NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 990 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase Export Sırasında "Pure Virtual Function Call" hatası

Bu konu 4052 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Cubase Export Sırasında "Pure Virtual Function Call" hatası 4052 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase Export Sırasında "Pure Virtual Function Call" hatası

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4052 kez incelendi.

Cubase Export Sırasında "Pure Virtual Function Call" hatası

Arkadaşlar Merhaba,

En son demo'mda Cubase Elements 8'de export alırken "Microsoft Visual C++ Library Error" "R6025 Pure Virtual Function Call" hatası alıyorum ve Cubase kapanıyor.

* Başka projeleri denedim, başarılı bir şekilde export alabiliyorum.
    * Hatta mix'e başlamadan önce bu projeyi farklı kaydetmişsim. Mix'e başmaladan önceki halini de export alabiliyorum.
    * Herhangi bir kanaldaki bir plug-in mi bozuyor diye herhangi bir kanalı Solo yapıp export denedim gene aynı hatayla karşılaştım.
    * Left- Right Locater'ların yerlerini değiştirip yaptığım denemelerin bir kısmında başarılı oldum. Ancak neyi beğenmeyip, hata verdiğini bir türlü çözemedim.

* Projeyi Cubase 5'te açtım (vokal kanallarında melodyne kullandığım için o kanallar'da melodyne'i bulamadı doğal olarak). Elements 8'de hata veren bir kanalı Solo yapıp export ettim, başarılı oldu.

*Bunun üzerine Elements 8'i kaldırıp, tekrar kurdum ama sonuç değişmedi.

*Forumları baya bir kurcaladım ama net bir sonuca ulaşamadım.

Bu sorunla karşılaşan ve bir şekilde çözmeyi başarabilen var mıdır aramızda?

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

En son demo'mda Cubase Elements 8'de export alırken "Microsoft Visual C++ Library Error" "R6025 Pure Virtual Function Call" hatası alıyorum ve Cubase kapanıyor.

* Başka projeleri denedim, başarılı bir şekilde export alabiliyorum.
    * Hatta mix'e başlamadan önce bu projeyi farklı kaydetmişsim. Mix'e başmaladan önceki halini de export alabiliyorum.
    * Herhangi bir kanaldaki bir plug-in mi bozuyor diye herhangi bir kanalı Solo yapıp export denedim gene aynı hatayla karşılaştım.
    * Left- Right Locater'ların yerlerini değiştirip yaptığım denemelerin bir kısmında başarılı oldum. Ancak neyi beğenmeyip, hata verdiğini bir türlü çözemedim.

* Projeyi Cubase 5'te açtım (vokal kanallarında melodyne kullandığım için o kanallar'da melodyne'i bulamadı doğal olarak). Elements 8'de hata veren bir kanalı Solo yapıp export ettim, başarılı oldu.

*Bunun üzerine Elements 8'i kaldırıp, tekrar kurdum ama sonuç değişmedi.

*Forumları baya bir kurcaladım ama net bir sonuca ulaşamadım.

Bu sorunla karşılaşan ve bir şekilde çözmeyi başarabilen var mıdır aramızda?

Saygılar,
    Tezcan
    Tezcan
    Muhtemelen windows a kurduğun Microsoft Visual paketinin dosyalarının bir tanesi bozulmuş olabilir.Bu paketi yeniden yükle belki düzelir.Genellikle 2008 sürümü ve 2010 sürümü kullanılıyor.Sürümleri tekrardan kurarak deneyebilirsin.

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan
    Muhtemelen windows a kurduğun Microsoft Visual paketinin dosyalarının bir tanesi bozulmuş olabilir.Bu paketi yeniden yükle belki düzelir.Genellikle 2008 sürümü ve 2010 sürümü kullanılıyor.Sürümleri tekrardan kurarak deneyebilirsin.
    Hocam ondan bahsetmeyi unuttum, servislerden Microsoft Visual paketini devre dışı bırakıp denedim çözüm olmadı. Yeniden yüklemeyi de deneyeyim.

Ama öyle olsa tüm projelerde hata vermesi gerekir diye de düşünmeden edemiyorum açıkçası.

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Ayrıca
    windows 8.1 ve Cubase Pro 8 kullandım.
    Ben bu tür problemler hiç yaşamadım.
    Genellikle yeni windows sistem kuracağım zaman şöyle bir yöntem izliyorum.
    Öncelikle Windows u kurduktan sonra tüm güncellemelerini yüklüyorum.Gerekli tüm windos paketleri yüklüyorum.Buna diğer donanım driver paketleri dahil.
    Daha sonra Daw ve diğer pluginleri kuruyorum.Bunları yaparken mümkün mertebe internete girmiyorum.Sistemin temiz kalması adına.

