NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 436 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Sıfır JBL LSR 305 - Beyerdynamic DT770 PRO - Focusrite Scarlett 2i2

Bu konu 1459 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Sıfır JBL LSR 305 - Beyerdynamic DT770 PRO - Focusrite Scarlett 2i2 1459 Reviews

Konuyu değerlendir: Sıfır JBL LSR 305 - Beyerdynamic DT770 PRO - Focusrite Scarlett 2i2

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1459 kez incelendi.

Sıfır JBL LSR 305 - Beyerdynamic DT770 PRO - Focusrite Scarlett 2i2

Merhaba, Thomann'dan yaptığım alışverişte 2x JBL LSR 305, Beyerdynamic DT-770 PRO 32 Ohm, 2x Cordial CFM 3 MV kablo siparişi vermiştim. Ancak 50 günde ilk kargom gelmeyince ikinci kargoyu yola çıkardılar. İkinci kargom gelmeden ilk kargo geldi ve bende teslim aldım. Hal böyle olunca şuan geri istiyorlar ve ödediğim günlük vergisini biz veremeyiz diyorlar. Ben de ürünlerin ücretini ödeyip satmayı düşünüyorum. Herhangi bir yerden ilan açmadan önce siteye sormak istedim. Almak isteyen olursa ilk önce buradaki dostlara satmayı düşünüyorum. Fiyatlar aşağıdaki gibidir. Her türlü açılmamış kutusunda olduğunun fotoğrafını çekebilirim. Dileyene elden teslim edebilirim. İlgilenen olursa fotoğrafları yükleyeceğim. Fiyatlarını sadece buraya özel piyasanın altında yazacağım.

2x JBL LSR 305 + 2x the t.akustik ISO-Pad 6 = 1550 TL (Fiyat Güncellenmiştir)
    2X Cordial CFM 3 MV = 150 TL
    Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen = 550 TL
    Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm =550 TL (Satıldı)

Hatta bu alışveriş sürecimi paylaştığım forum içindeki konu linki de budur. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB, Sativus Şu üyeler, Chescha adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Chescha tarafından (12 Temmuz 2017 Saat 19:09 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Chescha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Thomann'dan yaptığım alışverişte 2x JBL LSR 305, Beyerdynamic DT-770 PRO 32 Ohm, 2x Cordial CFM 3 MV kablo siparişi vermiştim. Ancak 50 günde ilk kargom gelmeyince ikinci kargoyu yola çıkardılar. İkinci kargom gelmeden ilk kargo geldi ve bende teslim aldım. Hal böyle olunca şuan geri istiyorlar ve ödediğim günlük vergisini biz veremeyiz diyorlar. Ben de ürünlerin ücretini ödeyip satmayı düşünüyorum. Herhangi bir yerden ilan açmadan önce siteye sormak istedim. Almak isteyen olursa ilk önce buradaki dostlara satmayı düşünüyorum. Fiyatlar aşağıdaki gibidir. Her türlü açılmamış kutusunda olduğunun fotoğrafını çekebilirim. Dileyene elden teslim edebilirim. İlgilenen olursa fotoğrafları yükleyeceğim. Fiyatlarını sadece buraya özel piyasanın altında yazacağım.

2x JBL LSR 305 + 2x the t.akustik ISO-Pad 6 = 1400 TL
    2X Cordial CFM 3 MV = 150 TL
    Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen = 550 TL
    Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm =550 TL

Hatta bu alışveriş sürecimi paylaştığım forum içindeki konu linki de budur. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Senin adına da kendi adıma da üzüldüm doğrusu.
    Öncelikle geçmiş olsun. Umarım başın faZla ağrımaz.
    Para bulabileceğimi bilsem jbl ye ve kabloya talip olmayı çok isterdim ama yazın boşta kaliyorum daha yeni işe girecem

Ses kartım ve mikado 1+1 i satışa çıkarmışım erken satılsa kısmet olsa talip oluruz artık.

Hayırlı satışlar.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chescha Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Daha önce thomann dan spariş ettiğim ürünler 1 ayı geçkin gelmedi.Bunun üzerine thomann a yazdım.Ptt gümrük görevlileri ile görüştüm.Kargo nun kayıp olduğunu söylediler.Thomann dan ücret iadesi istedim ve bunun üzerine ptt merkez gümrük görevlisi bana form gönderdi ve kargonun kayıp olduğuna ve de teslim almadığıma dair formu doldurdum ve gönderdim.Thomann iade sürecini başlattı.Ben de acil ihtiyacım olan malzemeyi yurtiçinden tmin ettim.Daha sonra thomann dan mail ve telefonuma sms geldi.Kargo nun yerel ptt şubesinde olduğu ve teslim alacağım söylendi. Spariş ettiğim ürünlerin bir kısmını yurtiçinden aldığım için iade edeceğimi söyledim.Ptt ye gittim,saatlerce sıra bekledim,sıra bana geldiğinde kargo yok dediler.Ben de tekrar kontrol edin dedim ve kargoyu buldular.İade etmek istediğimi söyledim.Gümrük vergisi olduğundan ben teslim almadan iade edemeyeceklerini söylediler.Ben de teslim almayacağım ve iade edeceğim ürünün neden vergisini ödeyeyim.Anlımda salak mı yazıyor? Görevinizi düzgün yapın.Madem öyle bu durum için özellikle bir tutanak tutun bende sonra dava açıp gümrük ücretini sizden talep edeyim dedim.Bunun üzerine bir müdür geldi.Kargoyu kabul ettirmek istedi.Ben de kendisine sen müdür olmuşsun haybeye bir üst versiyonun gelsin dedim.Bir üstü geldi.Tartıştık ve sonunda geri iade ettiler.İade belgesi istedim.Sistemde zaten görülüyor dendi.Tekrar ısar ettim ve imzalı ve mühürlü imzalı belge aldım. Vergisini verip teslim aldıktan sonra iade edersen verdiğin vergiyi geri alamazsınız.Bilginiz olsun arkadaşlar.Dikkatli olun.Baktınız kargonun dış kutusu hasarlı hemen için dede hasar olduğu aklınıza gelsin.Kargo görevlisinin yanında teslim aldığınız malzemelerde hasar olup olmadığını kontrol edin ve hasar tutanağı tutturun.Eğer dış kutusu hasarlı ise kargo görevlisine kendinizin sonradan şubeden alacağınızı söyleyin ve thomann la iletişime geçin.Gümrük vergisinin iadesinin olmadığını hatırlatıp iade istediğinizi söyleyin.Kutunun hasarlı olması durumunda thomann zaten ptt kargo ile iletişime geçiyor.

Bu kadar yazdıktan sonra Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm kulaklığa talip olabilirim.Saygılar.

abdullahatalan, Chescha, EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce thomann dan spariş ettiğim ürünler 1 ayı geçkin gelmedi.Bunun üzerine thomann a yazdım.Ptt gümrük görevlileri ile görüştüm.Kargo nun kayıp olduğunu söylediler.Thomann dan ücret iadesi istedim ve bunun üzerine ptt merkez gümrük görevlisi bana form gönderdi ve kargonun kayıp olduğuna ve de teslim almadığıma dair formu doldurdum ve gönderdim.Thomann iade sürecini başlattı.Ben de acil ihtiyacım olan malzemeyi yurtiçinden tmin ettim.Daha sonra thomann dan mail ve telefonuma sms geldi.Kargo nun yerel ptt şubesinde olduğu ve teslim alacağım söylendi. Spariş ettiğim ürünlerin bir kısmını yurtiçinden aldığım için iade edeceğimi söyledim.Ptt ye gittim,saatlerce sıra bekledim,sıra bana geldiğinde kargo yok dediler.Ben de tekrar kontrol edin dedim ve kargoyu buldular.İade etmek istediğimi söyledim.Gümrük vergisi olduğundan ben teslim almadan iade edemeyeceklerini söylediler.Ben de teslim almayacağım ve iade edeceğim ürünün neden vergisini ödeyeyim.Anlımda salak mı yazıyor? Görevinizi düzgün yapın.Madem öyle bu durum için özellikle bir tutanak tutun bende sonra dava açıp gümrük ücretini sizden talep edeyim dedim.Bunun üzerine bir müdür geldi.Kargoyu kabul ettirmek istedi.Ben de kendisine sen müdür olmuşsun haybeye bir üst versiyonun gelsin dedim.Bir üstü geldi.Tartıştık ve sonunda geri iade ettiler.İade belgesi istedim.Sistemde zaten görülüyor dendi.Tekrar ısar ettim ve imzalı ve mühürlü imzalı belge aldım. Vergisini verip teslim aldıktan sonra iade edersen verdiğin vergiyi geri alamazsınız.Bilginiz olsun arkadaşlar.Dikkatli olun.Baktınız kargonun dış kutusu hasarlı hemen için dede hasar olduğu aklınıza gelsin.Kargo görevlisinin yanında teslim aldığınız malzemelerde hasar olup olmadığını kontrol edin ve hasar tutanağı tutturun.Eğer dış kutusu hasarlı ise kargo görevlisine kendinizin sonradan şubeden alacağınızı söyleyin ve thomann la iletişime geçin.Gümrük vergisinin iadesinin olmadığını hatırlatıp iade istediğinizi söyleyin.Kutunun hasarlı olması durumunda thomann zaten ptt kargo ile iletişime geçiyor.

Bu kadar yazdıktan sonra Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm kulaklığa talip olabilirim.Saygılar.
    Ah hocam ah. Thomann da çok pislik bence. Hem evime kağıt göndermişler hem de mail ile darlıyorlar beni ya geri gönderin ya parasını ödeyin diye. Yok böyle bir şey. Sıkıntımız olsa mail atsak kaç günde dönerler.
    Bu arada paylaştığın bilgi çok önemli. O vergiyi tekrar teslim alamayacağımı bilmem çok iyi oldu.Diyorum kargo elime geçtiği gibi duruyor hiç ellemedim bile. Thomann'da bana diyor ki sizin yazı yazmanız lazım.Biz verginizi geri ödeyemiyoruz. Bizde buradan hesabınızı eşitleyip yazı paylaşırız ve iki spiarişinizinde ödediğiniz gümrük vergisini alırsınız. Ya saf olsak yiyeceğiz. Adamlar benim malımı yolla da ne halt yersen ye diyor afedersin.

İşin ilginci bu kargo elime geldiğinde ve eski kargonun geldiğini farkettiğim de direk mail olarak bilgilendirdim. Uğur Hocam'da bilir o sıralar irtibat halindeydik. Ona da danışmıştım hatta bu konuyla ilgili. O mailime dönüş sağlanmadı. Dedim tamam hediye edecekler herhalde O kadar zaman geçmiş geçen ay bana sistemde ücreti ödenmemiş kargo tespit ettik geri gönderin diyorlar. Yani müşteri olarak ilk alışverişimde hiç memnun kalmadım açıkçası. Neyse olacağı varmış. Belki hayırlı olur buradaki arkadaşların işine yarar.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam nasıl isterseniz ürün fotoğraflarını da paylaşabilirim.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin adına da kendi adıma da üzüldüm doğrusu.
    Öncelikle geçmiş olsun. Umarım başın faZla ağrımaz.
    Para bulabileceğimi bilsem jbl ye ve kabloya talip olmayı çok isterdim ama yazın boşta kaliyorum daha yeni işe girecem

Ses kartım ve mikado 1+1 i satışa çıkarmışım erken satılsa kısmet olsa talip oluruz artık.

Hayırlı satışlar.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler hocam, ancak fiyatlarda arttırma yapabilirim euronun durumuna göre ilerleyen günlerde. Thomann TRY fiyatlarına göre koymuştum ürünleri euronun bu kadar fırladığını bilmiyordum . Ama alırsa @Seyit Öztürke bu fiyattan bırakacağım

EsbaB Şu üyeler, Chescha adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ah hocam ah. Thomann da çok pislik bence.
    Paranın olduğu yerde normaldir. Anlaşmalar,sözleşmeler,ticaret,boşanmalar,davalar, daha bir çok şey ..vs. bu tür süreçlerin hepsinin özü parayla ilgilidir. Pislik dediğin bu tür şeyler sanırım.

Öncelikle hepimiz insanız ve yanılmalarımız her alanda olabilir.Bu yüzden atılan adımlara dikkat etmek lazım. Ödenen verginin iadesi ile ilgili gümrük,ticaret ve sanayi bakanlığını arayıp yetkililer ile görüştüm.Pek aydınlatıcı bilgi alamadım.Avukatıma sordum,kendi alanı dışında bir konu olduğunu söyleyerek net bilgiler vermedi.Hayat felsefem yani iç sesim bana gümrük vergisini geri alsam bile ettiğim masrafa değmeyeceğine ve de zamanımı daha güzel konularla ayırmamın daha iyi olacağını söyledi. tabi ben bu tür şeyleri tahmin ettiğimden (mesleksel olarak) yanılmadım.Thomann bana paramın hepsini iade etti. Bel ki ödediğiniz vergiyi geri almanın bir yolu vardır.Bu sürece girip girmeyeceğinize daha doğrusu tuttuğunuz balığın ürküttüğünüz kurbağaya değip değmeyeceğine siz karar verin.Geri almak zahmetli diye biliyorum.Siz yine de araştırın!

Thomann prensipli bir firma.Sözlerinin arkasında dururlar.Avrupa da ve Türkiye de bürokratik ve yasal süreçler farklı olabilir.Bu durumda Türkiye deki süreçleri baz almamız lazım.Daha önce Preamp aldım +48 phantom özelliği çalışmadı.Yenisi ile değiştirelim dediler ve değiştirdiler. Bir arkadaşımın söylediğine göre fabrikasyon arızalı olan ürünü (ses kartı) iade edip parasını almış.Sadece gümrük süreci ve yabancı dil eksikliğinden iletişim problemi olabilir. Thomann ın 5 sene önce kutuplar hariç anlaşmalı oldukları (hizmet verdikleri) ülkelere 1 ay içerisinde teslim edemedikleri ürünün parasını iade edip müşterinin sonradan eline ulaşan kargolar için ücret talep etmeyip hediye ettiklerine dair prensipleri olduğunu biliyordum.Tabi şartlarını tam bilmiyorum.Ancak bu politika değişmiş olabilir.Çünkü thomann bunun bedelini anlaştıkları kargo firmalarına ödetiyordu diye biliyordum.6 ay önce alman hava yolu kargo taşımacılığı ve diğer taşımacılık şirketlerindeki grevler yüzünden tekrar anlaşmalar değişmiş olabilir.

Sonuç olarak Thomann la ilgili problemim hiç olmadı.Kargo ve gümrük işlemleri yüzünden geç ulaşan kargolar oldu.Bu thomann ın suçu değil bence.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Konuyla alakasız ama thomann yurtdışından gönderim yapıyor biraz da hoş görmek lazım.Bazen yurtiçindeki distribütörlerin yurtiçinde olmalarına rağmen thomanndan büyük sorunlar çıkarttığı oluyor buna kıyasla thomann fena sayılmaz + şu konuda kendisini takdir etmeyenin aklından şüphe duyarım adamlar kar oranlarını gerçekten düşük tutuyorlar demiyolar ki biraz daha kazık satalım.. Bir konu daha adamlar bundle özelliği ile uygun fiyatlı birleşimleri de sağlıyor mesela 2 tane referans monitörü aldığınızda 50 tllik iso pad süngerlerini 5 tlye veriyorlar

Dipnot;Mesajı okuyunca fark ettim sanki avukatları gibi baya övmüşüm ama hak etmiyolar da değil yani.

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız ama thomann yurtdışından gönderim yapıyor biraz da hoş görmek lazım.Bazen yurtiçindeki distribütörlerin yurtiçinde olmalarına rağmen thomanndan büyük sorunlar çıkarttığı oluyor buna kıyasla thomann fena sayılmaz + şu konuda kendisini takdir etmeyenin aklından şüphe duyarım adamlar kar oranlarını gerçekten düşük tutuyorlar demiyolar ki biraz daha kazık satalım.. Bir konu daha adamlar bundle özelliği ile uygun fiyatlı birleşimleri de sağlıyor mesela 2 tane referans monitörü aldığınızda 50 tllik iso pad süngerlerini 5 tlye veriyorlar

