelerdir ? Sanırım @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın ev stüdyosundaki resimlerde denk gelmiştim. Görüşlerinizi bekliyorum.

en son geçen yıl bakmıştım heralde şimdi konuyu görünce tekrar bi bakayım dedim fiyatlar epey uçmuş şu windows seni seviyoruz ah bide geliştirse kendini sorunları minimuma indirgese süper olur yoksa diğer konularda süper mesela mac deki fiyata windows olarak 2 katı bilgisayar parçaları alabiliyorsunuz

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son geçen yıl bakmıştım heralde şimdi konuyu görünce tekrar bi bakayım dedim fiyatlar epey uçmuş şu windows seni seviyoruz ah bide geliştirse kendini sorunları minimuma indirgese süper olur yoksa diğer konularda süper mesela mac deki fiyata windows olarak 2 katı bilgisayar parçaları alabiliyorsunuz
    Evet aynen katılıyorum. Resmen mecbur ediyor. i5 6600 k Skylake işlemci. 8 GB Ram var. Ram az farkındayım ama diğer pluginlerde sıkıntı yaşanmıyor. Birden bir projeye devam ederken 4. gününde Massive 1 dakikada açılmaya başladı. Program olarakta Logic öğrenmek istiyorum birazda. Bundan önce de hiç bir sebebi yokken internete bağlanmadı felan format atmak zorunda kaldım onca çabaya rağmen. Yani bir değil iki değil. Çok sıkıyor canımı.

Arkadaşlar benim gibi koyu bir windowscu bile artık stabilite sorunlarından bıkıp tamamen mac'e geçtiyse sizi de davet ederim bu tarafa mac mini dahi yeterli, sadece 2011 yada 2012 modellerini tercih edin, hem upgrade edilebilme hem de işlemcilerin macbook pro'larla aynı olması sebebiyle bu iki seri eşsiz.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770