+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak

Bu konu 1082 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak 1082 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1082 kez incelendi.

Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak

Dostlar Merhaba,

Forumda arama yaptım ancak herhangi bir sonuca ulaşamadım.

Diyelim ki elimizde bir solo melodi var, bunu Cubase'de midi olarak kaydettik. Bu melodiye armonik olarak eşlik edebilmek için yeni bir MIDI kanal oluşturmak istiyoruz. Bunun için pratik bir yöntem var mı?

Chord Track özelliklerini biraz kurcaladım ancak beceremedim. İlgili gam bilgisini seçip, "takip et" dediğimde notaları rasgele yerleştiriyor. Kopyalayıp elle tek tek düzeltiyorum ancak oldukça uğraştırıyor.

Yabancı forumlarda da işime yarar bilgi bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tezcan chord track ile oncelikle akorlari yazmalisin, onu yaptin mi?

tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan chord track ile oncelikle akorlari yazmalisin, onu yaptin mi?
    Yaptım abi, akorları yazdım.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Yazdigin tum akorlari chord track isaretle ve surukleyerek bos bir midi kanalina getir, sonra midi pad menusunu ac ve soldaki ayarlari kurcala, olmassa yarin bir video cekeyim Tezcan.

tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdigin tum akorlari chord track isaretle ve surukleyerek bos bir midi kanalina getir, sonra midi pad menusunu ac ve soldaki ayarlari kurcala, olmassa yarin bir video cekeyim Tezcan.
    Tekrar bi deneyeyim abi. Bir saat kadar uğraştım, sonra elle düzeltsem daha hızlı olacaktı deyip vazgeçtim ) çok inat etmedim yani.

Ancak akorlarla nasıl bir ilgisi var abi, mesela melodinin 3lüsünü oluşturacak olursak akorun dışına çıkacak yeni melodi. Yani gamı takip etmesi lazım değil mi akor yerine??? Sanırım voicing seçeneğini diyorsun. Dediğim gibi deneyeceğim tekrar.

Video çekelim abi ama sonraya kalsın bu bence, gam ve akor konusundan sonra gelsin

Sonucu bildiririm yine buradan.

Teşekkürler,
    Tezcan

Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (20 Şubat 2018 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

Midi kanalınızı render in place özelliği ile audio dosyası olarak proje içine import edin. Bu işlemden sonra midi kanalınız disable olacaktır. Sonra chord track ile bu audio dosyası ile aynı zamanlamaya akorlarınızı yazın.
    Sonra audio menüsünden çok sesli yapma işlemi ile 5 sese kadar armoni kanallarınızı yazdığınız akorlara göre audio dosyası olarak proje içinde hemen alabilirsiniz. Hem çok kolay ve süratli, hemde zevkli bir özellik.. Baya da başarılı sonuç veriyor.. 5 ses biraz abartılı ama 3 seste başarılı oluyor. Sonra ana ses dosyanızı center de bırakıp, diğer 2 sesi sağa ve sola panlayarak çok profesyonel bir armoni elde edersiniz..
    Bu fonksiyon gam takip etmez, akorları takip eder, akorlarınızın doğru ve düzenli olarak hazırlanması lazım.
    Bununla ilgili you toube de bir çok video var, bir defa izlediğiniz zaman, çok kolay yapılabiliyor.

tezcankoray Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Midi kanalınızı render in place özelliği ile audio dosyası olarak proje içine import edin. Bu işlemden sonra midi kanalınız disable olacaktır. Sonra chord track ile bu audio dosyası ile aynı zamanlamaya akorlarınızı yazın.
    Sonra audio menüsünden çok sesli yapma işlemi ile 5 sese kadar armoni kanallarınızı yazdığınız akorlara göre audio dosyası olarak proje içinde hemen alabilirsiniz. Hem çok kolay ve süratli, hemde zevkli bir özellik.. Baya da başarılı sonuç veriyor.. 5 ses biraz abartılı ama 3 seste başarılı oluyor. Sonra ana ses dosyanızı center de bırakıp, diğer 2 sesi sağa ve sola panlayarak çok profesyonel bir armoni elde edersiniz..
    Bu fonksiyon gam takip etmez, akorları takip eder, akorlarınızın doğru ve düzenli olarak hazırlanması lazım.
    Bununla ilgili you toube de bir çok video var, bir defa izlediğiniz zaman, çok kolay yapılabiliyor.
    Ertan abi Selamlar,

Bu bahsettiğin sadece pro versiyonda mı var? Ben Elements 8 kullanıyorum da

Onu tam bilmiyorum Hocam.. Anladığım kadarı ile chord track özelliği var. Audio sekmesinde Harmony Voices diye bir özellik varsa , yapıyordur..

tezcankoray Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

var galiba, wrap audio özelliği elements de yok dözüküyor.
    Aynen hocam, variaudio ve kanal kısıtlamasından dolayı proya geçmeye zorluyor, o da malesef çok para.

Elements 9 kullanıyorum,
    Geçenlerde hazır bir projeye loop eklemeler yaparak ritmin havasını değiştirmek istedim, sıra vokal kaydına gelince kanal sınırına ulaştığı için yeni kanal açamadım.

Variaudio vs. Bazı can alıcı konularda yine bizim element sürümleri mahrumiyet bölgesi

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...