NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 927 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ses kartım hep bilgisayarda açık konumda

Bu konu 7690 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

ses kartım hep bilgisayarda açık konumda 7690 Reviews

Konuyu değerlendir: ses kartım hep bilgisayarda açık konumda

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7690 kez incelendi.

Lightbulb ses kartım hep bilgisayarda açık konumda

ses kartımı ben kayıt dışındada kullanıyorum mesela youtubeden video falan dinliyorum vs diğer işlemlerdede kullanıyorum ama sürekli ses kartım açık kalıyor kapatmak için düğmesi yok sadece usb kablosu bilgisayara takılıyor ben kayıt dışında ses kartım takılı iken ses kartımı iptal edip bilgisayarın ses kartından ses alıp başka hoperlörlere sesin gitmesini istiyorum çünkü bende referans monitörde var herseferinde bilgisayarda başka işler yaparken referans monitörü kapatıp başka bir hoperlörün çalışmasını istiyorum bunu yapmak mümkünmüdür acaba ?

wade21 Şu üyeler, baha3535 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Evet tabiki mümkün, varsayılan ses kartı atama işlemi yapacaksınız,windows'ta donanım-ses menüsünde sonra daw'da asio driver olarak yine harici ses kartınızı seçmeniz yeterli. Mac'te de benzer mantık ve menü sırası mevcut, yapamazsanız geniş bir zamanda detaylı şekilde anlatabilirim.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet tabiki mümkün, varsayılan ses kartı atama işlemi yapacaksınız,windows'ta donanım-ses menüsünde sonra daw'da asio driver olarak yine harici ses kartınızı seçmeniz yeterli. Mac'te de benzer mantık ve menü sırası mevcut, yapamazsanız geniş bir zamanda detaylı şekilde anlatabilirim.
    yapamadım daha detaylı anlatırsanız sevinirim windows işletim sistemim :windows7 profesyonel

Alıntı baha3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapamadım daha detaylı anlatırsanız sevinirim windows işletim sistemim :windows7 profesyonel
    denetim masası > donanım ve ses > kayıttan yürüt > listeden dahili ses kartınız (genelde realtek olarak görünür) üzerine sağ tıklayıp varsayılan olarak ayarlayın.

kayıt yapacağınız program, örneğin cubase ise, device set up > vst audio system > asio driver seçeneğinden harici ses kartınızı seçin.

bu senaryoda multimedia içerikleriniz dahili ses kartı, daw üzerindeki kayıt çalışmalarınız harici kart ile yürütülür.

wade21 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

denetim masası > donanım ve ses > kayıttan yürüt > listeden dahili ses kartınız (genelde realtek olarak görünür) üzerine sağ tıklayıp varsayılan olarak ayarlayın.

kayıt yapacağınız program, örneğin cubase ise, device set up > vst audio system > asio driver seçeneğinden harici ses kartınızı seçin.

bu senaryoda multimedia içerikleriniz dahili ses kartı, daw üzerindeki kayıt çalışmalarınız harici kart ile yürütülür.
    Uğur hocam, ben de -kayıt dışında- her zaman ses kartı üzerinden dinliyorum, usb sürekli takılı. Peki bunun bir sakıncası var mı?

RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 800 / Cubase Pro 8

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam, ben de -kayıt dışında- her zaman ses kartı üzerinden dinliyorum, usb sürekli takılı. Peki bunun bir sakıncası var mı?
    Bu konuyu daha önce ben de araştırmıştım. Teorik olarak sakıncası olmadığı söyleniyor. Ancak bu durum benim aklıma pek yatmıyor açıkçası. Cihaz her Allah'ın günü 14-15 saat gibi uzun sürelerde çalışıyorsa ; en azından uzun vadede etkisi olabileceğini düşünüyorum. Bilmiyorum belki de yanılıyorumdur.

wade21 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Hocam yıllardır ne ortamlarda çalışmış dahili onboard ses kartları bile bozulmuyorsa, milyarlar döktüğümüz ses kartları da bi zahmet uzun süre çalışmaktan geri kalmasın yahu asıl sürekli usb-firewire bağlantılarını sök-tak işlemi daha riskli, hem müzik de dinlesem, video klip de izlesem neden kaliteli converter'lardan geçmesin ki, kullanın gitsin diyorum, bende de sürekli rme takılı vaziyette çalışıyor...

abdullahatalan, tezcankoray, wade21 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam yıllardır ne ortamlarda çalışmış dahili onboard ses kartları bile bozulmuyorsa, milyarlar döktüğümüz ses kartları da bi zahmet uzun süre çalışmaktan geri kalmasın yahu asıl sürekli usb-firewire bağlantılarını sök-tak işlemi daha riskli, hem müzik de dinlesem, video klip de izlesem neden kaliteli converter'lardan geçmesin ki, kullanın gitsin diyorum, bende de sürekli rme takılı vaziyette çalışıyor...
    Uğur hocam sürekli sök tak yapılacaksa tabii ki daha riskli. Sök tak yapılacaksa , sürekli çalışması bence de daha mantıklı. Ben tabii örneğin UFX' gibi direkt 220V şehir cereyanından beslenen cihazlarda böyle bir gereklilik olmadığı için , bu çerçeveden söyledim.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

+1

Görüyorum ve arttırıyorum. Harici ses kartım varken, müziği neden onboard ses kartı ile dinleyeyim ki?
    O kadar para verdik bir işe yarasın "Kullanın, gitsin" diyorum ben de

Mehmet Uzunosmanoğlu, ugur86, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Normal bir sistemde çalışmalarınızın nasıl duyulduğuna bakmak açısından dediğiniz olabilir ama bende arkadaşlara katılıyorum ses kartından her şeyi dinlemek daha mantıklı, bunu direkt sizin için demiyorum genele söylüyorum; ayrıca ses kartı ve referans monitörünede kulağımızı alıştırmamız açısından bence doğrusu bu, böylelikle kulağımızı monitörümüzün verdiği cevaplara alıştırmış eğitmiş oluruz. Hatta yeni bir pc aldığımda yada bir yere kurduğumda direkt o/b ses kartını iptal ederim.

Hem kapının önünde BMW varken neden Hacı Murat' la gezmeye gideyim

ugur86, wade21 Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik