+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: zafer bayramı

Bu konu 2587 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

zafer bayramı 2587 Reviews

Konuyu değerlendir: zafer bayramı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2587 kez incelendi.

zafer bayramı

30 ağustos zafer bayramınız kutlu olsun.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB, Orkunn, Tanerongunyzb Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu nacib tarafından (31 Ağustos 2015 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir.

Sabri kardeşim,

Bilmiyorum Kurtuluş dizisini seyrettin mi ? Büyük ihtimalle seyretmişsindir. Ancak eğer seyretmedi isen lütfen seyret. Tercihen cd'lerini bulabiliyorsan o şekilde , bulamıyorsan Youtube'dan seyret.

Senin yeteneğindeki bir insan , eminim ki kafasına taktığı zaman böyle bir diziye alternatif müzik yazabilir. Mümkünse o çapta bir bir müzik yaz ve bir kenara koy. Hatta mümkünse bu müziği güvenebildiğin insanlara emanet et.

Çünkü adım gibi biliyorum ki ; ilerde yine bir Kurtuluş dizisi çekilecek ( bizler görebilir miyiz bilemiyorum ) ve o diziye sağlam bir müzik lazım olacak. Bakarsın o dizide kullanılır....Çok da iyi olur....

EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabri kardeşim,

Bilmiyorum Kurtuluş dizisini seyrettin mi ? Büyük ihtimalle seyretmişsindir. Ancak eğer seyretmedi isen lütfen seyret. Tercihen cd'lerini bulabiliyorsan o şekilde , bulamıyorsan Youtube'dan seyret.

Senin yeteneğindeki bir insan , eminim ki kafasına taktığı zaman böyle bir diziye alternatif müzik yazabilir. Mümkünse o çapta bir bir müzik yaz ve bir kenara koy. Hatta mümkünse bu müziği güvenebildiğin insanlara emanet et.

Çünkü adım gibi biliyorum ki ; ilerde yine bir Kurtuluş dizisi çekilecek ( bizler görebilir miyiz bilemiyorum ) ve o diziye sağlam bir müzik lazım olacak. Bakarsın o dizide kullanılır....Çok da iyi olur....

Sizin gibi değerli müzisyen arkadaşlardan böyle güzel yorumlar almak çok güzel.
    Umarım güzel ülkem yeni kurtuluş savaşları yaşamaz ve biz ve bizim gibiler yarınlarda barış dolu mutlu günlerin şarkılarını yazar..
    Çok teşekkür ederim Mehmet Bey.

EsbaB Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına selam olsun.
    Hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum

EsbaB, eser karaca, Mehmet Uzunosmanoğlu, Orkunn, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Gazilerimizi minnetle, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bu vesile ile arkadaşım Tezcan ile yaptığımız ortak çalışmamızı burada tekrar paylaşmak istedim.

Sevgiler, saygılar...

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Gazilerimizi minnetle, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bu vesile ile arkadaşım Tezcan ile yaptığımız ortak çalışmamızı burada tekrar paylaşmak istedim.

Sevgiler, saygılar...
    Sabri dostum, çok güzel bir çalışma yapmışsınız . Ellerinize sağlık. Ben bu çalışmayı bugün ilk defa Tezcan'ın Facebook sayfasında gördüm ve bazı sorular yönelttim. Burada da aynı soruları tekrarlayabilirim :

Anladığım kadarıyla beste ortak bir çalışma gibi görünüyor. Hanginiz bu eserde neler yaptı , neler üstlendi ? Örneğin hangi çalımlar kimin tarafından ve ne şekilde yapıldı ? Miksi kim yaptı vbg. ?

Tekrar ellerinize sağlık diyorum.

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabri dostum, çok güzel bir çalışma yapmışsınız . Ellerinize sağlık. Ben bu çalışmayı bugün ilk defa Tezcan'ın Facebook sayfasında gördüm ve bazı sorular yönelttim. Burada da aynı soruları tekrarlayabilirim :

Anladığım kadarıyla beste ortak bir çalışma gibi görünüyor. Hanginiz bu eserde neler yaptı , neler üstlendi ? Örneğin hangi çalımlar kimin tarafından ve ne şekilde yapıldı ? Miksi kim yaptı vbg. ?

Tekrar ellerinize sağlık diyorum.
    Mehmet Abi Selamlar,

Bu çalışma aslında Armoni Pratikleri başlığında ortaya çıktı

İki akor üzerinde yürüyen bir parça, @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi iki akor belirledi ve bu akorlara uyan melodiler ürettik. Sonra Sabri abi bas gitar ve bir bateri yürüyüşü ekleyince benim kafamda bir ışık yandı ve dedim ki "ben bunu bir soundtrack" şekline getirebilirim
    Solo melodi 3 kısımdan oluşuyor:
    1- Keman (Bu kısmı ben yazmıştım sanırım)
    2- Piano (Bu kısım kesinlikle Sabri abinin)
    3- Trompet (Bu kısmı da ben yazdım)

İlk parçada sıralama biraz farklı idi (hatta kullanılan enstrümanlar da farklı olabilir)...
    Enstrümanlar, davullar, bi de alta hafiften pad ekledim ve aranjeyi bu hale getirdim. En son da miksini yaptım... "Kurtuluş Savaşı" ismini de ben verdim, bana giriş-gelişme-sonuç şeklinde Kurtuluş Savaşı'nı hissettirdi nedense

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Emeklerinize sağlık.
    Gerçekten isim ve resim olmasa da sadece müzik bile akla o görüntüleri getirir ve şükranlarımızı dilimize yansıtır.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nacib, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...