NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 887 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Warm Audio WA12 500 Series Mic Pre'yi Önerir Misiniz?

Bu konu 5655 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

Warm Audio WA12 500 Series Mic Pre'yi Önerir Misiniz? 5655 Reviews

Konuyu değerlendir: Warm Audio WA12 500 Series Mic Pre'yi Önerir Misiniz?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5655 kez incelendi.

Warm Audio WA12 500 Series Mic Pre'yi Önerir Misiniz?

rode nt-2a mikrofon ve roland quad-capture ua-55'le beraber kullanmayı düşünüyorum. bahsi geçen preamp'tan nasıl bir şey beklemeliyim? ya da yakın fiyatlarda önerebileceğiniz başka bir ürün var mı?

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    abdullahatalan Şu üyeler, shua0 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

500 serisi cihazların bir tür özel rack case'i vardır. Yani cihaz ancak bu case'in içinde çalışabilir. Sanırım bunun Warm Audio için de geçerli olması lazım. Bu rack case'in maliyetini de hesaba kattınız mı bilmiyorum. Bu case'ler yanlış hatırlamıyor isem , 6 ünite alacak şekilde imal edilirler ve fiyatı da azımsanacak gibi değildir. Eğer bu rack case'i alıp içine sadece bir ünite cihaz koyarsanız size oldukça pahallıya gelir. Bilginize.

Cihazın kalitesi konusunda ise ; Warm Audio kullanan arkadaşlarımız sizi bilgilendireceklerdir muhtemelen.

abdullahatalan, EsbaB, Seyit ÖZTÜRK Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

takipteyim hocam bu arada neden preamp kullanmak istiyorsunuz onuda açıklayabilir misiniz

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı shua0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rode nt-2a mikrofon ve roland quad-capture ua-55'le beraber kullanmayı düşünüyorum. bahsi geçen preamp'tan nasıl bir şey beklemeliyim? ya da yakın fiyatlarda önerebileceğiniz başka bir ürün var mı?
    Ses kartınızı yükseltmeyi düşünmüyorsanız, gereksiz bir yatırım olur. Ses kartınızın üzerindeki preamp yeterlidir bence. Sistemi bütünsel olarak düşünmek gerekli. Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır.

abdullahatalan, yavuzy Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takipteyim hocam bu arada neden preamp kullanmak istiyorsunuz onuda açıklayabilir misiniz
    vokal kayıtları için kullanacağım.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 serisi cihazların bir tür özel rack case'i vardır. Yani cihaz ancak bu case'in içinde çalışabilir. Sanırım bunun Warm Audio için de geçerli olması lazım. Bu rack case'in maliyetini de hesaba kattınız mı bilmiyorum. Bu case'ler yanlış hatırlamıyor isem , 6 ünite alacak şekilde imal edilirler ve fiyatı da azımsanacak gibi değildir. Eğer bu rack case'i alıp içine sadece bir ünite cihaz koyarsanız size oldukça pahallıya gelir. Bilginize.

Cihazın kalitesi konusunda ise ; Warm Audio kullanan arkadaşlarımız sizi bilgilendireceklerdir muhtemelen.
    bunu bilmiyordum. teşekkür ederim. şöyle söyleyeyim o zaman 1800 üst sınır olacak şekilde (mümkünse amazonu yahut ikinci eli karıştırmadan) bir ürün önerirseniz ona da bakabilirim. yani birkaç seçeneğim olsun ve neyin ne kazandıracağını nasıl bir performans alacağımı bileyim istiyorum.

Alıntı shua0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu bilmiyordum. teşekkür ederim. şöyle söyleyeyim o zaman 1800 üst sınır olacak şekilde (mümkünse amazonu yahut ikinci eli karıştırmadan) bir ürün önerirseniz ona da bakabilirim. yani birkaç seçeneğim olsun ve neyin ne kazandıracağını nasıl bir performans alacağımı bileyim istiyorum.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dostumuz yukarıda ; "Sistemi bütünsel olarak düşünmek gerekli. Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır." şeklinde güzel bir söylemde bulunmuş. Yani Murat 124'e Porsche motoru koymamak lazım. Siz anladığım kadarıyla mic-pre kalitenizi arttırmağa çalışıyorsunuz .Diyelim ki daha üst düzey harici bir mic-pre aldınız. Peki bu arada konvertör kaliteniz ne olacak ? Elinizdeki ses kartının konvertörleri ; yaptığınız bu upgrade'i kayıtlarınıza yeteri kadar yansıtabilecek mi ? Bütün mesele burada.

Ben sizin yerinizde olsam ; mic-pre almaktansa , öncelikli olarak ses kartımı upgrade ederdim. Harici üst düzey mic-pre alma işini de ilerleyen aşamalara bırakırdım.

EsbaB, Sativus Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

WA12'nin 500 serisi lunchbox kutusu gerektirmeyen standart versiyonu da mevcut, fiyatı diğerinden 80-100 USD daha pahalıdır. Ancak yukarıdaki yorumlara katılıyorum.
    Zincirde ağırlık şu şekilde mikrofon - preamp - converter. Yani 1000 liran varsa 500 mikrofon, 300 preamp, 200 converter'a harcamak mantıklı olabilir. Çünkü diğer iki bileşene göre farkı daha bariz duyarsın.

Zincirin ağırlığına %70 dersek, ne kadar yakın mikrofonlasak da %30 kaliteyi de oda akustiği belirler.(hem kayıtta hem mikste)

Bu rakamları + / - 10 puan subjektif olarak kişisel görüşe göre oynatabilirsiniz.

Yani bu zincirdeki her halkaya ve oda akustiğine dengeli yatırım yapmalısın ki diğer tarafta aldığın süper pahalı mikrofon veya preamp'ın kalitesi, zincirin diğer zayıf bileşenleri tarafından örtülmesin.

WA12'ye gelirsek API312 klonu güzel bir preamptır. Fiyatı da performansına göre gayet makuldur. İki katı fiyatlı preamplarla sound olarak kafa kafaya mücadele eder.
    Ama senin durumunda preamp + converter yani bütünleşik ses kartınında bir upgrade daha mantıklı. Harici preamp upgrade'leri iş iyice ilerleyince devreye girsin, böylece zincirdeki yatırımın dengeli olacak. Ne zamanki Rode NT2'dan mesela JZ veya Neuman TLM 103 gibi bir mikrofona geçtin (üst sınıfa giriş) o zaman harici preamplara da göz atmaya başlanır….

Ama bunlardan önce oda akustiğine bir miktar emek vermen veya hazır akustik kitlerden alman sana ciddi fayda getirecektir.

abdullahatalan, EsbaB Şu üyeler, yavuzy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Pluton Audio Suite
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...