+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase Midi Ölçü Çizgileri Yanlış

Bu konu 497 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

Cubase Midi Ölçü Çizgileri Yanlış 497 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase Midi Ölçü Çizgileri Yanlış

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 497 kez incelendi.

Cubase Midi Ölçü Çizgileri Yanlış

İyi günler. Forumda sanki çözümünü görmüştüm bunun, ama arayınca bulamadım. Başka bir konunun içindeydi galiba. Sorunum şu, 1,2,3,4 ölçüleriyle midi sayfasının içindeki çizgiler bir birini yakalamıyor. Nasıl çözebilirim?

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Forumda sanki çözümünü görmüştüm bunun, ama arayınca bulamadım. Başka bir konunun içindeydi galiba. Sorunum şu, 1,2,3,4 ölçüleriyle midi sayfasının içindeki çizgiler bir birini yakalamıyor. Nasıl çözebilirim?

Quantize etmen lazım kardeşim. Quantize etmek için de CTRL +A ile hepsini seç ve "Q" tuşuna bas. Böylelikle tam ölçüye oturacak notalar.

Daha kısa süreli aralıklara ihtiyacın varsa, yukarıda Quantize seçeneklerini değiştirerek daha hassas bölme işlemi yapabilirsin.

Saygılar,
    Tezcan

Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu açmadan buradan devam etmek istiyorum (sativus) hocam özür dilerim konuyu başka yöne çekmek istemiyorım benim şöyle bilgiye ihtiyacım var

Fl studıo da piano roll 'u açtığımızda sol tarafta klavyenin nota yerleri görünmesede ayarlardan notaları gösterebiliyoruz fakat ben cubase de göremedm demek istediğim şu

Fl de notalar görünüyor sol tarafta fakat cubasede bunu nasıl yapacağız

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cubase de midi kanalındaki kayıda çift tıkladığınızda midi editör ve dolayısı ile piano roll un açılması gerekli. Ancak dikkat edilecek bir konu hem projenin, hem de midi edit in üst kısmında olan ölçü ayarının beats-bar da olması lazım, birisi time ise karışıklık olur. Hiç kayıt yapmadan direkt midi editörü açmak isterseniz cubase projenin üst kısmında olan ok işareti ile midi kanalınızda alan sekmesini seçip bir alan işaretleyip sonra bu alana çift tıkladığınızda midi editör açılır. Midi sekmesinden de açabilirsiniz.
    Piano roll de bende sadeve do notaları yazılmış olarak gözükmekte, ancak yatay zoom u büyüttüğünüzde midi işaretleri üzerinde notalar beliriyor.

Cho®dSolo, Sativus Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu enym tarafından (02 Mart 2018 Saat 11:56 ) değiştirilmiştir.

Teşekkürler hocam. Ben de ölçü ayarlarında bir karışıklık olduğunu düşünüyorum. Her ikisi de bar- beats de, ancak sorun düzelmedi. Sanırım programla ilgili bir sıkıntı oldu.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc