NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 867 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home Studio'mu upgrade ettim, düşüncelerinizi rica edebilir miyim?

Bu konu 6898 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Home Studio'mu upgrade ettim, düşüncelerinizi rica edebilir miyim? 6898 Reviews

Konuyu değerlendir: Home Studio'mu upgrade ettim, düşüncelerinizi rica edebilir miyim?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6898 kez incelendi.

Home Studio'mu upgrade ettim, düşüncelerinizi rica edebilir miyim?

Herkese selamlar,

Yola biraz daha iyi ekipmanlarla çıkmak düşüncesiyle, ekipmanlarımın bazılarını upgrade ettim. Tabi Home Studio diyebilmek için akustik düzenleme vs. şart, oysa benim 1 adet reflection filter ve 8-10 adet 60X60 akustik düzenleme için kullanılan panel süngerim var yalnızca şu an, eksik çok
    Teknik yapılandırma şöyle;

Intel I5 4660 at 3.20GHZ based PC, 16GB DDR3-1866MHZ Fury black soğutmalı ram, 240GB Evo series SSD drive, 1TB WD 7200RPM+64MB cache internal backup drive.

Soundcard: RME Babyface pro
    Mic preamp: SPL GoldMike MK2 (VOVOX kablolarıyla birlikte)
    Mikrofon: JZ V11, Rode NT2-A (shockmount, pop filtre ve reflection ile birlikte)
    Monitor: Prodipe Pro 5V2
    Kulaklık: Beyerdynamic DT770 pro-80
    Efekt prosesörü: TC Helikon Voice Play (akustik modeli)
    Klavye: Yamaha PSR A2000
    Enstrüman: 2 adet kısa sap bağlama (bir tanesi Akdeniz saz evi yapımı, diğeri eski)
    DAW: Cakewalk Sonar X2, Mac ile Logic pro X

*Kıytırık bir tane Yamaha GM10XU mixer ve birkaç ek şey daha var, ama onları ana setup'a katmıyorum.

Keyifli forumlar!

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    averen, Cho®dSolo, Erkan Çanakçı, EsbaB, gitarist1975, tezcankoray Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Bol müzikli anlar geçirip hayrını görmenizi dilerim.
    Darısı şu fakirin başına

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nacib Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Ekipmanlar bence epey güzel hatta bendekilere göre rahat 2 gömlek üstün 😀

Şu an en büyük eksik, sizin de belirttiğiniz gibi akustik düzenleme. O da zamanla giderilir.

Can Şu üyeler, totto adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Güzel bir set-up. Güle güle kullanın. Bir de monitörleri upgrade ederseniz iş tamamdır.

Can, Erkan Çanakçı, EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi, elimde DT770pro da varken, bu monitörler beni uzun süre götürür düşüncesindeyim. Şimdi kendimi tutup sadece elim rahatladığında oda akustiğine yönelmeliyim

Yorumun için teşekkür ederim.

Erkan Çanakçı, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Beğeniler için çok teşekkür ederim; lâkin diğer üstadların yorum/düşüncelerini de okumayı arzuluyordum..

Sağlık ola..

Bu arada öğrendiğim kadarıyla @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bey de V11 sahibiymiş..

EsbaB Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sevgili Can...
    Sahip olduklarından çok onlarla neler üretebildiğinle ilgileniyorum.
    ve inanıyorum ki çok müzikler var ve güzel paylaşımlarını bekliyorum.

ermanturkoz, EsbaB Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu nacib tarafından (03 Mart 2016 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.

Dostum bence çok güzel ekipmanlar, bu aralar PSR serisi klavyeleri DAW üzerinde kayıt edilmesine taktım, sen acaba klavyenin ses, ritm ve arpeg özelliklerini kayıt edebiliyor musun bilgisayarda?

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , elbette amaç bir şeyler yapmak; bölüm kurallarında da yazıldığı üzere, burada maksat ekipmanlarımı göstermek değil tabi ki. Sadece ekipmanları yeni aldım ve henüz bir amatör kullanıcı olarak setup'ı doğru yapmak istedim. İnşallah becerebilirsem bir şeyler paylaşacağım

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Kaydettim, ama L/R output'ları kullanarak. PSR'ların içerisinde gelen hazır setleri DAW ile kullanamadım maalesef.

Can ekipmanlar harika güle güle kullan. Oda akustiğinide yaptığında kaliteli soundlar elde edebikeceğini düşünüyorum özellikle bağlama kayıt ve mixlerini merakla bekliyorum. Başarılar dilerim, hayırlı olsun.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Bu Konu için Etiketler