NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1054 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ProTools sahipleri için Steinberg'den Cubase8 Pro Crossgrade...

Bu konu 2515 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

ProTools sahipleri için Steinberg'den Cubase8 Pro Crossgrade... 2515 Reviews

Konuyu değerlendir: ProTools sahipleri için Steinberg'den Cubase8 Pro Crossgrade...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2515 kez incelendi.

ProTools sahipleri için Steinberg'den Cubase8 Pro Crossgrade...

Detaylar linkte;
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Hocamın Cubase8 inceleme yazısındaki "Pro" tabirine tespiti bu hamle ile daha da belirgin hale geliyor sanırım...

Ch.

tezcankoray - ait avatar

tezcankoray

H:i, jS M Y #986 

çok çılgın olmuş bu

Lisanslı ProTools sahiplerine Cubase8 Pro ya geçiş şansı...
    özellikle eski versiyon ProTools kullananlar için düşünülebilir...

Ch.

Meali şu: Pro Tools'unu getir. Cubase'i %50 indirimli al!

Daha önce de olmuştu, Steinberg bu kampanyayı dönem dönem yapıyor.

Oldukça anlamsız bir promosyon olmuş .. ne alaka protools ü getir cubase i götür. Mobilya kampanyasımı bu, eskiyi getir yeniyi götür gibi..yanı neden ben 2900 tl lik protools ü verip 1700 tl lik cubase i alayım birde üstüne para vereyim. Ayrıca elimde kısıtlı bir protools sürümü varsa zaten avıd dede 12 ye yükseltmek için oldukça uygun kampanyalar oluyor..

Q10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

cubase görmeyeli yıllar oldu doğrusu, fakat bu kadar versyon sonrasında bile hala bezier curve otomasyon yok + multiple routing limitli ve 5 + aax/aaf destekleri yok, çok eksiği var, ayrıca realtime fade crossfade quick shortcut cubase son hatırladığım 1990 yıl yıllarda logic öncesi kullandığım bir yazılımdı.

protools tarafında, Protools CLIP cbr export playlist import/ artı cliplerin tüm datalarını koruyarak fade sağ tıkalyıp modify edip mixerde etkiletip, regionların yerlerini değiştirdiğinizde dahi, tekrar modify demenize gerek kalmadan bunu algılayıp, tracklerin isimlerini otomatik olarka değiştirebilen bi yazılım, çok iyi durumdalar ve hala liderler.

bence şu an pt nin tek yapamadığı samplitude daki object bast (online) edit işlemleri. Eğer bu özelliği v13 ya da sonrasında eklerlerse, bence olay biter. çünkü bu audio suite offline render işini bitwig bile yapıyor. bu konuda gerideler belkide bilerek bilmiyoruz.. ama v13 geldiğinde ilk bakacağım şey bu olacak..

daha kapsamlı bir konu başı başına bir VIP edit ile hallediyor bunu samplitude biraz daha gelişmiş audio da fakat, grup track control ve take revolver punch combing edit bu konularda 1 no PT. sequoia multisync ile arayı açar, ama o özelliği değil manueli okuyup yapmak, videosunu izleyerek yapmak çok zor, her kullanıcıya gelmez zor bir daw.
    bu sebeple midi işleri sonrası Pt güzel. ama herşey sebepli.

ben yıllardır logic ile birlikte samplitude base yürüyorum sebepler var boş yere değil, tabi midi kısmında ableton da var. bende orda 3rd m4l device üreticilerinin ve IRcam mühendis ve öğrencilerinin geliştirdikleri objeleri device olarak maxile ableton un içinde açabiliyorum bu da, en basit anlatımla harika efektler getiriyor alışılmışın dışında stereo delay vb daha değişik yaratımlar adına.

ableton tarafında, ableton v9 da tam entegrasyon yaptı ve scriptlerle yakalanamayacak olayları max ile içine entegre yaptı, workflow kötü fakat maxle yaratamayacağınız olay yok ableton içinde, keza logic midi de zaten malum add maping ve external pluginleri smmart dock yapıp preset save as öne çıkan zevkler, şimdi olacaklar bence daha keyifli,

şimdi sampltiude başbelası VST3 desteksizlikleri sorunsalı ve IZOTOPE buss kanallarındaki hataları devam ederken, bir sonraki versyonda (x3) ve söylentlilere göre MORPHING dock ve multitouch kontrol ve yeni redmetica sampler bünyüsine kadacak Logic 11 şimdiden beklemeye başladım bile..gearslutz formunda logic 11 başlığı açılmış ve konuşulmaya başlamış benim ön görüm çıkış tarihiyle ilgili temmuz 2017. önümüzdeki yıl muhtemelen 10.5 olur. 1 yıl sonrasında gelir.zaten setup ona uygun kurulu olaak el capitan 10.11 dahil.

