NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 872 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 7 ile 7 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Aylardır Ulaşamadığım Sound :(

Bu konu 5536 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...

Aylardır Ulaşamadığım Sound :( 5536 Reviews

Konuyu değerlendir: Aylardır Ulaşamadığım Sound :(

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5536 kez incelendi.

Aylardır Ulaşamadığım Sound :(

İyi günlerı.Beceremediğim bi gitar solo soundu var.Solo aslında çok basit ama soundu uzaydan geliyormuşçasına beni kitler hep.5 yıldır sıkılmadan ara sıra dinlerim ve birkaç ay önce o sound üstünde çalışmayı denedim.Saatlerce çalışma ve Amplitube , GuitarRig , Revalver üzerinde milyarlarca kombinasyonun ardından yine hüsran

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

-->2.13 deki solo.

KVRaudio ahalisi Fuzz dist. ve EQ dedi.Bi tanesi Marshall veya Peavey marka taşınabilir entegre bir amfi %40 gain ve Fuzz dedi. Onları da denedim.(Simulayonlarda yani) Ama yine failed.

Bu albumu yapan aranjörün bir röportajını okudum.Sweetwaterda olması lazım.Sesin çok dry , reverbsiz olduğunu ve çok azcık Chrous kullandığını öğrendim. Coldplay'ın canlı performanslarını izledim 5-6 farklı yerde ama soundun bununla alakası yok.Ama olmuyor olmuyor olmuyor. Yardımcı olabilecek herkese sonsuz teşekkürler.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    Konu paranoyakfotografci tarafından (06 Eylül 2015 Saat 19:00 ) değiştirilmiştir.

Şimdik şöyle anlatmaya çalışayım naçizane;
    hiç bir kayıt bir diğerine benzemez. Ya da çok zor benzer. Bir defa bu grubun kullandığı gitarın markası ne, manyetiklerini modifiye etmiş mi, çalan kişiyle sizin tuşeniz aynı mı, hangi ekipmanı kullanmışlar, nasıl bir kayıt tekniği kullanmışlar vs bir sürü soru var. Bence burada kimse şu ekipmanı, bu effecti kullanırsan benzerine ulaşırsın diyemez.
    Yani müziği seven güzel arkadaşım, bir de şöyle düşün;
    Bu tonu ararken denediğin kombinasyonlarda, kullandığın plug-in'lerde mutlaka bundan daha hoş bir sound bulmuş olabilirsin. Belki de bu beğendiğin soundda çalan gitarist senin o tonunu daha çok sevecektir? !

Aramaya ve çalmaya devam et ama ararken çaldıklarını kaydet mutlaka kendine has ve seveceğin, dinleyenlerin de seveceği bir sound yakalarsın. Müzik böyle bir şey.

Sana hiç bir zaman tonlanamayan, ya da öyle sandığımız bağlamadan bahsetmeyelim şimdi. Kaçarsın

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Bir sound u yakalamak yerine, kendi sound unuzu yaratırsanız daha fazla keyif alır ve daha özgün olursunuz..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Hocam derdimi anlatamadım sanırım.Ben kendi soundumu elde edebiliyorum.Hepimizin bilgisayarında envai çeşit simülasyonlar pedallar bilmem neler var.Her pluginde bir sürü parametre var.Benim kombinasyonum sizinkine sizinki benimkine uymaz tabi ki...
    Ancak bu demek değildir her sound inanılmaz eşsizdir aman uğraşmayan sıfırdan yapın?
    Gitar soundunu kelimelerle anlatmak için bazı tabirler bunun için türemiştir.Yanılıyor muyum?
    Dry/Wet (Mic uzaklığı) mesela.Veya veya tonun çok "Fat" olması.(Inputtaki sinyalin extra sıkıştılmış ve yüksek olması gibi). Gitar tonunun "Bright" olması mesela.Parlak yani.Bu sadece tizlerin ,presencenin çok açıldığını değil ; ayrıca manyetik uzaklığının fazla olduğunu veya Input gain'in düşük olduğunu anlatabilir bize...
    Müzikle uğraşan biri Metallica'nın killer -ölümcül mu demekse artık - tonuyla AC/DC'nin low gain böyle az distorşınlı tonunu ayırt edebilir zannediyorum ve aradaki farkın neye dayandığını bilir.

Ben de -kayıt işlerinden anlamayan biri olarak, hayatımda hiç micle kayıt almadım siz düşünün- size bu soundun size neler çağrıştırdığını sordum aslında.Yani müşteri gelse "abi ben bu tonu istiyorum" dese , napardınız yani?
    Bu konu bunun için açıldı.Ben herhangi bir ton istemiyorum.Bunu istiyorum.Nasıl olduğunu merak ediyorum.

Ve evet o püf noktayı bilmediğim için , denediğim o kadar setupın hiçbiri bana bu hissi vermedi.Bundan daha iyi gelmedi. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Kısaca cevap = "Slide"

Ben ton sordum sen bir aparattan bahsediyorsun diyeceksin, tonda çok büyük bir özellik yok sanıyorum sen slide' ın verdiği histen dolayı bu solodan bu kadar etkilenmişsin. Bu mantıktaki gruplar modern ekipmanlar kullanmaz sevmezler bunun yerine "vintage" ekipmanlar kullanırlar, manyetik single yada P90 tarzında olması büyük ihtimal. Mutlaka lambalı amfiler kullanılır, analog efektler kullanırlar, çok daha fazla detay tabiki var ama hep maliyete dayalı. Plugin'lerle yakalanamazmı yakalanabilir, aynısı olmaz ama o hissi vericek tona yaklaşabilirsin, ama olay dediğim gibi slide' ta.

Müzik

Selamlar..
    Tercihen humbucker ve orta switch pozisyonda bir tele ile Vox AC30 + Germanium treble booster ile elde edilebileceğini düşünüyorum.. Chorus veya Reverb tonun ana karakterini etkilemiyor bence.. Değişik ürünler kullanılabilir..
    Slide konusuna gelirsek te o tamamen farklı bir ton.. Ayrı kanal.. İki tonu da aynı anda çıkarmaya çalışırsanız zannederim ki muvaffak olamayacaksınız..
    İyi çalışmalar..

gitarist1975 Şu üyeler, instrument00 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Gitara fuzz verip Wah pedalını yarı açık denediniz mi?

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu Konu için Etiketler