+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 6 ile 6 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Gitar ses bozukluğu

Bu konu 624 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...

Gitar ses bozukluğu 624 Reviews

Konuyu değerlendir: Gitar ses bozukluğu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 624 kez incelendi.

Gitar ses bozukluğu

Merhaba abiler geçenlerde ikinci el gitar almıştık arkadaşımla pili btmiş pil aldım pili geçen perşembe almıştım ve pili aldıktan sonra hiç kullanmadım şuan pil gene bitmii ekolayzerine basıyorum gitarın kırmızı ışık yanmıyor birde ses kartına hep takılı duruyor ve cubaseyi açıyom kayıt alırken ses patlak veriyo genelde (si --do) sesinde oluyor

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Standart bir klasik gitar klavyesinde 12 tane si, 10 tane do sesi var. Hangi perdeler patlıyor?
    Şaka yaptım bunu boşverip çalmadığınız zamanlarda gitarın kabloyla olan bağlantısını kesin.
    Bir de "on kata kadar daha uzun ömürlü" pillerden kullanın.

Tayfun Kara Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Gitarın preampfindeki kırmızı ışık yanmıyorsa pil bitmiştir, ancak pil bitmiş ise, bu sefer de hiç çalışmaz, bozuk da olsa hiç ses vermez.
    Bana sorun başka yerde gibi geldi ama orta standartta bir pilin ömrü en fazla 48 saat gibidir, yüksek alkalinlerin ömrü 96 saate kadar çıkar. Ama Vbaran rumuzlu arkadaşımızın söylediği çok doğru, gitarın kablosunu kullanmadığınız zaman mutlaka çıkartmanız lazım, yoksa 1-2 günde pili bitirir. Pedallarda da durum aynıdır.

Tayfun Kara Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Standart bir klasik gitar klavyesinde 12 tane si, 10 tane do sesi var. Hangi perdeler patlıyor?
    Şaka yaptım bunu boşverip çalmadığınız zamanlarda gitarın kabloyla olan bağlantısını kesin.
    Bir de "on kata kadar daha uzun ömürlü" pillerden kullanın.
    Hocam bir yerdede okumuştum çalmadıgım zaman jack girişinden çıkartın gitarı diyordu yani gitarın girişinden

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gitarın preampfindeki kırmızı ışık yanmıyorsa pil bitmiştir, ancak pil bitmiş ise, bu sefer de hiç çalışmaz, bozuk da olsa hiç ses vermez.
    Bana sorun başka yerde gibi geldi ama orta standartta bir pilin ömrü en fazla 48 saat gibidir, yüksek alkalinlerin ömrü 96 saate kadar çıkar. Ama Vbaran rumuzlu arkadaşımızın söylediği çok doğru, gitarın kablosunu kullanmadığınız zaman mutlaka çıkartmanız lazım, yoksa 1-2 günde pili bitirir. Pedallarda da durum aynıdır.
    Hocam gitarın ışığı yanmıyor fakat alt telden 2.ci ve 3.cü tel varya boş halde tınladıgında si -ve sol sesi veren onlar patlıyo

Gitara kablo takıldığı anda preamp çalışmaya başlar. Patlama da tellerden dolayı olabilir. Gitarın tellerini tam kesmeyip o teller de gitarla temas halindeyse cızlama yapabilir.