+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Müziğe başlama rehberi

Bu konu 436 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

Müziğe başlama rehberi 436 Reviews

Konuyu değerlendir: Müziğe başlama rehberi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 436 kez incelendi.

Müziğe başlama rehberi

Selamun aleyküm abiler

Şimdi çok şükür küçükte olsa masamı tasarladım gitarımı aldım ses kartımı falan derken çok şükür yarımda olsa bir home stüdyo kurdum.

Ben şimdi herşeye sıfırdan başlayıp hiç kafamı karıştırmadan müziğe başlangıç yapmak istiyorum.

Elimde enstrüman olarak elektro klasik gitar mevcut .

Temel Müzik teorisi
    Temel nota bilgisi
    Akor ilişkisi ve akor kurulumu
    Ritim
    Temel Armoni bilgisi

Bu şekilde bir yol çizdim bu yola eklemek istediğiniz birşeyler varmı benim unutup yada bilmediğim birşeyler.

Midi klavyemi cubasede piano olarak kullanıp piano ve gitarı aynı eşlikte birlikte götürmek istiyorum ne kadar doğrudur bilmem fakat youtubede Hakan HÜNKAR
    İsimli bir abimiz pianoyu sıfırdan başlamak adına videolar paylaşıyor oradan da yola çıkarak pianoyu azda olsa öğrenmeye çalışacağım.

Daha farklı nasıl bir yol çizebilirim önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim..

Tayfun KARA

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo, tezcankoray Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm abiler

Şimdi çok şükür küçükte olsa masamı tasarladım gitarımı aldım ses kartımı falan derken çok şükür yarımda olsa bir home stüdyo kurdum.

Ben şimdi herşeye sıfırdan başlayıp hiç kafamı karıştırmadan müziğe başlangıç yapmak istiyorum.

Elimde enstrüman olarak elektro klasik gitar mevcut .

Temel Müzik teorisi
    Temel nota bilgisi
    Akor ilişkisi ve akor kurulumu
    Ritim
    Temel Armoni bilgisi

Bu şekilde bir yol çizdim bu yola eklemek istediğiniz birşeyler varmı benim unutup yada bilmediğim birşeyler.

Midi klavyemi cubasede piano olarak kullanıp piano ve gitarı aynı eşlikte birlikte götürmek istiyorum ne kadar doğrudur bilmem fakat youtubede Hakan HÜNKAR
    İsimli bir abimiz pianoyu sıfırdan başlamak adına videolar paylaşıyor oradan da yola çıkarak pianoyu azda olsa öğrenmeye çalışacağım.

Daha farklı nasıl bir yol çizebilirim önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim..

Tayfun KARA

Gitar için Tamer Zeynioğlu'nun kanalını tavsiye ederim. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bu kanalı tavsiye etmemin nedeni de, standart şekilde ezbere öğretmiyor gitarı. Müzik teorisine de giriyor, gamlardan da bahsediyor, akor kuruluşlarından da...
    Ayrıca biraz elektro gitar tekniğine yakın öğretse de Selim Işık hocanın kanalını da mutlaka takip etmenizi öneririm.

Piyano için dediğin ismi arattığımda birşey çıkmadı, dersleri göremedim maalesef.

Burada müzik teorisini öğrenmek adına, piyano üzerinde ilerlemek çok mantıklı, sesler arasındaki ilişki vs. piyano üzerinde daha rahat öğreniliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda iki enstrümanı aynı anda öğrenmeye çalışmak belki zorlayabilir. Orada iyi karar vermek lazım.

Saygılar,
    Tezcan

Tayfun Kara, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gitar için Tamer Zeynioğlu'nun kanalını tavsiye ederim. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bu kanalı tavsiye etmemin nedeni de, standart şekilde ezbere öğretmiyor gitarı. Müzik teorisine de giriyor, gamlardan da bahsediyor, akor kuruluşlarından da...
    Ayrıca biraz elektro gitar tekniğine yakın öğretse de Selim Işık hocanın kanalını da mutlaka takip etmenizi öneririm.

Piyano için dediğin ismi arattığımda birşey çıkmadı, dersleri göremedim maalesef.

Burada müzik teorisini öğrenmek adına, piyano üzerinde ilerlemek çok mantıklı, sesler arasındaki ilişki vs. piyano üzerinde daha rahat öğreniliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda iki enstrümanı aynı anda öğrenmeye çalışmak belki zorlayabilir. Orada iyi karar vermek lazım.

Saygılar,
    Tezcan
    Tezcan hocam merhaba yorumun için teşekkür ederim..

Tamer hocayı takip edecegim..

Birde isim olarak yanlış vermişim linkini belirteyim aşağıda

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

tezcankoray Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: