+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ulasyaramis Çalışmaları

Bu konu 964 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

ulasyaramis Çalışmaları 964 Reviews

Konuyu değerlendir: ulasyaramis Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 964 kez incelendi.

ulasyaramis Çalışmaları

Sevgili forum üyeleri merhaba. Bu konudaki ilk paylaşımım. Her türlü eleştirinize ihtiyacım var .

Çalışmayı arkadaşım için yaptım. Vokaller arkadaşıma ait.
    -Akustik gitarları Audio Technica at2020 ile direkt Steinberg ur242 ye girerek çaldım.
    -Diğer enstrümanlar, Logic Pro X içindeki sanal enstrümanlar.
    -Vokali Rode Nt2a ve Focusrite Scarlett 2i2 ikilisi ile kaydettim.
    -Mixte ağırlıklı olarak Logic stok pluginlerini kullandım. Extra olarak vokalde Soundtoys Little Plate reverb, CLA-2A ve Scheps 73 pluginlerini kullandım.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yorumlarınızı bekliyorum. Herkese bol müzikli günler.

Cho®dSolo, EsbaB, keşanlı mustafa, nacib, tezcankoray, yiğit alkan Şu üyeler, ulasyaramis adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Macbook pro Retina Mid14- Steinberg UR 242- Audio Technica M20x- AKG K612 PRO- Mackie CR4- Audio Technica at2020- MXL 440- M audio Oxygen 61- Arturia MiniLab Mk2- Logic proX

Alıntı ulasyaramis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili forum üyeleri merhaba. Bu konudaki ilk paylaşımım. Her türlü eleştirinize ihtiyacım var .

-Akustik gitarları Audio Technica at2020 ile direkt Steinberg ur242 ye girerek çaldım.
    -Mixte ağırlıklı olarak Logic stok pluginlerini kullandım. Extra olarak vokalde Soundtoys Little Plate reverb, CLA-2A ve Scheps 73 pluginlerini kullandım.

Cem Karaca kıvamında olmuş, ağzınıza sağlık.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ulasyaramis Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık. Gayet başarılı bir çalışma olmuş. Naçizane duyduğum/duyamadığım noktaları iletmeye çalışayım:

- Vokalin alt rezonansları çok az ve biraz nazal duyuluyor. Arkadaşınızın vokal tarzından da kaynaklanıyor olabilir, tam bilemedim. Nazal frekansları (500 Hz civarı) tekrar gözden geçirmekte fayda olabilir.

- Back vokaller bazı noktalarda ana vokalin önüne atılıyor. Back vokallerdeki bu durumu önlemek için biraz daha agresif oranda kompresör kullanabilirsiniz. Reverb olarak da biraz daha geri plana atabilirsiniz. Böylelikle hem dengeli hem de daha tatlı back vokaller elde edebilirsiniz.

- Elektro piyano çok tatlı olmuş, değinmeden edemeyeceğim

- Perküsyonların stereo aralığı acayip geniş olmuş. Bir sağdan, bir soldan vuruşlar enteresan. Bilerek mi böyle miks'lediniz yoksa plugin'in bir özelliği mi?

- Gitarlar duble kaydedilmiş sanırım, yaylılarla uyumu iyi geldi bana.

DİP NOT: Konu başlığını forum düzeni açısından "ulasyaramis Çalışmaları" olarak değiştirdim. Bundan sonraki paylaşımlarınıza bu başlık altından devam ederseniz sevinirim. Teşekkürler

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, ulasyaramis Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (26 Aralık 2018 Saat 10:06 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bence gayet başarılı bir çalışma olmuş benim ekipmanıma ve akustik yapılanmama göre bassları zayıf geliyor, vurmalılar loop mu kullandınız merak ettim. Elinize sağlık.

ulasyaramis Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem Karaca kıvamında olmuş, ağzınıza sağlık.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok teşekkür ederim.

Macbook pro Retina Mid14- Steinberg UR 242- Audio Technica M20x- AKG K612 PRO- Mackie CR4- Audio Technica at2020- MXL 440- M audio Oxygen 61- Arturia MiniLab Mk2- Logic proX

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık. Gayet başarılı bir çalışma olmuş. Naçizane duyduğum/duyamadığım noktaları iletmeye çalışayım:

- Vokalin alt rezonansları çok az ve biraz nazal duyuluyor. Arkadaşınızın vokal tarzından da kaynaklanıyor olabilir, tam bilemedim. Nazal frekansları (500 Hz civarı) tekrar gözden geçirmekte fayda olabilir.

- Back vokaller bazı noktalarda ana vokalin önüne atılıyor. Back vokallerdeki bu durumu önlemek için biraz daha agresif oranda kompresör kullanabilirsiniz. Reverb olarak da biraz daha geri plana atabilirsiniz. Böylelikle hem dengeli hem de daha tatlı back vokaller elde edebilirsiniz.

- Elektro piyano çok tatlı olmuş, değinmeden edemeyeceğim

- Perküsyonların stereo aralığı acayip geniş olmuş. Bir sağdan, bir soldan vuruşlar enteresan. Bilerek mi böyle miks'lediniz yoksa plugin'in bir özelliği mi?

- Gitarlar duble kaydedilmiş sanırım, yaylılarla uyumu iyi geldi bana.

DİP NOT: Konu başlığını forum düzeni açısından "ulasyaramis Çalışmaları" olarak değiştirdim. Bundan sonraki paylaşımlarınıza bu başlık altından devam ederseniz sevinirim. Teşekkürler

Saygılar,
    Tezcan
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    Vokal için söylediğiniz noktaları değerlendireceğim.
    Perküsyonların biri Logic içindeki bir kit. Herhangi bir pan ayarı yapmadım. Pluginden kaynaklı bir stereo aralık. Bir diğer perküsyonda loop bendir kullandım. Bundada herhangi bir panlama otomasyonu yapmadım.
    Gitarları dediğiniz gibi duble kaydettim.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence gayet başarılı bir çalışma olmuş benim ekipmanıma ve akustik yapılanmama göre bassları zayıf geliyor, vurmalılar loop mu kullandınız merak ettim. Elinize sağlık.
    Teşekkür ederim Mustafa Hocam. Bir vurmalı Logic içindeki bir kit. Bir diğer vurmalı bendir loop kullandım. Bas konusunda haklısınız. Başka kaynaklardan dinledim bende basları az duydum.

Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. Bu yorumlara ihtiyacım var

averen Şu üyeler, ulasyaramis adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sevgili forum üyeleri. Eşimle yaptığım bir çalışma. Umarım beğenerek dinlersiniz.

averen, Cho®dSolo, EsbaB, keşanlı mustafa, nacib, tezcankoray, wade21, yiğit alkan Şu üyeler, ulasyaramis adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sevgili forum üyeleri. Eşimle yaptığım bir çalışma. Umarım beğenerek dinlersiniz.

Değerli kardeşim @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... emeğinize sağlık harika olmuş, eşinin ses rengini çok beğendim. Bu tür çalışmaların devamını beklerim. Youtube kanalına aboneyim zaten

ulasyaramis Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... emeğinize sağlık harika olmuş, eşinin ses rengini çok beğendim. Bu tür çalışmaların devamını beklerim. Youtube kanalına aboneyim zaten
    Mustafa Hocam çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için.
    Eşimle düzenli bir şekilde video koymayı planlıyoruz. Yeni videolar koydukça buradan link paylaşırım.

averen Şu üyeler, ulasyaramis adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ellerinize, yüreğinize sağlık. Hücum kayıt olarak mı aldınız yoksa video'da playback mi var

Güzel bir yorum olmuş, eşinizin farklı renkte bir sesi var. Ağzını biraz kapalı kullanmasa bence akıp gidecek Bu parça tavrı itibari ile öyle mi tercih etti yoksa genel olarak mı böyle kullanıyor bilemiyorum tabi.

Eş ile yapılan çalışmadan daha keyiflisi yoktur heralde, tekrardan tebrikler

NOT: Kanalınıza abone oldum ben de

Saygılar,
    Tezcan

averen, EsbaB, ulasyaramis Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...