Patlatılmış yazılım kullanacak arkadaşlara mutlaka WMware içine sanal işletim sistemi kurmalarını ve patlatma dosyalarını sanal sistem içerisinde çalıştırmalarını tavsiye ederim.Bu açıklamamdan patlamış program kullandığım sanılmasın.Ancak bunu yapanlar var.

Bana bu hata sanki Melodyn den kaynaklanıyor gibi geldi, kendi ürettiği ses dosyalarını bulamıyor veya bunlar harici bir diskte ise okumakta gecikiyor olabilir..
    Konu ile ilgili Microsoft ta şöyle bir makale var :
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Ama eğer sorun buysa da çözmü yok gibi...

Mix sonrası projenizi bir de vokal kanallarınında melodynları iptal edip bir deneseniz..

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana bu hata sanki Melodyn den kaynaklanıyor gibi geldi, kendi ürettiği ses dosyalarını bulamıyor veya bunlar harici bir diskte ise okumakta gecikiyor olabilir..
    Konu ile ilgili Microsoft ta şöyle bir makale var :
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Ama eğer sorun buysa da çözmü yok gibi...

Mix sonrası projenizi bir de vokal kanallarınında melodynları iptal edip bir deneseniz..
    Ertan hocam dün benim de aklıma gelmedi değil. Akşam fırsat bulursam deneyeceğim. Bu problemin formata kadar gideceğini düşünmüyorum açıkçası.

Ancak, melodyne kullanmadığım bir kanalı Solo yapıp export etmeye çalıştığımda da aynı hata geliyor, o bana biraz garip geldi. Acaba Solo yapınca kanalı devre dışı bırakmak yerine sadece sesini mi kısıyor Cubase? Normal çalışma durumunda devredışı bırakmamasını anlayabilirim ama özellikle export ederken böyle birşey olması yazılımsal açıdan bana saçma geliyor.

Bir deneyeyim, sonucu gene yazarım. Yalnız, problemin Melodyne'den olduğu ortaya çıkarsa da nasıl çözümleyeceğim onu da bilmiyorum. Nihayetinde vokal kanalının da çıktısını almam gerekecek, o kadar vokal editi de tekrardan yapmak istemiyorum

Saygılar,
    Tezcan

Dostlar Merhaba,

Ertan hocam @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... nokta atışı tespiti ile haklı çıktı. Problem Melodyne kaynaklı imiş (aslında benden kaynaklı imiş, nedenini de anlatacağım).

Önce kanallardaki Melodyne plug-in'ini kaldırdım. Sorunsuz şekilde export aldım.
    Sonra, "Eyvah, şimdi tüm vokalleri tekrar mı edit'leyeceğim?" diye düşünürken, adım adım giderek neden hata verdiğini bulmaya çalıştım.

Melodyne'in pis bir huyu imiş bu. Herhangi bir kanalı Melodyne'e transfer ettikten sonra o kanal üzerinde kesme-biçme-ekleme yapmayacakmışız!!! Bunu da öğrenmiş olduk. Yaptığımızda zaten o kanalı oynattığımızda, Melodyne'e ne transfer ettiysek onu çalıyor. Kanalda yaptığımız değişiklikler, dosyayı çalarken Melodyne'i devre dışı bırakmadıktan sonra etki etmiyor.

Back vokallerin bir kanalında, edit işlemi yaptıktan sonra bir kısmı gereksiz bulup silmiştim. Aynı şekilde, sonda da aynı back vokal tekrar ettiği için baştakini kopyalayıp sona yapıştırmıştım (Tabi bunu yaptıktan sonra tekrar Melodyne'e transfer etmedim).

Ve bundan sonra güm!!!

Bunları özellikle ilerde aynı sorunla karşılaşan biri olursa diye ayrıntılı yazmaya çalıştım. Benim gibi cahillik eden biri olursa diye )

Saygılar,
    Tezcan

bu güzel bir bilgi oldu işte...
    başıma gelmedi hiç ama tekrar mecburen melodyn kullanmaya başladım, gerekecek...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu güzel bir bilgi oldu işte...
    başıma gelmedi hiç ama tekrar mecburen melodyn kullanmaya başladım, gerekecek...
    hocam benim durumum tamamen acemilik oldu yahu sen rastlamazsın bu hataya merak etme

Yalnız Melodyne'in bu huyuna bir çare bulmak lazım. Melodyne ile edit yaptım, bir yer hoşuma gitmedi diyelim. Ben hiç dosya ile oynayamayacak mıyım?
    Konu hakkında bilgili olan arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.

Saygılar,
    Tezcan

Konu tezcankoray tarafından (05 Ağustos 2015 Saat 03:13 ) değiştirilmiştir.