NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1490 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Hi-fi Stereo Kulakiçi Kulaklık Tavsiyesi

Bu konu 6204 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

Hi-fi Stereo Kulakiçi Kulaklık Tavsiyesi 6204 Reviews

Konuyu değerlendir: Hi-fi Stereo Kulakiçi Kulaklık Tavsiyesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6204 kez incelendi.

Hi-fi Stereo Kulakiçi Kulaklık Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba, bir tane taşınabilir kulakiçi kulaklık ihtiyacım doğdu, sony xpreia ray'in orjinal kulaklığı da gayet dengeliydi ama çantada yanlışlıkla anahtarlığa dolanmış sağ tarafın kablosunu koparmışım Almışken de ömürlük güzel bir kulaklık almak istiyorum, mikrofon-kulaklık headset olması şart değil, amacım tamamen müzik dinlemek.

Bugün biraz araştırdım, hatta yabancı bir sitede kulaklıkları karakterlerine göre gruplandırmışlar, sevdiğim tarzda yani dengeli frekans cevabı olanlarda sony mdr-ex300ü de gördüm:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alternatif olarak Audio Technica ATH-CKS77 ve Sennheiser cx400 de var aklımda. Yurtdışından da alabilirim sorun değil, alıştık artık
    Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Selam Uğur,

Sennheiser'ın bahsettiğin ve nerdeyse bütün modellerini 150 ile 300 tl arasındaki kullandım gayet iyi ve dengeli. Yanlız o fiyat aralığındaki hangi kulakiçi kulaklığı aldıysam en fazla 1 yıl dayandı. Ömürlük veya birkaç yıllığına kullanacağın kulakiçi kulaklık almak hele yolda, heryerde kullanacaksan bence imkansız Sea'deyken lehim dersinde sordum bu kulaklıkları yeniden lehimleyebilirmiyiz diye ( elimde nerdeyse 10 tane kulaklık var ) ve imkansız olduğunu çok ince lehimlendiğini söylemişti. Oyüzden eğer uzun süreli kullanmak istiyorsan akg vb. kablosu değişebilen normal kulaklıklar var. Bence uzun süreli için en iyi çözüm bu. Hem sound'una alıştığın için uzun sürede mix esnasındada çok kullanışlı oluyor.

Hocam AKG'lerin çıtırtılı tiz karakterini hiç sevemedim, k271 mkII de kullandım, halen elimde k77si de var ama bana hep parlak ve tiz geliyo nedense belki inanmazsın ama pioneer se-mj51 bile daha natural geliyor bana nedense sennheiser'ın hd25'i çok istiyodum ama baya pahalı geldi açıkçası, alt modellerinde de bass'a boğulma sorunu var hd serisinden bir iki model denemiştim. Üniversite yıllarında kulakiçi modellerinden çok eski bi modelini (tam hatırlamıyorum) kullanmıştım kulaküstülere göre daha dengeliydi sanki. shure'u çok mid karakterli buluyorum, akg çok tiz-parlak, benim zevkime uyacak modeller sony ve audio technica'da sanırım

AKg'de bana cansız, müzik dinlemesi biraz zevksiz fakat frekans dengesi ve detay konusunda iyi gelmişti Evet sennheiser'ın o modeli baya pahallı ama 600-700 verip kablosu değişen bir kulaklık her müzisyene gerekli. Hem yıllarca kullanabileceğin bir kulaklık alıyorsun hemde herhangi bir bozulma yaşadınmı teknik servise verme şansın var. Zaten yıla ve hesaba vurduğunda kullan at yapmaktan aynı şeye denk geliyor Audio technica'yı bende çok merak ediyorum. Ne yazıkki hiç deneme şansım olmadı.

İyi geceler G3production dostum,

Esasında benim de duyumumu ilerletmek adına bir kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var diye

düşünüyorum. Uğur hocam , kendi başlığı altında bu soruyu sorduğum için lütfen kusuruma

bakmasın. Çünkü sabaha karşı bu saatte ancak bu başlık altında karşılaşabildik.

Benim amacım şu :

Ben klavyelerimi RME FF UFX üzerinden çalıyorum ve kulaklıkla dinliyorum. Halen kullandığım

kulaklık Yamaha RH-5Ma . Esasında bu kulaklık fiyat/performans olarak gayet başarılı bir

kulaklık.

Ancak ihtiyaçlar hep sonsuz olduğu için ; ben duyumumu daha fazla geliştirebilmek adına ,

kulaklık konusunda ne gibi alternatifler geliştirebilirim konusuna epeydir kafa yoruyorum ama

daha bir alternatif üretemedim.

Benim beklentim, canlı olarak çaldığımı , çok temiz bir şekilde ve tüm detayları ile anında

duyabilmek. Bu açıdan benim zincirimdeki en zayıf halkanın kulaklığım olduğunu düşünüyorum

açıkcası.

Bu halkayı nasıl güçlendirebilirim ? Bu konuda senin, Uğur hocamın veya diğer

arkadaşlarımın bir önerisi varsa sevinirim.

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (12 Eylül 2014 Saat 05:31 ) değiştirilmiştir.

ATH-M50x Thomann fiyatı 123 Euro arkadaşlar...
    (Kulakiçi arayanlara hitaben değildir...)

Ch.

Konu Cho®dSolo tarafından (12 Eylül 2014 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam AKG'lerin çıtırtılı tiz karakterini hiç sevemedim, k271 mkII de kullandım, halen elimde k77si de var ama bana hep parlak ve tiz geliyo nedense belki inanmazsın ama pioneer se-mj51 bile daha natural geliyor bana nedense sennheiser'ın hd25'i çok istiyodum ama baya pahalı geldi açıkçası, alt modellerinde de bass'a boğulma sorunu var hd serisinden bir iki model denemiştim. Üniversite yıllarında kulakiçi modellerinden çok eski bi modelini (tam hatırlamıyorum) kullanmıştım kulaküstülere göre daha dengeliydi sanki. shure'u çok mid karakterli buluyorum, akg çok tiz-parlak, benim zevkime uyacak modeller sony ve audio technica'da sanırım
    Hocam seninle bir keresinde sıkı bir AKG - Senheiser tartışması yapmıştık, o zaman AKg yi beğeniyordun, fikirlerin değişmiş anlaşılan...
    Şahsen Senheiser ların ses karakterini hep çok sevdim, kulaklarımda fena halde alıştı buna...Bu arada 2.nci Mox6 için de hd25 sp2 kullanıyorum. hd25 alamayan bütçeler için daha uygun fiyatlı, mütavazi bir kulaklık ve çok de dengeli...Aklınızda bulunsun...
    Ama yinede benim gözüm Hd600 ve üzerindeki cihazlarda, birgün mutlaka edineceğim...
    Bu arada bu da yeni çıkmış;

Bakalım @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Ertan Abi ne diyecek bu cihaza?

Ch.

Ben Audio Technica ATH-M50 yi yaklaşık 3-4 gündür kullanan biri olarak şiddetle tavsiye ediyorum. Yani yurtiçi fiyatıyla 800-1000 TL arasında ki en iyi 2-3 kulaklıktan biri..Hele ki mix falan yapma isteğiniz varsa, veya en azından mix lerde son dokunuş yapmak bir gereklilik hissediyorsanız bu kulaklığı mutlaka inceleyin...Sadece müzik dinlemek için biraz lüks sayılabilecek bir kulaklık ama..Daha çok projeleriniz için..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam seninle bir keresinde sıkı bir AKG - Senheiser tartışması yapmıştık, o zaman AKg yi beğeniyordun, fikirlerin değişmiş anlaşılan...
    Şahsen Senheiser ların ses karakterini hep çok sevdim, kulaklarımda fena halde alıştı buna...Bu arada 2.nci Mox6 için de hd25 sp2 kullanıyorum. hd25 alamayan bütçeler için daha uygun fiyatlı, mütavazi bir kulaklık ve çok de dengeli...Aklınızda bulunsun...
    Ama yinede benim gözüm Hd600 ve üzerindeki cihazlarda, birgün mutlaka edineceğim...
    Bu arada bu da yeni çıkmış;

Bakalım @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Ertan Abi ne diyecek bu cihaza?

