NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1209 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 21 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Lenovo z500 + Acer 23" Monitör

Bu konu 5131 kez görüntülendi 20 yorum aldı ...

Lenovo z500 + Acer 23" Monitör 5131 Reviews

Konuyu değerlendir: Lenovo z500 + Acer 23" Monitör

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5131 kez incelendi.

Lenovo z500 + Acer 23" Monitör

Arkadaşlar studyoda sürekli mac sistemle çalıştığımız için, evdeki sistemi de iyice alışmak pratik kazanmak adına Mac'le değiştirme kararı aldım. win7+ios kurup geçişli kullanacağım. Cihazlar çok temiz, umarım forumdan birine nasip olur, detaylar:

Lenovo z500 i5/8gb/240gb SSD:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Performans olarak harika bir notebook'tur. Serviste 240 gb Kingston SSD taktırdım (300 tl) müthiş stabil ve hızlı çalışmaktadır. Yeni notebooklarda 8gb SSHD adı altında yutturulmaya çalışan sanal ssd'lerle karıştırmayın lütfen, alakaları dahi yoktur, araştırırsanız arasında dağlar kadar fark olduğunu görebilirsiniz. Bilgisayar sabit standında home studyo-ses kayıt produksiyon işlerinde kullanıldı, bu sebeple kozmetik olarak ilk günkü gibi yepyeni durumdadır. Kırığı-çiziği-eziği söz konusu değildir. Resimler cihazın kendisine aittir. Aynı şekilde teknik olarak da herhangi bir kusuru, eksikliği çalışmayan aksamı kesinlikle yoktur.

Ekran kartı 128 bit Nvidia GT645m'dir, daha sonraki versiyonlarda bulunan GT740m'ler 64 bit'tir... Özellikle EDIUS gibi video düzenleme yazılımlarında gücünü göstermektedir. HDMI-Vga, Usb 3.0 girişleri mevcuttur.

Kasası Aliminyum tasarımlı olduğu için ısınma sorunu yoktur, inanılmaz sessiz çalışıyor. Ayrı kayıt odası olmayıp da fan gürültüsüz temiz kayıtlar almak isteyenler için idealdir. Batarya-Şarj durumu da sorunsuzdur, kullanıma bağlı 4-5 saate kadar gitmektedir.

Garantisi devam etmektedir, fatura ve orjinal ambalajı ile birlikte gönderilecektir, resimler cihazın kendisine aittir. Fiyatı 300 tl'lik ssd ile birlikte düşünürsek uygun tuttuğuma inanıyorum. Studyo kayıt işlerinde kullanacak arkadaşlar için gerekli yazılımlar kurulu halde de verebilirim. Şu an win7 64/ultimate ve Cubase5 kurulu, stabil bir şekilde çalışmaktadır, 100 kanalı geçkin proje mixlediğim oldu herhangi bir kasılma donma vs. görmedim. Oldukça performanslı bir notebook'tur. Apple-Mac sisteme geçmek durumunda olduğumdan üzülerek satışa koyuyorum, yeni kullanıcısına hayırlı olsun...

Acer x233H 23" LCD Monitör:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Teknik ve Kozmetik olarak kusursuzdur. Apple-Mac Display'e geçeceğimden dolayı satıştadır. Görüntü canlılığı ve keskinliği ilk günkü gibi pırıl pırıldır. Ölü pixel vs. yoktur. Kontrastı ve tepki süresi çok harikadır.

HDCP özelliği sayesinde bilgisayardan başka Playstation3, harici dvd player gibi kaynaklara araya herhangi bir ekran kartı bağlantısı koymaksızın bağlantı alabilirsiniz, bizzat PS3 ile denenmiştir.

Home studyoda ses kayıt prodüksiyon işlerinde kullandım, komple bilgisayar da dahil Apple sisteme geçiş yapmam gerektiği için ihtiyacı olan birine uygun fiyata devretmek istiyorum. Resimler cihazın kendisine aittir. Sorularınız için mesaj atabilirsiniz.

Fiyatlandırma:
    Lenovo z500 için 1500 tl,Acer monitör için 350 tl'dir.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Uğur hocam mac e geçme düşüncenle bence en doğru kararı vermişsin..Ama tavsiyem Mac Pro alman yönünde olacak..Bende imac i verip 2009 mid veya late mac pro almayı düşünüyorum..
    Onun dışında Lenevo için verdiğin fiyat gayet iyi..Şu anda ssd ile birlikte 2600 TL den aşağı bulunmaz bu laptop..
    Onun dışında senin kullandığın herşeyin gözü kapalı alınabileceği konusunda herkese garanti veririm..
    Çünkü kullandığın cihazlara, düzenine, tertibine ve hassasiyetine ne kadar önem verdiğini az çok görebiliyor ve tahmin edebiliyorum..
    Hayırlı satışlar..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Uğur hocam hayırlı olsun, bende Berk kardeşime katılıyorum. Bu sitede pek çok insan var doğal olarak Uğur Hocamı tanımıyor olabilirler. Kendisi çok titiz ve özenli bir arkadaşımdır, mac konusunda ise asla pişman Olmassın derim, birde merak ettim Uğur hocam mac geçtikten sonra cubase ile devam mı?

Berk hocam ve Taner hocama güzel düşünceleri için teşekkürler.

Taner hocam Mac sistemi ikili şekilde kullanmayı planlıyorum, ios-logic pro x / win7-cubase şeklinde. her ikisine de hakim olmak istiyorum. Çünkü studyoya gidiyorum mac sistem var, haliyle mac'in başına geçince neyin nerde olduğunu deneme yanılmayla bulmaktan sıkıldım evde günlük işlerde de biraz kullanıp aynı windowsta olduğu gibi bir şey yapmam gerektiğinde elimi attığım anda o menü'ye ulaşabilmeliyim. logic x'te de çok yavaş kalıyorum, cubase gibi edit-mix kısayollarına iyice hakim olmam lazım.

Berk hocam aslında ssd'li Mac mini+thunderbolt display şeklinde düşünmüştüm. ilerde sistem değiştikçe bilgisayarı değiştirmek de kolay olur, iMac'i elden çıkarmak mesele biraz. mac pro'yu yakınen kullanmadım, kasa olayını fan gürültüsü nedeniyle pek sevmiyorum, aynı ortamda condenser'la kayıt alabilmem de gereken durumlar olacak illa ki. bu arada yeni öğrendiğim bir konu macbook pro alacaksanız dikkat edin araştırdığım kadarıyla retina ekranlı modellerde ram ve disk sonradan değiştirilemiyor, satın alırken özelleştirip sipariş vermek lazımmış.

Uğur hocam eski kasa IMac öneririm size, tek sorunu bulutlanma. Fakat video yada fotoğrafla uğraşmadığın sürece dikkat çekmiyor, ben upgrade Yaptım mesala, 20 gb ram var, Ssd Hardisk takdırdım çok uyumlu çalışıyor ve müthiş memnunum, en ufak bir ses bile yok.

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam eski kasa IMac öneririm size, tek sorunu bulutlanma. Fakat video yada fotoğrafla uğraşmadığın sürece dikkat çekmiyor, ben upgrade Yaptım mesala, 20 gb ram var, Ssd Hardisk takdırdım çok uyumlu çalışıyor ve müthiş memnunum, en ufak bir ses bile yok.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dostum,

Sendeki IMac ne zamanın ? Isınma durumu nasıl ?

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (16 Mayıs 2015 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bendeki IMac 2011 eski kasanın son versiyonu Mehmet Abi, ne ısınıyor ne ses yapıyor, ben çok memnunum. Birde upgrade Yaptım, 20 gb ram ve 1 tb SSD Hardisk var.

Yeni kasalar görüntü olarak şık belki ama upgrade olmuyor, o yüzden tavsiyem temiz bir eski iMac, üstüne artan parayla upgrade.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam bu laptop'u bu fiyata verme yazık günah Mac alırsan da al ama bu sende kalsın bence.

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam bu laptop'u bu fiyata verme yazık günah Mac alırsan da al ama bu sende kalsın bence.
    Valla hocam okulda kullanmalık Acer da almıştım, o olmasaydı bunu günlük işlerde kullanırdım ama sunuma falan fazla bu cihaz İşin komik tarafı bu kadar mantıklı fiyat vermeme rağmen abi 1100-1200 verelim diyenler var, o paraya onboard ekran kartlı, ssd'siz i3'leri bile vermiyorlar