şu an samplitude hala çok ilerde , bu farkları 7-8 yılda farkettim, 1-2 özellikten dolayı değil, bunu insanların sadece yahu şu programda şu özellik varmış gibi anlatması değil, ben websitemde bile her biri 5 er dakikadan 120 videoya zor sığdırabileceğeim o derece gelişmiş bir programdan söz ediyoruz..anlamak çok güç ve uzun sürüyor, bu yüzden bu kadar dip özellikli 4 daw ve extra program görmüş biri olarak, mucize yenilikler ve mantıksız duygusal sebeplerden dolayı program değiştirmem söz konusu bile olamaz haliyle, ama yeniliklere her zaman açığım ve takip ediyorum..
    fakat artık programlar birbirini yakalıyor, 5 sene sonra neler olur bilmiyorum ama son 15 yıldır bu 4 lüyü hiç değiştirmedim..

MIDI : Logic+ableton
    S.D :renoise/Maxmsp : S. Design
    MIX/EDIT :Soundclulpting : Samplitude (object base online audio editor)

4. olarak son olarak 1 saat kadar evvel Protools first kurdum, group track control ve fade ve diğer bazı extra meraklarımı inceliyorum.
    güzle bir 4 lü oldu, yeni ableton dan pek ses yok neler oluyor bilmiyorum,
    zaten mac aldığımda, logic ve diğer SD yazılımları oraya alıcam.

elde böyle bir 4 lü olunca, keyfi başka..

nitekim müzisyen arkadaşlarımız için bu zevkli tartışmalar kızışarak devam eder gibi hissedilse de, ben kendi adıma yıllar evvel bu tür DAW çekiştirmelerinden uzaklaştım, olaylara çok farklı bakıyorum tamamıyla programsal özelliklere odaklı ve aranjeye odaklı düşünüyorum, eğer bir başka program iyiyse ve bana lazımsa , onuda kullanıyorum ( basit kıyaslamalar içinde bulunmuyorum)

zaten bu yüzden 7-8 yıl kadar logice e ara verdim ve tek bir kere açmadan. bu süre içinde samplitude tamamıyla kullanımına hakim oldum ve şimdi 4 daw ile yola devam ediyoruz.

Protools için mecburi sebeplerim olacak, onların mantıklarıda kaliteli sebepler günün birinde mecburen elimde olması gerekecek, onuda şimdiden listede tutuyorum.. bu sebepleri sıralayıp sizleri özel düşüncelerime boğmak istemem bu sebeple cümlelerimi editledim..

bu 4 lü dışında pek merakım yok ( çok özel sebeplere her zaman açığım) şu an bu 4 daw için ferman yazabilirim belkide oturup sayfa sayfa ama bunları çok yıllar evvel geride bıraktım ve artık yalnızca müzik yapmaya devam ediyorum..

Konu eser karaca tarafından (05 Ağustos 2015 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Cubase in nesi varmış?
    Logic pro x güzel.Protools güzel.
    Cubase olan logic, logic olan cubase arayacağını sanmıyorum.Müzik tarzları ile alakalı ve alışkanlıklarla alakalı ve de aranje tekniği ya da iş akışı sebebi ile insanlar hangi daw ın kendisine uygun olduğunu seçip devam ediyor.
    Presonus da güzel.

Protools u tek bir sebeble tekrar aldım.Ayrıntısı ile öğrenmek için.Ortak dil olduğu için.
    Onun dışında logic,cubase, presonus,sonar,digital performer, gibi programlar her şeye kadir.

Protools ve samplitude audio konusunda iyi
    diğerleri aranje konusunda.