NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 930 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: iki tane kulaklık takmak istiyorum

Bu konu 9741 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

iki tane kulaklık takmak istiyorum 9741 Reviews

Konuyu değerlendir: iki tane kulaklık takmak istiyorum

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9741 kez incelendi.

Lightbulb iki tane kulaklık takmak istiyorum

Arkadaşlar merhaba öncelikle evimde home stüdyo var benim ses kartımda tek kulaklık girişi var ama ben iki tane kulaklık bağlamak istiyorum diğer kulaklığı bilgisayarın kulaklık çıkışına bağladığım zaman sesi vermiyor acaba nasıl yapıcam bilmiyorum 2 tane kulaklık bağlamam için ses kartımda 2 tane kulaklık girişimi olması lazım başka metodu yokmu bunun ? çünkü ben bunu birinin kayıtlarını alırken onlarıda biryandan dinlemek istiyorum

tezcankoray Şu üyeler, baha3535 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı baha3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba öncelikle evimde home stüdyo var benim ses kartımda tek kulaklık girişi var ama ben iki tane kulaklık bağlamak istiyorum diğer kulaklığı bilgisayarın kulaklık çıkışına bağladığım zaman sesi vermiyor acaba nasıl yapıcam bilmiyorum 2 tane kulaklık bağlamam için ses kartımda 2 tane kulaklık girişimi olması lazım başka metodu yokmu bunun ? çünkü ben bunu birinin kayıtlarını alırken onlarıda biryandan dinlemek istiyorum
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Şu şekilde bir jack işinizi görebilir...

Eğer her iki kulaklığa giden ses seviyesi farklı olsun istiyorsanız mecburen çift kulaklık çıkışı olan bir ses kartına ihtiyacınız var.

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ya da 2 veya daha fazla kulaklık girişi olan harici bir kulaklık amplisi alacaksınız.

tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

İki kulaklık birbiriyle aynı ohm dirence sahipse aynı seviyede düşüş yaşayıp eşit seviyede ses verirler, farklı ise de kulaklıkların seviyelerini bu tip jack'la kabloyla ayrı ayrı ayarlayamazsınız, kulaklık amfisi şart olur. çoklayıcı ile her türlü seviye düşüşü olacaktır, bu kaçınılmaz. bu kadar hassas bir işlem değilse çoğaltıcı alın gitsin, yurtdışından falan almaya gerek yok her yerde bulabileceğiniz basit bir kablodur, mesela:

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı okidoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ses kartınız nedir?
    ses kartım roland tri-capture 24 bit 96khz

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki kulaklık birbiriyle aynı ohm dirence sahipse aynı seviyede düşüş yaşayıp eşit seviyede ses verirler, farklı ise de kulaklıkların seviyelerini bu tip jack'la kabloyla ayrı ayrı ayarlayamazsınız, kulaklık amfisi şart olur. çoklayıcı ile her türlü seviye düşüşü olacaktır, bu kaçınılmaz. bu kadar hassas bir işlem değilse çoğaltıcı alın gitsin, yurtdışından falan almaya gerek yok her yerde bulabileceğiniz basit bir kablodur, mesela:

çok teşekkür ederim olayı çözdüm o gösterdiğinden alıcam birtane

Bu tip pasif bir çoklayıcı kullanacaksanız kullandığınız her iki kulaklığın da aynı empedansta ve yüksek empedansta (> 100 Ohm toplam) olmasında emniyet açısından fayda var.... Pasif bağlamada eşit empedans bile olsa toplam empedans yarıya düşecektir ve ses kartının kulaklık çıkışından daha fazla akım çekecektir..
    Kaliteli bir kulaklığınızı bu şekilde bağlamamanızı öneririm.

EsbaB Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip pasif bir çoklayıcı kullanacaksanız kullandığınız her iki kulaklığın da aynı empedansta ve yüksek empedansta (> 100 Ohm toplam) olmasında emniyet açısından fayda var.... Pasif bağlamada eşit empedans bile olsa toplam empedans yarıya düşecektir ve ses kartının kulaklık çıkışından daha fazla akım çekecektir..
    Bazen ben de bu şekilde bir bağlantı yapıyorum..Özellikle vokal kayıtları alırken..Mesela vokal kayıdını aldığım kişi beyer dynamic custom one pro takarken ben de dinleme amaçlı akg q 701 kulaklığımı takıyorum..Bu şekilde ses kartıma yada kulaklıklarımdan birisine zarar gelme ihtimali var mıdır?

Konu ermanturkoz tarafından (04 Mayıs 2016 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bende ermanturkozun sorusunu sorucaktım ben böle bir aparat alsam iki tane kulaklık bağlasam tek bir çıkışa ses kartıma ve kulaklık çıkışına zarar gelirmi?