NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 432 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 19 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Lewitt LCT640 Condenser Mikrofon İncelemesi + AKG c414 Karşılaştırması

Bu konu 3511 kez görüntülendi 18 yorum aldı ...

Lewitt LCT640 Condenser Mikrofon İncelemesi + AKG c414 Karşılaştırması 3511 Reviews

Konuyu değerlendir: Lewitt LCT640 Condenser Mikrofon İncelemesi + AKG c414 Karşılaştırması

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3511 kez incelendi.

Lewitt LCT640 Condenser Mikrofon İncelemesi + AKG c414 Karşılaştırması

Lewitt Audio'nun Solid State Condenser Mikrofonu LCT640'ı inceliyoruz ve AKG c414 XLS ile kıyaslıyoruz, iyi seyirler...

Videonun Youtube tarafından sıkıştırılmamış halini indirmek isteyenler için link:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

averen, Can, EsbaB, Kerem Çelik, Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray, ulasyaramis, wade21, yiğit alkan Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu ugur86 tarafından (06 Ocak 2017 Saat 18:59 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Uğur hocam emeğinize sağlık çok başarılı bir inceleme.

Teşekkürler.

EsbaB, ugur86 Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Gerçekten muhteşem olmuş @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , ellerine, emeklerine sağlık!

EsbaB, ugur86 Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Lewitt'deki low cut özelliği güzelmiş ama bence bu kıyaslamayı Akg kazandı.Genel anlamda Daha yumşakdı ve gitarda müthiş tatlı tınladı.Ellerine sağlık güzel referans oldu süpersin uğur abi İşte Admin gibi admin be @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Kıyaslarken aslında fiyat farkını da göz önüne almak gerekiyor, Türkiye fiyatları tamı tamına iki kat farkediyor tonalite anlayışı biraz da kişiye göre değişiyor, ben warm seviyorum, midler biraz gövdeli gelecek, natural tınlayacak, tiz boost sevmiyorum, çünkü benim kulağım tiz duymuyor o enstruman ya da vokali, mikrofon kendi neden tiz eklesin ki... Bakın arkadaşlar fazla parlak-tiz bir kaydı üst frekanslardan kesme yaparak düzeltmeye çalıştığınızda ciddi bir detay-transient kaybı oluşuyor, uzun süren mikrofon alıp satma serüvenimde bunu iyice tecrübe ettim mikrofon flat kaydetsin ben istediğim şekli mix esnasında verebileyim istiyorum.

AKG de elbette güzel bir mikrofon, birçok studyoda demirbaş zaten, ama alt ve üst frekansları biraz vitaminli bana göre, çaldığım enstrumanın tonu ile kaydedildikten sonra hoparlörden gelen ton arasındaki benzerlik benim için daha önemli, bu sebeple lewitt'le yoluma devam ettim, zaten çok minimal farklar var, akg'de midler biraz çökük- alt ve üstler belirginken; lewitt dümdüz bir frekans cevabı sergiliyor, mid bölgesi de bu sayede biraz daha gövdeli geldiğinden bana soundu daha doğal ve sıcak geliyor. lewitt'i bağlamanın önüne koyunca metalik olmayan bir kayıt alabiliyorum, bu da benim en önemli kriterim, gelecekte bir u87 alamadıktan sonra sanırım bir daha mikrofon değiştirmem

averen, EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abi thomann fiyatlarında 2si arasında 10-15 euro fark var yanlışım varsa düzelt ama Türkiye de iki katı fiyat farkı olması distribütörlerden kaynaklanan bir durum o yüzden ürünlerin arasında 2 kat fiyat farkının sadece Türkiye' de olduğunu belirtmek gerek.

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi thomann fiyatlarında 2si arasında 10-15 euro fark var yanlışım varsa düzelt ama Türkiye de iki katı fiyat farkı olması distribütörlerden kaynaklanan bir durum o yüzden ürünlerin arasında 2 kat fiyat farkının sadece Türkiye' de olduğunu belirtmek gerek.
    Şu an için böyle bir indirim yapmış thomann dostum, ben aldığımda 900 euro idi c414, Türkiye fiyatları daha da uçuk, 7-8 bin civarında c414 şu an.

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lewitt'deki low cut özelliği güzelmiş ama bence bu kıyaslamayı Akg kazandı.Genel anlamda Daha yumşakdı ve gitarda müthiş tatlı tınladı.Ellerine sağlık güzel referans oldu süpersin uğur abi İşte Admin gibi admin be @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın ellerine sağlık tabi ki, uğraşıp böyle bir inceleme video'su hazırlamış. İlgilenenler için çok iyi bir referans olabilir.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Kardeşim kafama bi taş geldi sanki Ancak benim bu konularda kendimi geliştirme stratejim daha farklı. Ben ekipmana çok takılmıyorum, mütevazi bir home studio kullanıcısı olarak mesela bu karşılaştırılan mikrofonların bütçesi bana göre çok çok yüksek. Ben teknik olarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum, nasıl daha iyi bir müzisyen olurum? nasıl daha iyi aranje yaparım? hangi teknikle daha iyi kayıt alırım? kullandığım DAW'da ilerleyip nasıl daha pratik kullanırım? Nasıl daha iyi mix yaparım? ben bu soruların peşindeyim.

Tabi ki Uğur hocam'ın bunları çoktan zamanında aşması ve stüdyo işletmesi gibi etkenler var elbet. Ben bu işte profesyonel olarak çalışmayacak isem (yani hobi olarak devam ettireceksem, bu işten para kazanmayacaksam), ilerde bu bütçelerde mikrofon edinmeyi düşünmüyorum
    Yani bu tür bir inceleme video'su hazırlamamı beklemeyin

Değerli zamanını harcayıp, bu işlere kafa yoran kişilere de saygı duyuyorum. Demek ki en temel işleri çoktan aşmışlar ve geriye iki yüksek bütçeli mikrofonların arasındaki nüanslara kadar incelemek kalmış

Saygılar,
    Tezcan

averen, EsbaB, Tanerongunyzb, ugur86, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Firma bana bir tane 640 hediye etsin en iyisi @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... :-)

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Eline sağlık dostum güzel bir çalışma olmuş keşke ülkemizde artsa bunlar

Can Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram