+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Özkan Çalışmalar

Bu konu 572 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Özkan Çalışmalar 572 Reviews

Konuyu değerlendir: Özkan Çalışmalar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 572 kez incelendi.

Özkan Çalışmalar

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2,5 yıldır kayıt işleri ile uğraşmaktayım. İstanbul'da müzik öğretmeniyim. Küçük yaşlardan beri bağlamam kucağımda. Bu işlere bulaşmadan önce uzun okuma ve araştırmalar yaptım ve focusrite 18i6 aldım. Sonra Studio one 2 ile tesadüfen karşılaştım, çok sevdim lisansını aldım ve hala kullanıyorum. Bilgisayarımda kırılmış yazılım yok. Windows kırılmış yazılımlara karşı çok hassas ve tüm düzeni bozabiliyor. Studio one 3'ün ses bankalarını ve plugin'lerini kullanmaktayım. Birde ücretsiz plugin'ler tabi.
    Çalışmalarım bir yere gelmeden paylaşmaktan pek hoşlanmıyorum. Uzunca bir süre böyle oldu Bu eserde çok şey öğrendim. Dinlemekten bıkacak hale geldim ama içime sindi. Umarım beğenirsiniz

Tavsiye ve önerilerinizi şiddetle bekliyorum

Enstrumanlar: Kısa sap bağlama, 6 telli oğur sazı, cura, şelpe bağlama, bas gitar (vsti), bendir. (Ben çaldım)

DAW: Studio One 3
    Bilgisayar: Asus k55vd i5 8gb ram bir laptop
    İşletim Sistemi: Windows 10

Ses kartı: Focusrite 18i6
    Monitör: JBL Lsr 308
    Mikrofon: Lewitt LCT 640
    Kulaklık: Direct Sound EX-29 Extreme Isolation

Mix-Mastering yapmaya çalıştım naçizane.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

averen, Cho®dSolo, gitarist1975, Mali Akpolat, nacib, tezcankoray, wade21 Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu özkan tarafından (02 Haziran 2018 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2,5 yıldır kayıt işleri ile uğraşmaktayım. İstanbul'da müzik öğretmeniyim. Küçük yaşlardan beri bağlamam kucağımda. Bu işlere bulaşmadan önce uzun okuma ve araştırmalar yaptım ve focusrite 18i6 aldım. Sonra Studio one 2 ile tesadüfen karşılaştım, çok sevdim lisansını aldım ve hala kullanıyorum. Bilgisayarımda kırılmış yazılım yok. Windows kırılmış yazılımlara karşı çok hassas ve tüm düzeni bozabiliyor. Studio one 3'ün ses bankalarını ve plugin'lerini kullanmaktayım. Birde ücretsiz plugin'ler tabi.
    Çalışmalarım bir yere gelmeden paylaşmaktan pek hoşlanmıyorum. Uzunca bir süre böyle oldu Bu eserde çok şey öğrendim. Dinlemekten bıkacak hale geldim ama içime sindi. Umarım beğenirsiniz

Tavsiye ve önerilerinizi şiddetle bekliyorum

Enstrumanlar: Kısa sap bağlama, 6 telli oğur sazı, cura, şelpe bağlama, bas gitar (vsti), bendir. (Ben çaldım)

DAW: Studio One 3
    Bilgisayar: Asus k55vd i5 8gb ram bir laptop
    İşletim Sistemi: Windows 10

Ses kartı: Focusrite 18i6
    Monitör: JBL Lsr 308
    Mikrofon: Lewitt LCT 640
    Kulaklık: Direct Sound EX-29 Extreme Isolation

Mix-Mastering yapmaya çalıştım naçizane.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Özkan kardeşim merhaba, uzun zamandır bağlama kaydı ve türkülerle iç içe olan biriyim, tarz olarakta burada olman çok güzel. çok teknik yorum yapmak haddim değil vokal ve bağlama icraları gayet başarılı nacizane şunu söylemek isterim prkusyon grubu 8. sn den 3.37. sn ye kadar hep aynı gidiyor ve bir miktar yüksek kalmış benim duyumuma göre ritim konusunda sanırım hep aynı şeyleri yapıyoruz daha sonrada düzelmeye başlıyor. Bağlama kayıtların da duble hissetmedim LCT 640 bağlama kaydı hiç dinlemedim daha önce çok tatmin edici gelmedi duble kayıtmı bilemedim ama dublede nasıl sonuç verir acaba. Genel anlamda başarılı bir demo eline emeğine ağzına sağlık kardeşim.

Başarılar dilerim.

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Lewitt güzel bir mikrofon ama bağlamalarım kayıt için uygun kalitede pek değiller. Pahalı bağlamalar olmasına rağmen stüdyo ortamına uygun olmayabilirler. Çaldığım bağlamaların tamamı duble. Ama yüzde 50 sağa yüzde 50 sola şeklinde panlıyorum. Siz nasıl panlıyorsunuz merak ettim doğrusu. Birde ritimleri ben çaldım. Perküsyonla hobi olarak uğraşıyorum alanım değil. Ana temayı çaldığım bağlama kısa sap ve ters tel düzeni var. Yani alt teller 0,32. Mİ çekecek kısa akordu için bağlamayı ya çok küçültmek ya da 45 cm üzeri bir tekneye geçmek gerekiyor. İki adet 50 tekne bağlamam var ama pek tatmin edici değil. Bir de ses kartım focusrite. En yakın zaman da Antelope discreate 4 geçmeyi düşünüyorum. Rme alacaktım ama o da çok pahalı. UC ya da UCX de biraz eski teknoloji. Ama converter ı gayet iyi. Özetle focusrite ile bunu becerebildim

Alper35, averen Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Lewitt güzel bir mikrofon ama bağlamalarım kayıt için uygun kalitede pek değiller. Pahalı bağlamalar olmasına rağmen stüdyo ortamına uygun olmayabilirler. Çaldığım bağlamaların tamamı duble. Ama yüzde 50 sağa yüzde 50 sola şeklinde panlıyorum. Siz nasıl panlıyorsunuz merak ettim doğrusu. Birde ritimleri ben çaldım. Perküsyonla hobi olarak uğraşıyorum alanım değil. Ana temayı çaldığım bağlama kısa sap ve ters tel düzeni var. Yani alt teller 0,32. Mİ çekecek kısa akordu için bağlamayı ya çok küçültmek ya da 45 cm üzeri bir tekneye geçmek gerekiyor. İki adet 50 tekne bağlamam var ama pek tatmin edici değil. Bir de ses kartım focusrite. En yakın zaman da Antelope discreate 4 geçmeyi düşünüyorum. Rme alacaktım ama o da çok pahalı. UC ya da UCX de biraz eski teknoloji. Ama converter ı gayet iyi. Özetle focusrite ile bunu becerebildim
    Özkan kardeşim beni yanlış anlamanı istemem gayet başarılı bir çalışma. Bende uzun zamandır özellikle türk halk müziği alanında kayıtlar yapmaya çalışıyorum bakma fırsatın oldumu bilmiyorum, şöyle bir durum var bence, çok ses kartı denedim en ucuzundan şimdiki kullandığım rme ucx kadar olay ses kartı değil bunu anladım mutlaka çok önemli fakat en önemli etken mikrofon ve mikrofonlama sonra bağlamanın karakteri, sonrada icra ve mix aşaması. Elimdeki mikrofon ve bağlamar ile denemediğşm yöntem kalmadı sonuç buraya kadarmış şimdilik böyle devam ediyorum bende. Kayıtlarındaki dubleleri çok farkedemedim.

Dubleleri panlarken şelpe veya cura gibi olanları daha çok %70 80 gibi panlayarak denersen sanırım daha geniş bir sterio genişlik sağlayabilirsin hatta ben divan gibi bass karaterleri bazen tam sağ sol pan da yapabiliyorum.

Kayıt konusunda eminim mutlaka araştırmalar yapmış veya forumda bu konuda güzel paylaşımlar var onlarıda okumuşsundur. Maalesef bağlama kaydı diğer tüm enstrumanlara oranla çok daha zor ve herkes sorun yaşıyor çözümü ise bizlere çok maliyetli olan u87 e dayanıyor.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Yok kesinlikle yanlış anlamadım Yapıcı eleştirilerin için teşekkür ederim. Bende olayın pek ses kartında olduğunu düşünmüyorum. Belki birinci etken değildir ama kesinlikle duyumu çok etkiliyor ses kartı. Daha sonra converter'lar çok etkili. Lewitt iyi bir sistemde ve iyi bir mix ile çok iyi sonuç verecektir. Bir çok mikrofon dinledim sorunları ortadan kaldıran hep ara elemanların iyi olması. U87 bile alsak ara elemanlar, icra ve enstrumanlar iyi değilse, mix ve mastering'den iyi birinin elinden geçmemişse aynı yerde kalırız bence.

Bağlamalar konusuna gelince uğur hocam ile konuştuk bu pan konularını. O, normal bağlamalırını en fazla %50 sağa sola panlıyormuş. Curaları %70-80 gibi palıyormuş. Divanları daha ortada tutmaya çalışıyormuş. Ben burda normal bağlamalı %50 panladım. Curaları %80 panladım ve duble çaldım. Hala geniş duyulmuyorsa burda bir problem vardır. Tekrar kontrol edeceğim sağol

Bu arada mp3 olarak koydum buraya.

averen Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu özkan tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir.

Yok kesinlikle yanlış anlamadım Yapıcı eleştirilerin için teşekkür ederim. Bende olayın pek ses kartında olduğunu düşünmüyorum. Belki birinci etken değildir ama kesinlikle duyumu çok etkiliyor ses kartı. Daha sonra converter'lar çok etkili. Lewitt iyi bir sistemde ve iyi bir mix ile çok iyi sonuç verecektir. Bir çok mikrofon dinledim sorunları ortadan kaldıran hep ara elemanların iyi olması. U87 bile alsak ara elemanlar, icra ve enstrumanlar iyi değilse, mix ve mastering'den iyi birinin elinden geçmemişse aynı yerde kalırız bence.

Bağlamalar konusuna gelince uğur hocam ile konuştuk bu pan konularını. O, normal bağlamalırını en fazla %50 sağa sola panlıyormuş. Curaları %70-80 gibi palıyormuş. Divanları daha ortada tutmaya çalışıyormuş. Ben burda normal bağlamalı %50 panladım. Curaları %80 panladım ve duble çaldım. Hala geniş duyulmuyorsa burda bir problem vardır. Tekrar kontrol edeceğim sağol

Bu arada mp3 olarak koydum buraya.
    Rica ederim, Uğur hocamdan bende çok şey öğrendim sağolsun her zaman da yardımcı olmuştur. Diğer konularda aynen dediğin gibi.
    (U87 bile alsak ara elemanlar, icra ve enstrumanlar iyi değilse, mix ve mastering'den iyi birinin elinden geçmemişse aynı yerde kalırız bence)

Elinize sağlık. Türk Halk Müziği'ni çok seviyorum. Büyük keyifle dinledim. Lewitt'in bir sunumuna katılma şansım olmuştu. LCT 640'ı orada inceleme ve deneme şansım olmuştu. Çok iyi bir mikrofon olduğunu düşünüyorum. Elinize sağlık tekrardan.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... | Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Teşekkür ederim. Bende Lewitt'in iyi bir mikrofon olduğunu düşünüyorum. Prof. bir stüdyoda çok ciddi işler çıkartır bence.

Mali Akpolat Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben beğendim.En azından malzemelerin iyi.Zamanla bence çok daha iyi olacak.Bence yaptığınız parçaları buraya asin ki gelişimi gorebilelim.Tekrar kolay gelsin..