Dipnot;Mesajı okuyunca fark ettim sanki avukatları gibi baya övmüşüm ama hak etmiyolar da değil yani.
    Eyvallah tamamda zaten tercih sebebimiz bu yüzden onlar. Bir kargo için 50 gün beklemek ne demek. Aliexpressten söylesen bu kadar uzun sürmüyor. Pişkin pişkin benden hem ürün ücretini isteyip hem gümrük verginizi veremiyoruz demeleri koyuyor bana tabiri caizse. O kadar mailleşme geçti aramızda müşteri memnuniyeti açısından insan der ki hadi şu ses kartını hediye edelim yaşanan gecikme için. Kim ne derse desin ürün 50 günlük kargo sürecindeyken ki mail cevap hızları 3-4 gün, şuan ürün ücretini ödeyeceğim hakkında mail geri dönüş süresi max 6 saat. Bu kadar avantaj sağlıyor tamam eyvallah ama kötü taraflarını da görmemezlikten gelemeyeceğim malesef. He seve seve yine oradan alışveriş yapacağım malesef ama tecrübe oldu işte bana da

EsbaB Şu üyeler, Chescha adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Eyvallah tamamda zaten tercih sebebimiz bu yüzden onlar. Bir kargo için 50 gün beklemek ne demek. Aliexpressten söylesen bu kadar uzun sürmüyor. Pişkin pişkin benden hem ürün ücretini isteyip hem gümrük verginizi veremiyoruz demeleri koyuyor bana tabiri caizse. O kadar mailleşme geçti aramızda müşteri memnuniyeti açısından insan der ki hadi şu ses kartını hediye edelim yaşanan gecikme için. Kim ne derse desin ürün 50 günlük kargo sürecindeyken ki mail cevap hızları 3-4 gün, şuan ürün ücretini ödeyeceğim hakkında mail geri dönüş süresi max 6 saat. Bu kadar avantaj sağlıyor tamam eyvallah ama kötü taraflarını da görmemezlikten gelemeyeceğim malesef. He seve seve yine oradan alışveriş yapacağım malesef ama tecrübe oldu işte bana da
    Hocam her gecikmeye ses kartı hediye edeceklerse kapatsınlar dükkanı gitsinler %1 ihtimalli sorun size denk gelmiş nadir oluyor böyle vakalar, geçen bir markadan ayakkabı aldım internetten çok ucuzdu çok kaliteli değil ama çokta dandik olmayan bir markaydı bu 3 unde aldıgım ayın 10 unda elime ulaştı birsürü mağazası var paketlemeydi bizim dandik kargolardı 1 hafta sürdü adamlar taa almanyadan amerikadan ürün yolluyor iyidir yine iyi

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam her gecikmeye ses kartı hediye edeceklerse kapatsınlar dükkanı gitsinler %1 ihtimalli sorun size denk gelmiş nadir oluyor böyle vakalar, geçen bir markadan ayakkabı aldım internetten çok ucuzdu çok kaliteli değil ama çokta dandik olmayan bir markaydı bu 3 unde aldıgım ayın 10 unda elime ulaştı birsürü mağazası var paketlemeydi bizim dandik kargolardı 1 hafta sürdü adamlar taa almanyadan amerikadan ürün yolluyor iyidir yine iyi
    Hocam gecikme olur olmaz değil de 50 gün gecikme neyin gecikmesi ? 30 euro kargo ücreti ödüyorsunuz farkında mısınız ? Yani 50 günlük bir gecikme size normal geliyorsa diyeceğim bir şey yok. Mantıken bakıldığı zaman müşteri memnuniyeti açısından kargonun tamamı bile hediye edilebilir. Kargonun kaybolduğuna dair gerekli işlemleri başlatıp onun teyiti aldılar. Almadan zaten ikincisini göndermiyorlar ki %99.91 eminim ki sigortadan o kargonun parasını aldılar. Yani tamam çok güzel avantaj sağlıyor buraya göre ama kusura bakmayın körkütük de savunamayacağım. 300 lira vergi ücreti için kafanı yorduğuna değmez ama koca şirket küçük hesap peşinde böyle koşturuyorsa ben neden koşturmayım.

abdullahatalan Şu üyeler, Chescha adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: