NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1403 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 55 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yamaha MOX6 için Vokal Mikrofonu Tavsiyesi

Bu konu 11475 kez görüntülendi 54 yorum aldı ...

Yamaha MOX6 için Vokal Mikrofonu Tavsiyesi 11475 Reviews

Konuyu değerlendir: Yamaha MOX6 için Vokal Mikrofonu Tavsiyesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11475 kez incelendi.

Yamaha MOX6 için Vokal Mikrofonu Tavsiyesi

Üstadlar Merhaba,

Başlangıç seviyesine uygun ve bütçeyi üzmeyecek, vokal kaydı için condenser mikrofon almayı düşünüyorum. Forumdaki ve diğer kaynaklardaki konuları inceledim.

Gördüğüm kadarıyla Rode NT1 ya da NT2 en çok tutulan ürünler. Özellikle NT2 fiyat olarak düşündüğüm bütçeden yüksek.
    Uygun fiyatlı olarak Behringer C1'i gördüm. Bu konuda değerli yorumlarınızı dinlemek isterim.

Condenser mikrofonlar hassas yapısı nedeni ile sanırım 2. el almak bir hayli riskli olur diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Saygılar,
    Tezcan

Konu tezcankoray tarafından (12 Eylül 2014 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mikrofonu direkt olarak Yamaha MOX6'da kullanmak istemem nedeni ile konu tartışma içerisinde farklı noktalara gelmiştir. Bu yüzden başlık düzenlenmiştir.

Dostum condenser mikrofonları ikinci el alırken dikkat etmelisin, kozmetik açıdan vuruğu eziği varsa hiç bulaşma, muhtemelen darbe almıştır ve ilerde ciddi sorunlara gebedir. Pop filter ile kullanılmış olmasına özellikle dikkat et, yoksa diyaframı katran tabakası bağlayıp sağırlaşır. Mutlaka GET ile al ki kontrol edip öyle ödeme onayı verebilesin. Model önerisi olarak da Studio Projects B1 ve Rode nt1a giriş seviyesinde önerdiğim ürünlerdir...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C1 kullandim, aman uzak durun,berbat bir mikrofondur...
    Pm attım bu arada...
    Teşekkürler hocam. C1'in fiyatından bile kıllanmıştım zaten Sıfırı 200 TL'nin altında

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum condenser mikrofonları ikinci el alırken dikkat etmelisin, kozmetik açıdan vuruğu eziği varsa hiç bulaşma, muhtemelen darbe almıştır ve ilerde ciddi sorunlara gebedir. Pop filter ile kullanılmış olmasına özellikle dikkat et, yoksa diyaframı katran tabakası bağlayıp sağırlaşır. Mutlaka GET ile al ki kontrol edip öyle ödeme onayı verebilesin. Model önerisi olarak da Studio Projects B1 ve Rode nt1a giriş seviyesinde önerdiğim ürünlerdir...
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler hocam. Bu ürünleri tekrardan inceleyeyim.

Tezcan kardeşim,

Condenser mikrofonu sıfır olarak almak tabii ki çok önemli bir avantaj sağlar.

Yukarıda verilen alternatifler içerisine bence sE X1'i de katmanda çok yarar var . Yanlış

hatırlamıyorsam Xtansion arkadaşımız bu mikrofonu kullanıyor. Mikrofon hakkında sana gerekli

yorumları yapar herhalde.

Benim bu mikrofon hakkında bilgilendirme amaçlı söyleyeceğim şey şudur :

Bildiğim kadarıyla ; bu mikrofon sE firmasının , özellikle yüksek kalite ve düşük fiyat politikası

ile ( dikkat edersen f/p oranı cümlesini özellikle kullanmıyorum ) ürettiği ve buna dayalı

olarak da kar politikası gütmediği bir ürün. Dolayısıyla onlar açısından çok iddialı ve stratejik bir

ürün. Fiyatı seni aldatmasın.

İncelemende fayda var....

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (05 Eylül 2014 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan kardeşim,

Condenser mikrofonu sıfır olarak almak tabii ki çok önemli bir avantaj sağlar.

Yukarıda verilen alternatifler içerisine bence sE X1'i de katmanda çok yarar var . Yanlış

hatırlamıyorsam Xtansion arkadaşımız bu mikrofonu kullanıyor. Mikrofon hakkında sana gerekli

yorumları yapar herhalde.

Benim bu mikrofon hakkında bilgilendirme amaçlı söyleyeceğim şey şudur :

Bildiğim kadarıyla ; bu mikrofon sE firmasının , özellikle yüksek kalite ve düşük fiyat politikası

ile ( dikkat edersen f/p oranı cümlesini özellikle kullanmıyorum ) ürettiği ve buna dayalı

olarak da kar politikası gütmediği bir ürün. Dolayısıyla onlar açısından çok iddialı ve stratejik bir

ürün. Fiyatı seni aldatmasın.

İncelemende fayda var....
    Mehmet hocam çok haklısınız ama x1'in ikinci el olarak bulunması zor olduğundan arkadaşa bahsetmedim, sE çok enteresan bi marka, çok süper isimlerle çalışıyor, harika mikrofonlar yapıyor ama fiyat olarak uyguna pazara sürüyor. Daha önce se1a ve halen z3300a kullanan biri olarak sE'nin ürünlerine gözü kapalı kefil olurum kalite konusunda. BL Müziği arayıp indirimli fiyat isteyin mutlaka, %20-30lara varan indirimler yapıyorlar sağolsunlar.

Tezcan kardeşim..Ben SE X1 VP olarak BL Müzikten aldım...Sağolsunlar % 20 yi aşkın bir indirim yaptılar..Birkaç ekipman daha almıştım kendilerinden..Ben çok inceliyorum ürün alırken az çok biliyorsundur..Bu mikrofonun karşılaştırması vardı..Karşılaştırıldığı mikrofonlar NT1-A, TLM 103 birde AKG nın bir modeli idi..Karşılaştırma 8 farklı firmanın ve internet sitesinin temsilcileri karşısında tarafsız bir biçimde yapılmıştı..SE X1 bunların aralarından çıkıp bir çok durumda 1. seçilmişti..Ben oldukça memnunum..Ayrıca BL müzikteki VP paketinin içinde herşey var..Bundle olarak satılıyor zaten..Şu andaki liste fiyatı 769 TL..Sanırım konuşursan 620 - 630 aralığında bir fiyata alabilirsin..Tam bir fiyat/performans ürünü...Tekrar mikrofon alacak olsam tek alacağım marka SE olurdu..

Bu da BL Müzik linki

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Değerli arkadaşlar,

Hepinize tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Ben Yamaha MOX6 synth'e direkt olarak bağlamak istiyordum mikrofonu (harici bir ses kartı kullanmayı düşünmüyordum). Ancak, condenser mikrofonlar phantom power gerektirdiği için sanırım bunu yapamayacağım.

Üstadlarım, @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bu konuda bildiğiniz bir çözüm var mıdır? Değerli yorumlarınızı rica ederim.

Ayrıca, evde müzik yaptığım odada ses yalıtımı yok. Condenser mikrofonda sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler,
    Tezcan

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar,

Hepinize tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Ben Yamaha MOX6 synth'e direkt olarak bağlamak istiyordum mikrofonu (harici bir ses kartı kullanmayı düşünmüyordum). Ancak, condenser mikrofonlar phantom power gerektirdiği için sanırım bunu yapamayacağım.

Üstadlarım, @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bu konuda bildiğiniz bir çözüm var mıdır? Değerli yorumlarınızı rica ederim.

Ayrıca, evde müzik yaptığım odada ses yalıtımı yok. Condenser mikrofonda sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler,
    Tezcan
    Dostum araya harici bir preamp girerek bu sorunu çözebilirsin, preamp'tan sonra sinyal line seviyesine yükseliyor çünkü.