NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 781 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 14 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: rme babyface pro-mu yoksa apollo twin duo mu?

Bu konu 4985 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...

rme babyface pro-mu yoksa apollo twin duo mu? 4985 Reviews

Konuyu değerlendir: rme babyface pro-mu yoksa apollo twin duo mu?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4985 kez incelendi.

rme babyface pro-mu yoksa apollo twin duo mu?

Merhaba arkadaslar.ev icinde profosyonel kayitlar almak istiyorum bunun icin dusunduyum mikrofon rode k2 tube cok arastirdim bu fiyata bundan iyisi bulunmaz dediler.simdi kaldim ses karti almakta bu mikrofonun hakkini verecek windowsda calisan usb ile iki ses karti var biri babyface pro digeri apollo twin duo preamp almayi dusunmuyorum sizce en iyi kaliteyi hangisiyle alabilirim yoksa bir tane roland quad capture ile preamp alsam bu ikisi rme ve apollodan daha mi iyi ses kalitesi verir? yapmak istediyim sey birtek yukses ses deyil yuksek oldugu kadar kaliteli ses de

Rode K2'nin yanına Babyface Pro veya Apollo Twin seçmeniz sizin için yeterli olacaktır. Gerekirse ileride , daha üst düzey bir harici solid-state pre-amp ile sisteminizi takviye edersiniz.

ishak göktekin Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rode K2'nin yanına Babyface Pro veya Apollo Twin seçmeniz sizin için yeterli olacaktır. Gerekirse ileride , daha üst düzey bir harici solid-state pre-amp ile sisteminizi takviye edersiniz.
    peki siz roland quad capture ve audient id14 arasinda kalsaydiniz hangisini tercih ederdiniz? ve neden tercih ederdiniz?

Alıntı ferit244 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki siz roland quad capture ve audient id14 arasinda kalsaydiniz hangisini tercih ederdiniz? ve neden tercih ederdiniz?
    Geçmişte Roland'ın başka bir modelini kullanmıştım. Audient id14'ü ise kullanan arkadaşların Forum'a astığı örnek kayıtlardan dinledim. Buna göre ; hem konvertörleri hem de mic-pre'si daha kaliteli olduğu için id14'ü tercih ederdim.

Ancak ben sizin yerinizde olsam ; eğer bütçe sorununuz yoksa , ya Babyface Pro'yu ya da Apollo Twin'i seçerdim. Çünkü bu iki cihaz ; bahsettiğiniz cihazlara göre daha üst düzey cihazlar.

ishak göktekin Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Önceleri Roland Quad capture ve İsa one focusrite preamp kullanan biri olarak rme ya da Apolla twine geçmeniz daha sağlıklı olur ve arada cidden fark edilecek kadar fark duyacaksınızdır. Ben roland capture yerine , motu track 16 ' ya geçtim. Cidden rolanda göre çok daha berrak ve geniş bir duyuma kavuştum. Motuyu ' da isa one preampıyla destekliyorum tabi.
    Ama bahsettiğiniz kartlar ve motu da dahil, rolanda göre kesinlikle 2-3 gömlek,belki daha fazla üst sınırda kartlar.

gitarist1975 Şu üyeler, siyahitin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    [I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Daha önce rme babyfacepro ve şimdi apollo twin usb kullanan bir gitarist olarak kesinlikle apollo twin tercih etmenizi tavsiye ediyorum sadece kendi plug inleriyle bile inanılmaz soundlar elde edilebiliyor. saygılar

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

Yerinizde olsaydım apollo twin tercih ederdim.

hepar45 Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

eğer enstrüman kullanacaksan şiddetle önerebilirim apollo twin bazı pluginler gerçekten başarılı ben uzun zamandır aradığım sesi buldu yani

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceleri Roland Quad capture ve İsa one focusrite preamp kullanan biri olarak rme ya da Apolla twine geçmeniz daha sağlıklı olur ve arada cidden fark edilecek kadar fark duyacaksınızdır. Ben roland capture yerine , motu track 16 ' ya geçtim. Cidden rolanda göre çok daha berrak ve geniş bir duyuma kavuştum. Motuyu ' da isa one preampıyla destekliyorum tabi.
    Ama bahsettiğiniz kartlar ve motu da dahil, rolanda göre kesinlikle 2-3 gömlek,belki daha fazla üst sınırda kartlar.
    hocam isa one motoya ek birşeyler katıyor mu ki ? motonun preampları çok berrak alır sesi motoyu isa one ile bir kayıt alıp birde sadece moto ile kayıt alıp deneyebilmeniz mümkün mü ben merak ettim açıkcası sonucu

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

universal audio dsp kullanılarak oluşturulan parçalardan birisi olduğu iddia ediliyor. vokal dolgunluğu inanılmaz Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD