NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1051 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Pad Tavsiyesi

Bu konu 5194 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Pad Tavsiyesi 5194 Reviews

Konuyu değerlendir: Pad Tavsiyesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5194 kez incelendi.

Pad Tavsiyesi

Arkadaslar, forumu arastirdim ama tam olarak aradigimi bulamadim acikcasi.

Daha once altyapilar icin kullandigim eski bir pad vsti vardi. Windows 8'e gectim ve artik kullanamiyorum. Ne yaptiysam olmadi, yukleyemedim.

Cubase uzerindeki Glory Pad tarzinda, soft muziklerde kullanilacak bir pad ariyorum. Studio One'a gecince haliyle onu da kullanamaz oldum. Bir vsti icin de Cubase kurmak komik bir durum olur. Calismalarinizda kullandiginiz pad tavsiyelerini bekliyorum.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe

Tesekkur ederim Taner Hocam. Bir deneyelim bakalim.

Elimdeki VSTi ler hep elektronik muzik icin tasarlanmis. Soft parcalara uyumlu bir tane duzgun pad bulamadim halen. Nette kisa bir goz attim, guzel soundlar var gorunuyor. Umarim bu isimi gorur.. Tekrardan tesekkurler.

İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Alıntı MoNoTeist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim Taner Hocam. Bir deneyelim bakalim.

Elimdeki VSTi ler hep elektronik muzik icin tasarlanmis. Soft parcalara uyumlu bir tane duzgun pad bulamadim halen. Nette kisa bir goz attim, guzel soundlar var gorunuyor. Umarim bu isimi gorur.. Tekrardan tesekkurler.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam tavsiye ediyorsa gözün kapalı dene derim dostum

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Taner hocamın tavsiyesine bende uyayım dedim; sitesine üye girişi olmadan giremedim, ama üye de olamadım bi problem var herhalde... Başka zaman unutmazsam denerim artık.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam tavsiye ediyorsa gözün kapalı dene derim dostum
    Diger bilgisayardan indirdim, studyodaki bilgisayara atayim derken hata verdi. Bir de baktim 200 MB yer kaldi diyor.

Bugun tum gun teker teker VSTileri deneyip, kullanmadiklarimi temizlemekle gecti. Bir kismini temizledim ama bugun kurup deneyemedim. Yarina insallah.

Ben de dun ki incelemelerimde guzel soundlara rastladim. Sanirim Taner Hocam'in tavsiyesi sorunu cozecek..

Alıntı ESBAB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taner hocamın tavsiyesine bende uyayım dedim; sitesine üye girişi olmadan giremedim, ama üye de olamadım bi problem var herhalde... Başka zaman unutmazsam denerim artık.
    Abdulcelil Hocam.

Sayfada bir sorun var evet. Nereye tiklarsan tikla Support sayfasina yonleniyor. YouTube uzerinden aratirsan, inceleme videolarini bulabilirsin. Gayet basarili soundlar var.

Alchemy yi bana da Taner Hocam önerdi, şu anda vazgeçilemez bir VST oldu bende..
    Alchemy player ücretsiz ve beraberinde bazı sınırlı sesler de var..
    Benim bu konuda kullandığım bir de omnisphare var, onda da gerçekten çok kaliteli pad ler bulunmakta, ama bir ram canavarı..
    NOT: Alchemy yi yüklemek için önce player inin yüklenmesi gerekli..

Konu enym tarafından (06 Nisan 2015 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Malesef Camel Audio firması idi Alchemy üreten ve firma kapandı, o yüzden sitesine giremessiniz. Youtube üzerinden izlersiniz sadece. Ertan abi sana karşı çok mahcubum. Uğrayamadım bir türlü ama inan iki haftadır öyle bir grib oldum ki ne ses çıkıyor, ne de nefes. Felaket gribim, iyileşince ilk iş sana uğramak olacak, kusura bakma tekrar.

Alchemy'yi bugun itibari ile nihayet vakit bulup yukledim ve bir sure deneme imkanim oldu.. Taner Hocam'in ve Ertan Hocam'in soyledigi gibi ses bankasi guclu ve kaliteli. Benim tarzima uymayan ve kullanmayacagim cok fazla sound var ama en azindan aradigimi buldum diyebilirim.

Sagolun Taner Hocam.