Ch.
    Bahadır hocam akg'nin kayıt ve mix olaylarında değil de normalde müzik dinlerken lezzet almadığımı belirttim yukarıda, yoksa fikrim değişmedi yani, kayıt esnasında kendini duyabilmek için biraz parlak karaktere ihtiyaç var zaten buna sözüm yok. Benim şu an aklımdaki iki model ATH-cks77 ve sony mdr-ex300, bu ikisinden birini alcam muhtemelen

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler G3production dostum,

Esasında benim de duyumumu ilerletmek adına bir kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var diye

düşünüyorum. Uğur hocam , kendi başlığı altında bu soruyu sorduğum için lütfen kusuruma

bakmasın. Çünkü sabaha karşı bu saatte ancak bu başlık altında karşılaşabildik.

Benim amacım şu :

Ben klavyelerimi RME FF UFX üzerinden çalıyorum ve kulaklıkla dinliyorum. Halen kullandığım

kulaklık Yamaha RH-5Ma . Esasında bu kulaklık fiyat/performans olarak gayet başarılı bir

kulaklık.

Ancak ihtiyaçlar hep sonsuz olduğu için ; ben duyumumu daha fazla geliştirebilmek adına ,

kulaklık konusunda ne gibi alternatifler geliştirebilirim konusuna epeydir kafa yoruyorum ama

daha bir alternatif üretemedim.

Benim beklentim, canlı olarak çaldığımı , çok temiz bir şekilde ve tüm detayları ile anında

duyabilmek. Bu açıdan benim zincirimdeki en zayıf halkanın kulaklığım olduğunu düşünüyorum

açıkcası.

Bu halkayı nasıl güçlendirebilirim ? Bu konuda senin, Uğur hocamın veya diğer

arkadaşlarımın bir önerisi varsa sevinirim.
    Merhaba Mehmet bey.

Ne yazıkki referans kulaklıklarıyla ilgili çok fazla tecrubem yok ve bence kulaklık monitörden bile daha kişisel bir konu fakat şu şekilde bu sorununuzu halledebilirsiniz.

2 sene önce kulaklık sorunum çıkmıştı ve ne yapabilirim diye düşündüm. İnternetten ne kadar faydalı yorumlar alsamda kulaklık işi fazla kişisel olduğu için olabilecek 3-4 kulaklık seçtim. Daha sonra tünel'e gittim. İlk girdiğim dükkanda saçma sapan bir kulaklık dinledikten sonra ikincisinde AKG K 240 MK II karşıma çıktı. Benim istediğim iş için ( mix'lerde referans olabilecek ama normal hayatımda müzik dinlemek için kullanacağım bir kulaklık ) uygun olduğunu gördüm. Normal fiyatının 250 lira altında oluncada
    Başka bir kulaklığa bakmadan alıp çıktım

Tünel'e giderseniz istediğiniz fiyat skalasında bir çok kulaklığı deneme şansınız olur. Hemde beklenmedik şekilde, beklenmeyen ürünlerde çok ciddi indirim yapabiliyorlar.

Önemli bir konuda kulaklığı seçerken sound'u kadar rahat olup olmadığınada bakın. Sound'u güzel olsada bazı kulaklıklarla yarım saatten fazla dinlemek imkansız oluyor. Akg'de bu konuda rahat. Bende AKG K 240 MK II modeli var. Dışarıyla iletişiminizi tamamen kesen bir kulaklık. Bu yüzden conderser mic ile kayıt yaparken de kullanabileceğiniz bir kulaklık.

Umarım yardımcı olabilmişimdir

Konu G3production tarafından (12 Eylül 2014 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.